Marti
Posty: 44
Rejestracja: piątek 06 paź 2006, 10:34

Drukarka kodów

wtorek 08 gru 2015, 11:15

Witam, czy ktoś korzysta z drukarki kodów? Mam możliwość zamówienia: drukarka albo gotowe kody. Nie wiem, co wybrać, może macie doświadczenie w tej sprawie. :D

panna Maple
Posty: 104
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:01

Re: Drukarka kodów

poniedziałek 11 sty 2016, 16:48

Też się ostatnio nad drukarką kodów zastanawiałam. Chciałabym do każdej książki wklejać po dwa kody kreskowe, jeden na tył okładki, a drugi pod pieczątką na odwrocie karty tytułowej (miałam okazję pracować z takim rozwiązaniem w dużej bibliotece publicznej i bardzo przypadło mi do gustu). Niestety to strasznie przedroży całą inwestycję. Może wyjściem byłaby właśnie drukarka kodów? Ktoś coś podpowie? :)

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Drukarka kodów

czwartek 29 lis 2018, 11:46

Odświeżam temat - czy ktoś używa godnej polecenia drukarki kodów? Gdy zaczęłam pracę w bibliotece to była jakaś stara, nieużywana drukarka Zebra TLP 2824. Nieużywana, bo nikt nie potrafił się nią zająć. Mi się udało, ale drukowane kody są tragiczne, bardzo jasne i z za małą czcionką, a czytnik kodów nie widzi kodów przez nią wydrukowanych :cry: Chcę poprosić dyrekcję o zakup nowej. Co polecacie?

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Drukarka kodów

czwartek 29 lis 2018, 18:14

Drukarki Ci nie polecę, ale każda w miarę nowa drukuje dobrze. Nawet na papierze grubym, z naklejkami. Moja pochodzi z dotacji unijnej komputerowej, ma kilkanaście lat.

jo.anna
Posty: 3
Rejestracja: piątek 01 lut 2019, 15:42

Re: Drukarka kodów

środa 06 lut 2019, 13:08

Powrócę do tematu. Dostałam środki na zakup drukarki do etykiet ma to być drukarka tylko do tego celu nie zwykła drukarka. Nie znam się za bardzo na tych technologiach. Czy ktoś z was ma taką profesjonalną drukarkę etykiet? z jakich korzystacie? Dyrekcja kazała mi się rozejrzeć w temacie ale wybór jest duży a ja nie wiem na co zwrócić uwagę może coś mi podpowiecie? Wcześniej wspominaliście o zebrze patrzyłam na taka https://sklep.hdwr.pl/pl/p/Drukarka-Zebra-GC420d/365 ale ta marka jest dość droga. Macie coś tańszego?

alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

Re: Drukarka kodów

piątek 08 lut 2019, 14:05

Ja mam firmy Bixolon.
Kupiłam program biblioteczny firmy Progmann i tam była jedna z polecanych.
U mnie już 3 rok chodzi bez zarzutów. Oby tak dalej.

pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 89 gości