MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Normy zatrudnienia

czwartek 18 sie 2016, 12:44

Kochani,

po raz kolejny proszę o zwarcie szeregów.Jestem po rozmowie z panią z Departamentu Współpracy z Samorządem Lokalnym.
Prace legislacyjne dotyczące pensów nauczycieli specjalistów są w trakcie - to doskonała chwila by wspomnieć o naszych normach zatrudnienia.Pani poprosiła mnie o zgłoszenie tego co powiedziałam w trakcie rozmowy na stronie MEN - jest tam formularz zgłoszenia.A ja proszę Was.
Jeśli ktoś ma dostęp do posła lub senatora, który gotów by napisać na ten temat interpelacje poselską też by było pięknie.
Mamy argumenty - ciągłe dokładanie pracy przy malejącej ilości godzin pracy.Mamy też priorytet MEN dotyczący czytelnictwa - jak go realizować przy 18 godzinach pracy jak w moim przypadku.I notorycznie zamkniętej bibliotece .Myślę, że podręczniki, które na dniach będziemy opracowywać zmobilizują nas do działania - byśmy nie mieli wrażenia, że robimy społecznie w czasie urlopu coś za co i tak nikt nam nie podziękuje, a będzie uważał za święty obowiązek.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Normy zatrudnienia

czwartek 18 sie 2016, 13:15

Popieram.
Formularz kontaktowy do MEN jest tu: https://men.gov.pl/pl/ministerstwo/kontakt-z-urzedem
Ważne, by pisma w sprawie norm zawierały konkretne argumenty i informacje (np. liczba uczniów na jednego nauczyciela, liczba zajęć z ucczniami, liczba wypożyczeń, sprawa podręczników, NPRCz i w ogóle zwiększenia zadań biblioteki), żeby pokazywały na przykladzie konkretnej szkoły, jak to wygląda w praktyce W piśmie powinien być nacisk na brak możliwości zapewnienia uczniom właściwego dostępu do biblioteki, jej zbiorów i w ogóle oferty. Ważna jest kwestia wyrównywania szans edukacyjnych.Jednym z priorytetów MEN na rok 2016/17 jest czytelnictwo. Kto ma je promować?

Posłowie, senatorowie - to naprawdę ważna sprawa. Dlatego nie ma co czekać. Trzeba iść na dyżur. Opcja polityczna nie jest istotna, bo to są sprawy "ponadpolityczne", więc posłowie nie powinni mieć problemu z zajęciem się tą kwestią. Wręcz przeciwnie - bo przecież wszyscy są za czytelnictwem

Augustowianka
Posty: 234
Rejestracja: piątek 15 lut 2013, 14:19

Re: Normy zatrudnienia

wtorek 23 sie 2016, 11:59

Biblioteki Szkolne Online zgłaszają się do działania. Na naszym FB jest już informacja na ten temat.

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: Normy zatrudnienia

sobota 27 sie 2016, 16:59

A jako temat wybieramy "Organizacja pracy szkoły" czy "Inne" - warto ustalić, żeby do jednego worka trafiało...

Augustowianka
Posty: 234
Rejestracja: piątek 15 lut 2013, 14:19

Re: Normy zatrudnienia

sobota 27 sie 2016, 20:03

Tak, myślę, że "Organizacja pracy szkoły" pasuje najbardziej.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Normy zatrudnienia

niedziela 28 sie 2016, 09:49

Wysłałam, w punktach, problemy, zadania w szkole/bibliotece, oczekiwania ze strony MEN, po przeklejeniu sobie do worda wyszły mi niemal 3 strony. Ujęłam i problem skontrum /na czele/, przypomniałam o teczce ofiarowanej MEN przez m.in. redakcję Biblioteki, gdzie można porównać metody kontroli zbiorów /bezsensowne spisy, skontrum arkusze, skontrum program komp./, brak standardów pracy, wykorzystywanie do innych zadań, wysyłanie poza szkołę /opieka/, zsyłanie całych klas, zadania nie do przecenienia w materii rozwoju gustów czytelniczych, wpływu na uczniów w procesie edukacji, zachęcanie do uczenia się, masa imprez, akcji itp., integracja uczniów w grupie, do tego administracja biblioteki, uproszczona księgowość i podręczniki w tysiącach.

Nadzieja matka, bez reakcji nie będzie efektów, próbujmy

bomila
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 07 paź 2008, 12:03

Re: Normy zatrudnienia

niedziela 28 sie 2016, 11:39

Jeśli nie będziemy próbować NA PEWNO nic się nie zmieni... ;-)

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: Normy zatrudnienia

piątek 13 sty 2017, 22:38

Temat nie został pogrzebany.

..Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zgłosiła priorytety tematów do omówienia na spotkaniach poszczególnych grup roboczych. Znalazły się w nich m.in.:
- wprowadzenie i określenie czasu pracy tzw. nauczycieli specjalistów do Karty Nauczyciela oraz standardów zatrudniania nauczycieli bibliotekarzy,

- przywrócenie obowiązywania Karty Nauczyciela w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

12 stycznia br. wspólnie obradować będą grupy robocze ds. finansowania oświaty oraz wynagradzania nauczycieli i innych pracowników oświaty, natomiast 20 stycznia br. odbędzie się spotkanie grupy roboczej ds. awansu zawodowego".

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 91 gości