Roja
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 10 maja 2009, 19:36

Etat we Wrocławiu i gminach a liczba uczniów - Kongres IFLA

środa 21 wrz 2016, 20:45

W odpowiedzi na mój wątek o etatach we Wrocławiu pan Janusz Wasilewski napisał:

Gdyby ktoś (np. Rada Oddziału TNBSP lub po prostu grupa osób, którym zależy na lepszej kondycji bibliotek szkolnych we Wrocławiu) zebrał dane dotyczace zatrudnienia nauczycieli bibliotekarzy we wrocławskich szkołach, to moglibyśmy przygotować i upowszechniać materiał na ten temat. I myślę, że to mogłoby coś dać. Nadarza się dobra okazja - w 2017 r. będzie we Wrocławiu światowy Kongres IFLA. Wrocław zdobył prawo do organizowania tego dużego przedsięwzięcia chwaląc się m.in. bibliotekami. Władze miasta zrobią dużo widząc, że kilka tysięcy uczestników kongresu może dowiedzieć się, jak naprawdę wygląda sytuacja wrocławskich bibliotek szkolnych. Ale trzeba mieć dobrze przygotowany materiał, pokazujący fakty.

Wielka moja prośba do bibliotekarzy z Wrocławia i wrocławskich gmin: stwórzmy tu listę etatów w nasztch szkołach (chyba bez podawania konkretnych danych szkół - numeru, adresu itp. Jak Pan myśli, Panie Januszu?). Takiej okazji jak Kongres IFLA nie mozna przegapić! Pokażmy jak bardzo Wrocław gra wobec nas nie fair. Bo obawiam sie, że urzędnicy będą się chwalić rozwiązaniem pt. "biblioteka publiczna w szkole, pełniąca funkcję biblioteki szkolnej".

Roja
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 10 maja 2009, 19:36

Re: Etat we Wrocławiu i gminach a liczba uczniów - Kongres I

środa 21 wrz 2016, 21:01

No to zaczynam: szkoła podstawowa, 806 uczniów, etat 3/30, wpisanych podręczników na razie: 2797. Praca nad opisaniem i wpisaniem podreczników: 18 dni w sierpniu po 6-8 godzin dziennie plus 1i2 września. Dwa pierwsze tugodnie września - wypożyczanie (również kosztem swoich lekcji). Na razie nic mi nie wiadomo, aby te "wakacyjne" godziny byly płacone.Pomoc 2 nauczycieli ("po prośbie", bez nakazu dyrekcji) w ostatnim tygodniu sierpnia. Oni - bezplatnie.

Rokfor
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:08

Re: Etat we Wrocławiu i gminach a liczba uczniów - Kongres I

czwartek 22 wrz 2016, 10:29

To ja się dołączam:

Szkoła Podstawowa 1/30 etatu - 503 nowych podręczników
Gimnazjum 1/30 etatu - 565 nowych podręczników

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 226 gości