Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 14 gru 2018, 11:27

Mam pytanie odnośnie sprawozdania - gdzie jest napisane w ustawie, że wydarzenia promujące czytelnictwo mogą być podane w sprawozdaniu dopiero te zrealizowane od podpisania umowy przez wojewodę? Nie potrafię znaleźć takiego zapisu. Drugie pytane jest takie, jakie problemy w realizacji wpisywaliście? I trzecie pytanie jest takie, czy formularz sprawozdania z realizacji Programu jest taki sam jak w poprzednim roku dla wszystkich województw? Bo nie widzę jeszcze nic ani na stronie kuratorium w Katowicach, ani na stronie UW.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 14 gru 2018, 12:00

U mnie w zeszłym roku w przysłanych wytycznych było napisane, że realizacja programu zaczyna się w momencie podpisania umowy. Jeśli coś zrobione jest przed podpisaniem umowy, to nie jest to realizacja programu i nie bierze się tego pod uwagę.

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 14 gru 2018, 15:16

Otrzymałam dwa tygodnie temu od OP formularze do wypełnienia. Mam też napisać, co jeszcze będzie realizowane. Czyli np. (w realizacji) II semestr, albo marzec 2019r. Tak to zrozumiałam. Brakuje mi jeszcze paru działań. Trudności jeszcze nie wypisałam, ale we wcześniejszych wpisach ktoś to ładnie sformułował. Nie wiem, czy jest dobrze, bo jestem w trakcie pisania.
Formularze takie, jak w poprzednich latach.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 14 gru 2018, 17:41

A ja dziś wypełniałam ankietę z MEN dotyczącą realizacji programu w latach 16 i 17. Ja byłam w edycji 17. 16 stron. Oczywiście głupawe pytanie o średnią wypożyczeń książek kupionych z programu. Bezładne tytuły książek np Sapkowski i Zwiadowcy po kilka tytułów z serii czy są w bibliotece i kiedy je kupiono, powierzchnia biblioteki, liczba woluminów w 14 roku i w 18 itd itp. Program zakończyliśmy w 17 roku, złożyliśmy sprawozdanie i ciekawa jestem ile razy przyjdzie mi się jeszcze spowiadać.

lilitha
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 22 sie 2017, 13:17

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

niedziela 16 gru 2018, 16:20

Do naszej szkoły też przysłano tą dziwaczną ankietę. Zastanawia mnie po co podali tytuły konkretnych książek i proszą o podanie czy są na stanie biblioteki i kiedy je zakupiliśmy. Czyżby te książki były na jakiejś "czarnej liście"? My właśnie część z tych książek mamy zakupionych, nie było listy książek zakazanych więc o co im chodzi?

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

niedziela 16 gru 2018, 17:14

To wygląda jakby układający ankietę znał tytuły tylko kilku serii no to poleciał tytułami części zresztą z błędami. Ja niektóre z tych książek mam od dawna nie z programu.

an.ka.b
Posty: 2
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 08:59

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

niedziela 16 gru 2018, 19:59

Też otrzymałam tą ankietę do wypełnienia - wniosek i sprawozdanie z NPRC pisałam na zespół szkół, a do wypełnienia otrzymałam trzy osobne ankiety na każdy typ szkoły. Zaznaczam, że w szkole działa jedna biblioteka i mam pewien dylemat, jak te ankiety wypełniać... nie mówiąc już o danych liczbowych, które będę liczyć na piechotę. A lista książek taka sama dla wszystkich. No i w metryczce ankiety nie ma szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy, ale ankietę dla nich też mam wypełnić, nie ma nawet inne...
No właśnie, jak długo będziemy się rozliczać i tłumaczyć, że wykonaliśmy w bibliotece kawał dobrej roboty.

elkat1
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 17 gru 2018, 12:12

Mam pytanie odnośnie ankiety na SEO - czy dostał ją ktoś, kto dopiero teraz realizuje program - czyli w tegorocznej edycji?

iwona60
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 13:40

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 17 gru 2018, 12:23

Realizowałam w 2017, ankieta SEO to dopiero ciekawostka. Ktoś już wypełniał?

Roma
Posty: 9
Rejestracja: sobota 24 wrz 2016, 19:08

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 17 gru 2018, 12:43

Mam pytanie bo dostałam maila adresowanego do Dyrektora,a my jako bibliotekarze mamy wypełnić ankietę.

Gdzie ona jest w ogóle dostępna na stronie SEO, bo nie mogę nijak tego znaleźć

Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 17 gru 2018, 12:46

elkat1 pisze:Mam pytanie odnośnie ankiety na SEO - czy dostał ją ktoś, kto dopiero teraz realizuje program - czyli w tegorocznej edycji?
Ankieta dotyczy lat 2016 (I edycja programu) i 2017 (II edycja).

Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 17 gru 2018, 12:52

Roma pisze:Mam pytanie bo dostałam maila adresowanego do Dyrektora,a my jako bibliotekarze mamy wypełnić ankietę.

Gdzie ona jest w ogóle dostępna na stronie SEO, bo nie mogę nijak tego znaleźć
U mnie sekretarka wydrukowała ankietę z platformy SEO.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 17 gru 2018, 12:56

Czy wszystkie szkoły, które realizowały program dostają tę ankietę? Do kiedy trzeba ją uzupełnić?
Kseruję i zszywam właśnie ok. 6000 stron egzaminu próbnego, a że nie potrafię się rozdwoić... :roll:

iwona60
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 13:40

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 17 gru 2018, 12:58

U mnie dyrektor się zalogował i udostępnił. Tez nie mogłam znaleźć. Jak liczycie wypożyczenia na jeden tytuł z nowo zakupionych książek?

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 17 gru 2018, 12:59

Ankietę trzeba wypełnić do 11 stycznia.
Wydrukował mi ją sekretarz szkoły ja wypełniłam a on naniósł na wersję elektroniczną.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości