Pytajnik
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 09:23

Amisu pisze:Co wpisujedzie w rubrykach dotyczących planowanych przez szkołę działań? Jak szczegółowo takie działania trzeba opisywać? Może ktoś podać przykładowe działania?
Wpisuję konkursy, które szkoła organizuje co roku (czytelnicze, recytatorskie- wojewódzkie, rejonowe itp), przygotowywanie uczniów do takich konkursów, konkursy szkolne o tej tematyce, spotkania z pisarzami, innowację czytelniczą, którą chcemy zrobić za rok, akcja Cała Polska Czyta Dzieciom itp.
Jeśli konkurs jest cykliczny, to podaję nazwę, ale przy szkolnych ograniczę się do ogólnej wzmianki. + Spotkania z rodzicami, wypożyczanie na okres ferii i wakacji, czytanie dzieciom na lekcjach.

A co wpisujecie w rubryce "Opis wyposażenia biblioteki"?

kaprzy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 09:56

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 09:58

Własnie...
Co wpisać w rubryce dotyczącej aktualnego wyposażenia biblioteki szkolnej

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 11:19

kaprzy pisze:Własnie...
Co wpisać w rubryce dotyczącej aktualnego wyposażenia biblioteki szkolnej
Prawdę :D Ja wpisałam, że biblioteka szkolna ma przestarzały księgozbiór, że brakuje nowości, o które pytają uczniowie. Powiedzcie mi, co wpisujecie w punkcie 3, w którym mowa o współdziałaniu biblioteki w środowisku lokalnym? I jeszcze jedno - chodzi o kalkulację kosztów. Mamy w szkole ponad 300 uczniów. Rozumiem, że wnioskowana kwota to 12 tysięcy, a 3 tysiące to wkład własny (finansowany przez organ prowadzący), czyli w sumie 15 tysięcy, tak?

kaprzy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 09:56

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 11:35

Prawdę :D Ja wpisałam, że biblioteka szkolna ma przestarzały księgozbiór, że brakuje nowości, o które pytają uczniowie. Powiedzcie mi, co wpisujecie w punkcie 3, w którym mowa o współdziałaniu biblioteki w środowisku lokalnym? I jeszcze jedno - chodzi o kalkulację kosztów. Mamy w szkole ponad 300 uczniów. Rozumiem, że wnioskowana kwota to 12 tysięcy, a 3 tysiące to wkład własny (finansowany przez organ prowadzący), czyli w sumie 15 tysięcy, tak?[/quote]


Ja wpisałam "twarde" dane liczbowe, nie przyszło mi do głowy by dodać uwagi typu, że księgozbiór jest przestarzały... A jest i to bardzo!
W punkcie 3. opisałam jak szkoła współpracuje ze śr. lokalnym np. z prasą, ośrodkiem kultury, organem prowadzącym (tu współorganizowanie konkursów), uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę miejską.

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 11:56

Co znaczy "twarde" dane liczbowe?

Pytajnik
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 13:19

Kurcze racja, można traktować rubrykę o współpracy ze środowiskiem lokalnym jako szkoła, nie pomyślałam o tym. Ja tu mam dni otwarte szkoły też, festyn itp.

A do rubryki o wyposażeniu piszecie też o komputerach, programie Mol itp?

I też się przyłączam do pytania o twarde dane liczbowe :) i skąd są, z Mola?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 13:27

Te "twarde dane" to u mnie np. liczba woluminów, liczba dokumentów na nośnikach elektronicznych, prenumerata czasopism, liczba komputerów dla uczniów, stan komputeryzacji zbiorów (za poradnikiem, opracowanym w redakcji BwSz).

Małgorzatka
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 19:33

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 13:35

Witam.
Jestem nauczycielem bibliotekarzem pracującym w SP. Zwracam się z zapytaniem odnośnie tych 20%, które powinien zapewnić organ prowadzący, by szkoła mogła przystąpić do tego programu, ( a co w sytuacji jeśli okaże się, że to szkoła powinna mieć ten wkład własny?). :(

Pozdrawiam , Małgorzata.

Riszka_SP1
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 15 paź 2015, 21:36

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

czwartek 29 paź 2015, 19:57

Małgorzatka pisze:Witam.
Jestem nauczycielem bibliotekarzem pracującym w SP. Zwracam się z zapytaniem odnośnie tych 20%, które powinien zapewnić organ prowadzący, by szkoła mogła przystąpić do tego programu, ( a co w sytuacji jeśli okaże się, że to szkoła powinna mieć ten wkład własny?). :(

Pozdrawiam , Małgorzata.
Dla mnie organ prowadzący = szkoła. Szkoły nie istnieją samoistnie, mają organ prowadzący, który jest pospolitą "skarbonką". Ja zanim zabrałam się do wypisywania wniosku zapytałam w urzędzie czy przewidują takie wydatki w następnym roku budżetowym i czy mogę składać wniosek. Każda szkoła powinna mieć corocznie w swoim budżecie fundusze na doposażenie biblioteki. Ale zdaję sobie sprawę, że nie we wszystkich szkołach tak jest i czasami budżet woła o pomstę do nieba.

madzi
Posty: 86
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

poniedziałek 02 lis 2015, 14:30

Riszka_SP1 pisze:
Małgorzatka pisze:Witam.
Jestem nauczycielem bibliotekarzem pracującym w SP. Zwracam się z zapytaniem odnośnie tych 20%, które powinien zapewnić organ prowadzący, by szkoła mogła przystąpić do tego programu, ( a co w sytuacji jeśli okaże się, że to szkoła powinna mieć ten wkład własny?). :(

Pozdrawiam , Małgorzata.
Dla mnie organ prowadzący = szkoła. Szkoły nie istnieją samoistnie, mają organ prowadzący, który jest pospolitą "skarbonką". Ja zanim zabrałam się do wypisywania wniosku zapytałam w urzędzie czy przewidują takie wydatki w następnym roku budżetowym i czy mogę składać wniosek. Każda szkoła powinna mieć corocznie w swoim budżecie fundusze na doposażenie biblioteki. Ale zdaję sobie sprawę, że nie we wszystkich szkołach tak jest i czasami budżet woła o pomstę do nieba.
organ prowadzący nie musi być szkołą. Pracuje w sp, organem prowadzącym w moim przypadku jest urząd dzielnicy

Riszka_SP1
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 15 paź 2015, 21:36

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

poniedziałek 02 lis 2015, 19:37

madzi pisze:
Riszka_SP1 pisze:
Małgorzatka pisze:Witam.
Jestem nauczycielem bibliotekarzem pracującym w SP. Zwracam się z zapytaniem odnośnie tych 20%, które powinien zapewnić organ prowadzący, by szkoła mogła przystąpić do tego programu, ( a co w sytuacji jeśli okaże się, że to szkoła powinna mieć ten wkład własny?). :(

Pozdrawiam , Małgorzata.
Dla mnie organ prowadzący = szkoła. Szkoły nie istnieją samoistnie, mają organ prowadzący, który jest pospolitą "skarbonką". Ja zanim zabrałam się do wypisywania wniosku zapytałam w urzędzie czy przewidują takie wydatki w następnym roku budżetowym i czy mogę składać wniosek. Każda szkoła powinna mieć corocznie w swoim budżecie fundusze na doposażenie biblioteki. Ale zdaję sobie sprawę, że nie we wszystkich szkołach tak jest i czasami budżet woła o pomstę do nieba.
organ prowadzący nie musi być szkołą. Pracuje w sp, organem prowadzącym w moim przypadku jest urząd dzielnicy
Mi chodziło oto, że szkoła nie działa samoistnie jeśli nie jest szkołą prywatną. Zawsze ma organ prowadzący w postaci urzędu miasta czy jak pisze Małgorzata urzędu dzielnicy i to ona finansuje szkołę. Szkoły publiczne same się nie finansują. Czyli te 20% wkładu własnego pochodzi z budżetu szkoły, który wcześniej został przyznany przez organ prowadzący. Musisz mieć pewność, że będziesz miała zapewnione te 20% wkładu własnego aby przystąpić do programu. Musisz porozmawiać z dyrektorem czy takie zabezpieczenie w budżecie szkoły na rok 2016 dostaniecie.

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

wtorek 03 lis 2015, 11:58

Wytłumaczcie mi ten zapis skopiowany przeze mnie ze strony MEN:

"W przypadku szkolnych punktów konsultacyjnych będzie to: 1.600 zł (do 70 uczniów), 2.500 zł (od 71 do 170 uczniów), 4.500 zł (powyżej 170 uczniów)".

O jakie szkolne punkty konsultacyjne tu chodzi i czy kwota, którą mam wpisać we wniosku ma wynosić w końcu 15 tysięcy (w szkole jest ponad 300 uczniów) czy 4.500 zł?!

Karolinka
Posty: 9
Rejestracja: środa 21 paź 2015, 11:26

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

wtorek 03 lis 2015, 12:11

Dorota79 pisze:Wytłumaczcie mi ten zapis skopiowany przeze mnie ze strony MEN:

"W przypadku szkolnych punktów konsultacyjnych będzie to: 1.600 zł (do 70 uczniów), 2.500 zł (od 71 do 170 uczniów), 4.500 zł (powyżej 170 uczniów)".

O jakie szkolne punkty konsultacyjne tu chodzi i czy kwota, którą mam wpisać we wniosku ma wynosić w końcu 15 tysięcy (w szkole jest ponad 300 uczniów) czy 4.500 zł?!
To nas nie dotyczy - "szkoły, zespoły szkół i szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych RP działających w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za granicą"

Marianna8
Posty: 50
Rejestracja: piątek 03 paź 2014, 09:15

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

wtorek 03 lis 2015, 19:56

Witam - dziś dostałam informację, że mój OP nie ma zamiaru uwzględniać wniosków szkół podstawowych w tym roku, tylko gimnazja. Skoro SP dostały pieniądze z Książek Naszych Marzeń to póki co ma nam to wystarczyć. Możemy aplikować za rok.

asma14
Posty: 109
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 12:45

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w pytaniach

środa 04 lis 2015, 10:12

Wczoraj mój dyrektor zawiózł wniosek do OP. Tak sobie wymyślili, że do 04.11 należy zdeklarować udział w programie. Na szczęście wniosek miałam gotowy, dzięki Waszym poradom. Dziękuję :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 199 gości