Roza016
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 20:39

Re: Dyżury bibliotekarza podczas przerw miedzylekcyjnych

poniedziałek 08 wrz 2014, 19:07

Witam!
Mam 1/2 etatu w bibliotece i 1/2 etatu jako przedmiotowiec. Więc przypadły mi 4 dyżury w tygodniu!! Mało tego, jeżeli mój dyżur przypada, na długiej przerwie np. 20 minut, gdy powinnam dyżurować w bibliotece, to muszę iść niestety dyżurować na korytarz i na dodatek o czas dyżuru wydłużyć swój czas pracy np. o 20 minut , bo biblioteka była zamknięta a mój czas pracy to 15h a nie 14h 40 min - usłyszałam. Takich sytuacji czasowych mam wiele!!! : :oops: :twisted: Mam siedzieć cicho i nic nie mówić! Tłumaczyłam, że w bibliotece nie ma dyżurów na korytarzu!!!! Usłyszałam również, że ci którzy nie mają wychowawstwa, dodatkowo dostali o 1 dyżur więcej, ja również. Każdy, kto ma dyżur kończy lekcje i pędzi na swój posterunek. I nikomu się nic nie wydłuża. Ja natomiast kończąc lekcje np.o 9:35 muszę dodać jeszcze np. 5 minut i dopiero otworzyć bibliotekę o 9:40, i tak samo gdy idę na lekcje ( 5 minut muszę dodać)!! Ratunku czy ze mną jest coś nie tak, może się czepiam. Bo o ile dłuższy staje się mój dzień pracy.
Pozdrawiam

urania1
Posty: 67
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:13

Re: Dyżury bibliotekarza podczas przerw miedzylekcyjnych

wtorek 16 wrz 2014, 22:12

U mnie rok temu było podobnie, jako nauczyciel dostałam dyżury na przerwach - najdłuższych, a jak, razem ze mną na zmianę dostała pedagog. Nie pomogły argumenty, że to czas, kiedy najwięcej dzieci korzysta z czytelni i wypożyczalni. Lekiem okazała się kontrola PIPu, który uświadomił dyrekcję, że my (ja i pedagog) mamy czas pracy 60 minut, więc nie mamy przerw i inna jest specyfika naszej pracy. Zastępstwa - mogą być pod warunkiem, że płatne i odrobione. A co do dyżurów, to PIP powiadomił, że nauczyciel może być na dyżurze po każdej lekcji, bo dopiero po 6 godzinach przysługuje mu przerwa...
Nie mam pojęcia kto ten PIP sprowadził, ale najbardziej ja z koleżanką wtedy skorzystałam :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 105 gości