Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 19 kwie 2016, 14:58

Wszystkim, którzy się załapali serdecznie gratuluję!!!! Każdemu z nas się należy, bo biblioteki są bardzo niedofinansowane :D
A pozostali - jak ja - czekamy i uderzamy za rok!!!! :D
Miłego wydawania "kasiorki" :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 20 kwie 2016, 08:16

W warmińsko-mazurskim też cisza

gagmarka
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 12 lis 2015, 10:32

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czwartek 21 kwie 2016, 07:59

Chciałabym się dowiedzieć, czy pieniądze otrzymane na rozwój czytelnictwa muszą być wydane tylko na książki, czy może można doposażyć bibliotekę np. w nowy komputer czy też jakiś rzutnik???

aga_jamp
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 08:56

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 21 kwie 2016, 09:48

Z najświeższych informacji odnośnie opolskiego - dowiedziałam się w KO, że lista szkół zakwalifikowanych do programu zostanie opublikowana na stronie KO, jeśli nie jutro, to w przyszłym tygodniu w zakładce NPRCz :P

panna Maple
Posty: 104
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:01

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 21 kwie 2016, 12:35

gagmarka cytat ze strony MEN:
"Czy za dotację z programu można zakupić wyposażenie biblioteki np. meble, komputery itd.?
- Nie. Za dotację można zakupić tylko książki niebędące podręcznikami.
"

Chciałam zapytać do kiedy trzeba wydać pieniądze, ale na stronie KO w Poznaniu właśnie doczytałam, że termin publikacji informacji o sposobie i terminie podpisania umowy został przesunięty do 29 kwietnia, więc pewnie wtedy się wszystkiego dowiemy. Chyba, że ktoś już coś dokładniej wie, to proszę o info :)

Alicia
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 13:26

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 21 kwie 2016, 13:01

Widzę, że nie tylko pomorskie nic nie wie... To czekamy razem :)

Mariam_43
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 10:39

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

piątek 22 kwie 2016, 08:20

Wczoraj jeszcze raz dzwoniłam do gdańskiego kuratorium. Pani była miła, ale lekko poirytowana, że mi się spieszy, skoro oni mają tyle wniosków do rozpatrzenia... Lista będzie na początku przyszłego tygodnia. Alicjo, oby nam się dostało! :D Pracuję we Władysławowie w ZS1 :lol:

Alicia
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 13:26

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 25 kwie 2016, 09:18

Też trzymam za to kciuki! :)
Pozdrawiam z SP w Chłapowie

szpuncik1
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 25 kwie 2016, 10:43

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

poniedziałek 25 kwie 2016, 11:12

W warmińsko-mazurskim cisza. Od jakiś 3 tygodni odwiedzam systematycznie stronę kuratoryjną oraz urzędu wojewódzkiego i nic... :(

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 26 kwie 2016, 10:20

Witam, wiadomo Wam coś na temat interpretacji przez ministra edukacji narodowej pojęcia "nowości wydawnicze" .
Zakup pozycji, które nie będą spełniały kryterium " nowości wydawniczych" nie będzie podlegał dofinansowaniu - czytam w otrzymanym piśmie .To jest chyba jakieś kuriozum!
Co z lekturami, które nie są nowościami, a trzeba uzupełnić, bo np. są zaczytane ? Mam nadzieję, ze jednym z kryterium będzie rok ostatniego wydania , a nie pierwszego.

regina7
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 14:44

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 26 kwie 2016, 10:52

No właśnie, jak to ma wyglądać? Zwłaszcza, że zapis w rozporządzeniu dalej brzmi "nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami)".

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 26 kwie 2016, 10:54

czy w ministerstwie myślą, ze jesteśmy takie tępe, że książki będziemy kupować w antykwariacie ? :evil:
Pani minister ma zając stanowisko w sprawie interpretacji, ale jak na razie nie zajęła. Jednak będziemy niezwłocznie powiadomieni . Zaczęłam już wstępnie robić spis książek, ale muszę sie chyba powstrzymać do momentu tzw. interpretacji :evil:

regina7
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 21 sty 2016, 14:44

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

wtorek 26 kwie 2016, 13:11

A czy ktoś wie kiedy w małopolskim będą podpisywane umowy, bo czas nas goni. Nikt nigdy nie pamięta, że rok szkolny jest trochę inny niż kalendarzowy i wypadają nam prawie 2 miesiące kiedy młodzieży nie ma w szkole.

Jotka
Posty: 33
Rejestracja: czwartek 28 wrz 2006, 13:28

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 28 kwie 2016, 08:15

U mnie w starostwie powiedzieli, że to wszystko jeszcze długo potrwa, zanim te wszystkie umowy zostaną podpisane i nie należy się spodziewać szybkiej dostawy pieniędzy do szkół; księgowa sugeruje, że nawet do wakacji mogą nie zdążyć :evil:

aga_jamp
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 08:56

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

czwartek 28 kwie 2016, 10:24

Nie wiem jakim cudem przy tak przesuniętych terminach mamy zmieścić się do końca roku kalendarzowego 2016 z realizacją wszystkich wymogów programu :shock: . Sam zakup ( w tym sondaż, co młodzież chciałaby zakupić) i opracowanie książek zajmie cały ten czas, który został (wg harmonogramu realizacji projektu organy prowadzące składają sprawozdania do dnia 15 stycznia roku następującego po otrzymaniu wsparcia finansowego i to w części tak finansowej, jak i merytorycznej) :!:
Poza tym w opolskim ciągle nie ma nawet list :roll:

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 110 gości