JoannaD
Posty: 22
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 12:08

Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

środa 28 paź 2015, 09:02

Podzielcie się tytułami co kupujecie, bo jakoś mi brakuje inspiracji.
Na liście umieściłam książeczki z projektu Czytam sobie, Kasdepke, Dzienniki Cwaniaczka i Stelmaszyk a co jeszcze?????

Magnolia
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 12:12

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

środa 28 paź 2015, 09:45

Najlepiej to chyba zrobić ankietę ;) albo poprzeglądać stronę jakieś księgarni :)
Nie pracuję w podstawówce, więc napiszę jako rodzic 10 latki - co ją w ciągu ostatnich 2-3 lat zainteresowało :
Seria:
Zaopiekuj się mną i inne Holly Webb
Zuźka Zołzik
Hania Humorek
Cecylka Knedelek
Zosia z ulicy Kociej
Seria Jinny z Finmory
Mikołajek
Jaśki
Magiczne drzewo
Ewa Nowak - Środek kapusty
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai
Felix Net i Nika
Kroniki Archeo
Koszmarny Karolek
Przygody trzech detektywów
Książki Wegirls - jeszcze nie zna ale przeglądałam je ostatnio i bardzo mi sie spodobały- zwłaszcza ta o przyjaźni https://wegirls.pl/produkty/ksiazki-wegirls/
dla najmłodszych:
Seria o Zuzi
Seria Mądra Mysz
Nudzimisie idą do szkoły

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

środa 28 paź 2015, 10:52

Warto wziąć także pod uwagę wyniki Ogólnopolskich Wyborów Książek. Jest to aktualne, największe w historii, bezpośrednie badanie czytelnicze http://www.wyboryksiazek.pl/.
Strony wydawców czy księgarni lepiej traktować informacyjnie - na zasadzie, co jest aktualnie w ofercie, a nie co trzeba kupić

JoannaD
Posty: 22
Rejestracja: piątek 14 wrz 2012, 12:08

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

środa 28 paź 2015, 13:15

Magnolia super fajna lista - dzięki
A co do wyborów - książki popularne i te które już mam w bibliotece, szukam inspiracji i pomysłów nowych.
Wrzucajcie tytuły tego co jest u Was popularne lub polecacie...
:)

Zuzza
Posty: 687
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

środa 28 paź 2015, 16:02

jak coś jest co się chce to super, ale momentalnie wszystko znika

Amisu
Posty: 14
Rejestracja: środa 28 paź 2015, 21:38

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

środa 28 paź 2015, 21:40

Lektury też kupujecie?

Alicia
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 13:26

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

czwartek 29 paź 2015, 09:10

U mnie jest seria Czytam sobie (Egmont) ale też Pierwsze czytanki (Publicat), Franklin, Martynka, dopełniam literaturę A. Lindgren, Z. Beszczyńskiej, L.M. Montgomery, ale także Y. Żółtowskiej-Darskiej i jej książki o Messim i Ronaldo. Z wydaw. Święty Wojciech jest seria o papieżu JPII dla dzieci (Papież, rodzin, Papież pokoju itp.). Poza tym zamówiłam również książki kucharskie dla dzieci, bo nie miałam wcale, i takie przeglądanki typu Miasteczko Mamoko D.i M. Mizielińskich - bo odwiedzają mnie 4- i 5-latki.
Część tytułów to efekt wyborów uczniów, a część efekt moich własnych doświadczeń literackich z córką ;)

W ogóle to muszę przyznać, że fajna zabawa z tym wybieraniem i przeglądaniem tytułów, bo za moje 1625 zł naprawdę mogę uatrakcyjnić swój księgozbiór :)

Pytajnik
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

czwartek 29 paź 2015, 09:38

Dodam jeszcze do tej listy "Tomka Łebskiego" - dzieciaki bardzo to lubią, podobne do "Dziennika Cwaniaczka", który u mnie od kilku lat jest hitem. Dokupię też "Zapiski Luzka" - idąc torem dzienników.
Dla starszych też "Zwiadowcy", ale kilka pierwszych części,
"Kroniki Archeo" - też podobno fajne.
Wyszła też część najnowsza "Magicznego drzewa".
Dodatkowo dla młodszych książki "Zaopiekuj się mną".
Uzupełnię "Mikołajka", bo są drogie i jest okazja, a dalej jest popularny u mnie.
"Koszmarne Karolki" też nadal chętnie są czytane i też kilka dokupię.

:)

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

czwartek 29 paź 2015, 10:16

Amisu pisze:Lektury też kupujecie?
Oczywiscie. Jest to okazja, aby uzupełnic i odświeżyc. Czyż dzieci nie marzą o nowiutkim i pachnącym "Kubusiu Puchatku" ? :mrgreen:

grey.bn
Posty: 58
Rejestracja: czwartek 26 cze 2014, 11:19

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

czwartek 29 paź 2015, 15:18

Z lektur dokupiłam"Czerwone krzesło" oraz "Charlie i fabryka czekolady" . Sama namówiłam polonistki na zmianę. Planuję również projekty związane z tymi tytułami. Dla najmłodszych całą serię "Czytam sobie" oraz "Małego kruka" "Franklina" "Martynkę" itp. Tak naprawdę to miałam, jak pewnie każda/każdy z nas trudny orzech do zgryzienia. Trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy potrzebami 6. i 12. latków, a pieniędzy niby dużo a jednak mało. W poniedziałek zabierm się za pisanie kolejnego wniosku.

ula
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 17:13

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

wtorek 03 lis 2015, 10:04

Witam, mam pytanie: czy mogę kupić w ramach programu KNM filmy na dvd (np. ekranizacje literatury), czy ewentualnie książki w formie elektronicznej (ebooki itp.), czy też WYŁĄCZNIE książki w formie papierowej. Na stronie MEN-u nie znalazłam takie informacji. Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam :)


bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

wtorek 03 lis 2015, 19:10

ula pisze:Witam, mam pytanie: czy mogę kupić w ramach programu KNM filmy na dvd (np. ekranizacje literatury), czy ewentualnie książki w formie elektronicznej (ebooki itp.), czy też WYŁĄCZNIE książki w formie papierowej. Na stronie MEN-u nie znalazłam takie informacji. Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam :)
Proszę zwrócić na zapis w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 26 maja 2015 gdzie jest mowa o uczniach niepełnosprawnych.


§ 6. 1. Do dnia 24 czerwca 2015 r. dyrektor szkoły – z własnej inicjatywy albo na
wniosek rady pedagogicznej, rady rodziców lub samorządu uczniowskiego – składa do
organu prowadzącego wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do
biblioteki szkolnej, z uwzględnieniem potrzeb uczniów niepełnosprawnych.


Zatem może z dużą czcionką, e-booki itp.

ula
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 17:13

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

środa 04 lis 2015, 11:48

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi :)

tola
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 15:07

Re: Jakie książki kupujecie w ramach projektu KNM?

środa 04 lis 2015, 17:13

Witam! Proszę powiedzcie czy mogę kupić książki w języku angielskim - adaptacje bajek, książki o zwierzętach. Z tych pozycji anglistka chce zrobić projekt edukacyjny.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dotis, Google [Bot] i 147 gości