halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 18 gru 2018, 13:19

Miałam dylemat innego rodzaju. "Liczba czytelników w roku..." Nie każdy uczeń jest czytelnikiem (u nas to średnio ok. 80-85%). Takich danych za lata ubiegłe nie mam kompletnych. W rezultacie podałam liczbę uczniów w szkole.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 18 gru 2018, 13:23

Ja też podawałam liczbę uczniów w szkole.

alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 18 gru 2018, 14:36

Witam
Czyli liczę ile razy dana książka była wypożyczana, potem te wypożyczenia dodaję a potem dzielę przez całą iloćć czyli ponad 900 - u mnie? Tak? Dobrze rozumiem pytanie nr 5

Liczbę czytelników podam liczbę uczniów tak jak wy.
I pyt. 166 będzie miało w tym momencie tę samą odpowiedź tak?

Z góry dziękuję za pomoc. Bo czasami to może się wszystko pomieszać :)
pozdrawiam

inka
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 12:48

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 18 gru 2018, 22:09

Dziewczyny, skąd Wy macie taką ankietę? U nas w szkole o niczym nie wiedzą (w innych szkołach w mieście też cisza) :(

aniajod
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 18 gru 2018, 22:22

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 18 gru 2018, 22:31

U mnie w szkole ankietę Dyrektor znalazł w SIO, dostałam papier do wypełnienia, Dyrekcja naniesie w wersji online.
Przerażają mnie pytania o rzeczy przeszłe, z których nie mam szczegółowych notatek, zamierzam podać jak najbardziej szczerze, ale "na oko". Nie wiem czemu służy tak szczegółowe badanie przeszłości, jakie wnioski wypłyną z tej ankiety? Obawiam się, że faktycznie istnieje lista "książek zakazanych", bo pytają o tytuły związane z fantastyką: Percy Jackson, Harry Potter, Wiedźmin, Baśniobór, Władca Pierścieni, Magiczne drzewo itp. Czy będziemy na cenzurowanym za zakup takich tytułów?
Pozdrawiam serdecznie i nie dajmy się zwariować :)

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 18 gru 2018, 22:32

halinah pisze:Mario, dyrektor "wpuścił" mnie na swoje konto na SEO i bezpośrednio tam wypełniałam ankietę. Na szczęście można ją zapisać w trakcie wypełniania i uzupełnić później. W sumie robiłam ją przez trzy dni (niecałe oczywiście :lol: ).
Dzięki, napisałam do pani z MEN-u i powiedziała co i jak. Musimy aktywować nowe dane (zmiana dyrekcji). Póki co czekam i czytam .... już widzę ankietę oczami wyobraźni... Zastanawiam się po co, chyba tylko i wyłącznie po to, aby zrobić kolejne sprawozdanie ze sprawozdania i ankietę z ankiety... Póki pracuję musiałam zawsze żebrać o pieniądze na książki, raz w swojej karierze dostałam takie pieniądze na zakup książek, na który miałam miesiąc, potem je opracować i wprowadzić szybko w ruch bo czas na realizacje programu skurczył się z roku do ok 3 miesięcy, dodatkowo musiałam wykazać, że książki są potrzebne i zaakceptowane przez uczniów i rodziców, pozostali nauczyciele musieli przeprowadzić zajęcia, projekty itp, żeby książki, które uczniowie i ich rodzice sami wybrali wprawić w ruch. Na koniec zrobiłam sprawozdanie, które powinno dać odpowiedź zwrotna na temat projektu. Zastanawiam się, gdzie w tym wszystkim jest bibliotekarz, po co jest w szkole i dlaczego musi udowadniać, że nie jest wielbłądem.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 19 gru 2018, 09:56

W szkole jest np. 20 klas. Czy w sprawozdaniu w pytaniu o liczbę zrealizowanych projektów trzeba napisać też 20, nawet jeśli ten sam projekt był realizowany w kilku klasach?

alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 19 gru 2018, 10:24

Ja wpisałam 7 po jednym na każdym poziomie.

A jak policzyć pkt. 5? Dalej mam pustkę. Liczba wypożyczeń na jeden tytuł?
Bo np. najwięcej mam wypożyczonego tytułu Narni - 51 razy, ale to dlatego że mam wiele egzemplarzy. Ale już Zwierzęta Oli mam jeden egz. a był wypożyczany 27 razy.

Wpisać na oko?

pozdrawiam

gosiar
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 15 paź 2015, 09:26

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 19 gru 2018, 11:20

A skąd wziąć sprawozdanie do wypełnienia? Patrzyłam na stronie kuratorium ale nic nie znalazłam!

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 19 gru 2018, 11:25

Szablon sprawozdania z programu do uzupełnienia wysłany został do szkoły przez organ prowadzący.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 19 gru 2018, 11:56

Dorota79 pisze:W szkole jest np. 20 klas. Czy w sprawozdaniu w pytaniu o liczbę zrealizowanych projektów trzeba napisać też 20, nawet jeśli ten sam projekt był realizowany w kilku klasach?
Mi też projekty się powtarzają, wpisałam 17 tyle ile mam oddziałów.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 19 gru 2018, 11:59

aniajod pisze:U mnie w szkole ankietę Dyrektor znalazł w SIO, dostałam papier do wypełnienia, Dyrekcja naniesie w wersji online.
Przerażają mnie pytania o rzeczy przeszłe, z których nie mam szczegółowych notatek, zamierzam podać jak najbardziej szczerze, ale "na oko". Nie wiem czemu służy tak szczegółowe badanie przeszłości, jakie wnioski wypłyną z tej ankiety? Obawiam się, że faktycznie istnieje lista "książek zakazanych", bo pytają o tytuły związane z fantastyką: Percy Jackson, Harry Potter, Wiedźmin, Baśniobór, Władca Pierścieni, Magiczne drzewo itp. Czy będziemy na cenzurowanym za zakup takich tytułów?
Pozdrawiam serdecznie i nie dajmy się zwariować :)
Przecież Harry Potter i Magiczne drzewo to były lektury, więc chyba nie chodzi o cenzurowanie :) Może w tych sprawozdaniach, które przesyłaliśmy, te tytuły były najczęściej wymieniane jako zakupione w ramach NPRCz i dlatego o to pytają.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 19 gru 2018, 12:05

xandre pisze:
Dorota79 pisze:W szkole jest np. 20 klas. Czy w sprawozdaniu w pytaniu o liczbę zrealizowanych projektów trzeba napisać też 20, nawet jeśli ten sam projekt był realizowany w kilku klasach?
Mi też projekty się powtarzają, wpisałam 17 tyle ile mam oddziałów.
Też uważam, że tak powinno się wpisać, bez względu na to, czy się powtarzają, czy nie.

SAS106
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 12:39

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 20 gru 2018, 09:27

Przeglądam wasze odpowiedzi na "wspaniałą" ankietę. W którym pytaniu jest o zrealizowane projekty? W pytaniu 34 jest liczba wydarzeń czytelniczych, ale to chyba nie tylko projekty, ale też wszystkie konkursy, spotkania autorskie czy inne fikołki? Proszę o oświecenia :roll:

Dzię :oops: ki
Ostatnio zmieniony czwartek 20 gru 2018, 10:13 przez SAS106, łącznie zmieniany 1 raz.

Julia65
Posty: 265
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 20 gru 2018, 09:58

W ankiecie nie ma pytań dotyczących projektów. Kilka osób pyta jak wypełnić sprawozdanie z NPRCZ.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 85 gości