delfin
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 23:43

prenumerata

poniedziałek 14 gru 2015, 13:30

Witajcie.
Mam pytanie dotyczące prenumeraty - gdzie i jak zamawiacie?

Mam problem z prenumeratą w RUCHU i zastanawiam się czy tylko mi ta firma sprawia kłopoty czy to u nich reguła...

Wysłałam zamówienie e-mailem, dostała maila zwrotnego że prenumerata przyjęta tylko że... ktoś nie przeczytał mojego zamówienia!!!
Z automatu wstawili to co zamawialiśmy w zeszłym roku - ja zamówiłam o jedno czasopismo mniej, a poza tym chciałam fakturę na całość od razu w grudniu (teraz mamy pieniądze do wydania); ostatnio płaciliśmy kwartalnie i teraz też tak nam wpisali...
Dodzwonić się do nich na ta infolinię nie sposób... wysłałam już 2 maile żeby to poprawili ale nikt nie odpisuje...

Poradźcie co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś inny numer niż tylko na ta infolinię ? Ratujcie proszę bo jak nie dostanę faktury na całość do zapłaty w grudniu to mi dyrekcja uszy powyrywa...
Na duże kłopoty najlepsze są małe szczęścia......

Małgosia
Posty: 168
Rejestracja: wtorek 18 kwie 2006, 11:34

Re: prenumerata

wtorek 15 gru 2015, 15:00

Miałam tak samo, rok temu i teraz. Jakoś w końcu udało się dodzwonić i pisać, ponawiałam kilka razy prośby, przysłali w końcu fakturę (poprawianą 3 razy) na maila. Zapłaciliśmy i czekamy na prawdziwą, przysłaną pocztą.
Za rok chyba będę zamawiać u wydawców. Kłopotliwe, ale może mniej nerwowo będzie?

barka35
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 29 paź 2009, 11:16

Re: prenumerata

wtorek 15 gru 2015, 15:28

Mam zupełnie ten sam problem! Cały dzień dziś wiszę na telefonie - wszyscy konsultanci zajęci, na maila nie odpowiadają, a na elektronicznej prenumeracie napisali, że tytuły nie są dostępne. Nic z tego nie rozumiem. :(

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: prenumerata

wtorek 15 gru 2015, 15:49

Z prenumeraty w RUCH-u radzę zrezygnować, bo trudno ją zamówić, dostawy szwankują, jest droga.
Radzę prenumerować u wydawcy - dotyczy to nie tylko naszych czasopism, ale naszych szczególnie. Jest taniej, sprawniej, czasopisma wysyłane są pocztą do prenumeratora, a w dodatku do końca roku jest znaczna promocja: http://bibliotekawszkole.pl/news.php?id=474

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: prenumerata

wtorek 15 gru 2015, 20:59

Troszkę mnie zdenerwowałyście. Ja jeszcze nie dostałam rachunku i teraz będę czekać niecierpliwie. Ale wszystko ma swoje wady i zalety. Prenumerata u wydawcy to wpłata na konto bez rachunku. Księgowa nie rozliczy świstka z poczty więc czeka się na rachunek a wydawnictwa się nie spieszą. Miałam taka sytuację i powiedziałam nigdy więcej bo oczywiście gromy spadały na mnie, że jeszcze nie ma rozliczenia. Kazali mi wydzwaniać do wydawnictwa a oni odpowiadali, że nie mogą nic przyspieszyć. Z Ruchu rozliczamy cały rachunek w styczniu (w zeszłym roku w lutym ale to dlatego, że coś im, się pozajączkowało z rachunkiem). Gdyby teraz przyszło zapłacić te 2 tyś to bym nie miała prenumeraty bo nie ma kasy.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: prenumerata

wtorek 15 gru 2015, 21:08

Nie wiem, jak inni wydawcy, ale wydawca "Biblioteki w Szkole" wysyła faktury w takim terminie, w jakim życzą sobie tego zamawiający (także przed wpłatą pieniędzy na konto). Obecnie zgodne z prawem jest wysłanie faktury pocztą elektroniczną - w takiej formie wysyłamy je (w zależności od "możliwości przerobowych") w ciągu 1-2 dni

Anna11
Posty: 18
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 14:19

Re: prenumerata

środa 16 gru 2015, 11:42

Dzień dobry,
prenumeruję od lat czasopisma w Garmond Press i jestem zadowolona.

delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: prenumerata

sobota 19 gru 2015, 16:41

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.. W końcu dostałam fakturę na prawidłowe zamówienie - dodzwonić mi się nie udało ale w końcu na kolejny mail ktoś odpisał...
Wesołych Świąt wszystkim :-)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości