fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 00:07

Też tak macie?...

Z listu do dyrektorów szkół.
Zgodnie z informacją uzyskaną ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego należy zwrócić uwagę na dwie istotne kwestie.

Pierwsza dotyczy oznaczenia książek zakupionych w ramach programu "Książki naszych marzeń". Książki te muszą być w jakiś sposób oznaczone/wyróżnione, aby w przypadku kontroli osoby kontrolujące mogły szybko sprawdzić (na regałach), które książki zostały zakupione w ramach programu. Propozycja pracownika ŚUW jest aby były to np.: widoczne oznaczenia na boku książki (aby wyróżniały się wśród innych książek), oznaczenia w środku książki, iż została zakupiona w ramach programu, ułożenie książek na osobnym regale (z opisem na regale, że są to książki z programu).
Druga dotyczy prowadzenia osobnego zestawienia, z którego można będzie wyciągnąć informację odnośnie liczby wypożyczeń przypadających na jeden tytuł z nowo zakupionych książek. Taka informacja będzie potrzebna do ankiety, którą mogą Państwo otrzymać z Ministerstwa Edukacji.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 09:37

Fiori, czy to jest sarkazm z twojej strony? Ja mam już serdecznie dość pomysłów władz.
Książki są ustawiane w regale wystawkowym, dość pojemnym, ale żeby je oznaczać specjalnie? Rozliczać wypożyczanie właśnie tych? Matko..
Mnie się marzy normalność: kupuję książki - dzieci wypożyczają te, które chcą /księgozbiór poza tymi ostatnimi mam całkiem do rzeczy/, ja codziennie podliczam statystykę.
Doprawdy, czy nie nastąpi koniec radosnej twórczości urzędników? Wielu z nas pracuje na granicy wytrzymałości psychicznej.

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 10:18

Nie, Aqa, to "fakt autentyczny".
Zastanawiamy się z kolezanką, czy uczniom, którym wypozyczymy te cudowne ksiązki, nie wszczepic jakichs czipów, żeby kontroler miał łatwiej...

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 11:09

Dzieci wypożyczają co chcą. Część nowych ksiązek jest wypożyczana, część na razie nie cieszy się powodzeniem. Ale tak np. miałam z kupionym w zeszłym roku Tappim. W zeszłym roku nie mogłam namówić na wypożyczenie. Czytałam w klasach, dawałam paniom do czytania na świetlicy. A tu nagle w tym roku wielkie powodzenie Tappiego. Niby co - mam zmuszać do wypożyczania czy prowadzić sama radosną twórczość na kartach aby dla kontrolerów było zadowalająco? Co za brednie. U mnie też ksiażki stoją na półkach wystawkowych. Ale w nieskończoność stać tam nie będą ku zadowoleniu kontrolerów.

Pytajnik
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 11:34

Wiem, że to jest śmieszne, ale... macie jakiś pomysł jak to ogarnąć w Molu? zastanawiam się, czy nie zrobić osobnego działu "Książki marzeń", tylko pytanie jak zrobić, żeby Mol pokazał tylko ich statystykę? Przecież nie będę na piechotę liczyć i dzielić na uczniów! Błagam, zastanówmy się, jak to ogarnąć, żeby najmniej roboty było.

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 12:03

Pytajnik pisze:Wiem, że to jest śmieszne, ale... macie jakiś pomysł jak to ogarnąć w Molu? zastanawiam się, czy nie zrobić osobnego działu "Książki marzeń", tylko pytanie jak zrobić, żeby Mol pokazał tylko ich statystykę? Przecież nie będę na piechotę liczyć i dzielić na uczniów! Błagam, zastanówmy się, jak to ogarnąć, żeby najmniej roboty było.
Nie, nie, nie! Nie dajmy sie zwariować! Robimy wszystko wg naszych zasad, ksiązki mają swoje działy, nie mozemy ustawiac półki z ksiażkami naszych marzen, bo nie ma tego w UKD :D
A w molu wypozyczmay tak jak zawsze. Można prześledzic historie wypozyczen, wiec jak trzeba bedzie, to sie tę ankiete wypełni zgodnie z zyczeniem :)
Pytajnik - U Was tez taki prikaz?

zakładka
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 14 maja 2015, 10:42

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 13:30

Ojej :evil: aż się zjeżyłam. U mnie na razie nikt na taki pomysł nie wpadł. Mam wysłać sprawozdanie z zakupionych książek razem z opisanymi kopiami faktur. Ale to tylko kwoty jakie wydałam. Wymieniam teraz w klasach 1 i 2 elementarze, wprowadzam na stan nowe książki, co chwila zastępstwa, prenumerata czasopism itp jak każdy bibliotekarz, a tu jeszcze jakieś zbiory specjalnego użytku tworzyć :?: Tak czipy byłyby świetne :D

Pytajnik
Posty: 72
Rejestracja: czwartek 25 paź 2012, 15:24

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 15:14

Fiori, my chyba z jednego miasta jesteśmy, bo ja dokładnie takiego maila dostałam, jak wkleiłaś. U mnie jest zamknięty dostęp do półek, więc wystawię książki marzeń w miejsce "do wypożyczania", z którego wybierają dzieci. Nie dość, że robię statystykę wypożyczeń książek z Priorytetu 2, to jeszcze to.. masakra!
aa co do działu, to chodziło mi o dział w Molu, nie na półce :lol:

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 15:58

Pytajnik - bytów nie mnozyć! :D
Ja juz połowe wpisałam, są tacy, którzy wpisali wszystko. To teraz co? Odkręcac, kombinowac z molem, cuda na kiju?? Mowy nie ma. Jedyne co mogę zrobić, to na ksiażkach, pod pieczątka, obok numeru, wpisać np. zielonym długopisem KNM. I tyle.

I odezwij się do mnie na priv koniecznie :D

monijka
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 29 paź 2015, 15:40

Re: Marzenia się spełniają...

piątek 04 gru 2015, 17:42

Ja tam mam przygotowany cały regał. Wtedy i mnie i dzieciakom będzie łatwo zorientować, które są zakupione z programu, i łatwo będzie można je zlokalizować. Myślę, że przez ten rok tak postoją, a jak już uporamy się ze sprawozdaniem to od nowego roku szkolnego wrócą wedle działów na półki.

ancyk
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 18 lip 2006, 22:35

Re: Marzenia się spełniają...

niedziela 06 gru 2015, 22:09

matko!! ja dopiero w piątek książki dostałam w kartonie do biblioteki i jak mam się wykazywać z cudownego czytelnictwa i statystyk książek, których nie miałam do tej pory w bibliotece?? Będzie dobrze jak pierwsze książki dotrą do czytelników na święta lub po Nowym Roku. To jest obłęd w ciapki. A do programu NRC nasze szanowne miasto napisało nam @ że nie przystępujemy i w tym roku żadnych wniosków mamy nie składać tyle w temacie marzeń o wyposażeniu biblioteki i absurdalnych przepisach. Pozdrawiam Mikołajkowo.

bossfanka
Posty: 28
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 13:32

Re: Marzenia się spełniają...

poniedziałek 07 gru 2015, 11:29

Proszę gorąco o pomoc, bo utknęłam... Pierwszy raz trafiła mnie taka sytuacja: w ramach KNM zamówiłam różne pozycje, jedna okazała się być kompletem złożonym z 2 odrębnych książek. Na fakturze widnieje jedna z nich. Ja fizycznie mam o jedną książkę więcej. Jak mam je zewidencjonować?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Marzenia się spełniają...

poniedziałek 07 gru 2015, 13:05

Wpisz jako dwie pozycje w inwentarzu, cenę (wartość) z faktury podziel na dwie części.

bossfanka
Posty: 28
Rejestracja: środa 08 sty 2014, 13:32

Re: Marzenia się spełniają...

wtorek 08 gru 2015, 09:17

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Też na to wpadłam, sugerując się tym,że nikt nie będzie miał pretensji, że mamy jedną książkę więcej, bo wpisana uczciwie. Opisałam fakturę z numerami od ...do i myślę ,że będzie w porządku.

elkat1
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

Re: Marzenia się spełniają...

wtorek 15 gru 2015, 11:53

bossfanka pisze:Proszę gorąco o pomoc, bo utknęłam... Pierwszy raz trafiła mnie taka sytuacja: w ramach KNM zamówiłam różne pozycje, jedna okazała się być kompletem złożonym z 2 odrębnych książek. Na fakturze widnieje jedna z nich. Ja fizycznie mam o jedną książkę więcej. Jak mam je zewidencjonować?
Ja zwykle w takich sytuacjach robię protokół uzupełniający - tzn. spis konkretnych tytułów z przydzielonymi im numerami inwentarzowymi. Dyrekcja zaakceptowała, bo mówi, że to mi ma pasować :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości