monia
Posty: 17
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 10:22

sprawozdanie z NPRCz

poniedziałek 12 gru 2016, 10:52

Jak współpracę biblioteki szkolnej z publiczną obejmującą planowanie zakupów i wymianę informacji o imprezach promujących czytelnictwo? Konsultowałam z biblioteką publiczną zakup ale była to luźna rozmowa. Nie sporządziłam z tego spotkania żadnego dokumentu. Uczestniczyłam w spotkaniu autorskim wraz z uczniami zorganizowanym przez bibliotekę publiczną. Jak mam teraz to udokumentować?, podpisami? zdjęciami? czym? Proszę o pomoc.

monia
Posty: 17
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 10:22

Re: sprawozdanie z NPRCz

poniedziałek 12 gru 2016, 11:14

Jak udokumentować miało być. :D

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: sprawozdanie z NPRCz

poniedziałek 12 gru 2016, 21:07

Zredagowałam krótkie pisemko, że zapoznałam się ze zbiorami biblioteki publicznej, dowiedziałam się, o jakie książki pytają czytelnicy i, że przestawiłam pani bibliotekarce moje propozycje zakupów. Pisemko dałam do podpisu w bibliotece publicznej i trzymam w dokumentacji dot. NPRCZ. Jeśli chodzi o udział w imprezach organizowanych w bibliotece publicznej, to gromadzę na ten temat artykuły zamieszczane w prasie lokalnej oraz sama piszę na naszą szkolną stronę, że nasi uczniowie uczestniczyli w takim, czy innym przedsięwzięciu. Ponadto w mojej bibliotece umieściłam informacje dotyczące godzin otwarcia biblioteki publicznej i zakresie ich usług.

SAS106
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 12:39

Re: sprawozdanie z NPRCz

wtorek 13 gru 2016, 12:20

W jaki sposób zostały uwzględnione potrzeby uczniów niepełnosprawnych? w zakupach książek

A zna ktoś odpowiedź na to pytanie?

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: sprawozdanie z NPRCz

wtorek 13 gru 2016, 12:24

SAS106 pisze:W jaki sposób zostały uwzględnione potrzeby uczniów niepełnosprawnych? w zakupach książek

A zna ktoś odpowiedź na to pytanie?
Ja pisałam, że zostały zakupione książki z dużym drukiem, dla dzieci słabiej widzących, oraz literatura terapeutyczna dla dzieci z problemami.

monia
Posty: 17
Rejestracja: środa 19 wrz 2012, 10:22

Re: sprawozdanie z NPRCz

czwartek 15 gru 2016, 09:29

A co jeśli niepełnosprawności uczniów i zmuszają do zakupu książek z powiększoną książką ( choroby serca, kolana, neurologiczne ). Poza tym jak szukałam książek dla młodzieży( tak żeby było kilka na przyszłość) z powiększoną książką to nie mogłam znaleźć.To jak mam to dobrze uzasadnić.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: sprawozdanie z NPRCz

czwartek 15 gru 2016, 11:29

monia pisze:A co jeśli niepełnosprawności uczniów i zmuszają do zakupu książek z powiększoną książką ( choroby serca, kolana, neurologiczne ). Poza tym jak szukałam książek dla młodzieży( tak żeby było kilka na przyszłość) z powiększoną książką to nie mogłam znaleźć.To jak mam to dobrze uzasadnić.
Wybaczcie moją ignorancję, ale serio, czym ma się różnić książka dla dziecka zdrowego a z chorym sercem? Co to znaczy powiększona książka? :roll:

kryloc
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 13:31

Re: sprawozdanie z NPRCz

czwartek 15 gru 2016, 13:19

Taki dokument wyprodukowałam, panie z publicznej podpisały jeszcze przed działaniami, ale można i teraz pewnie...

Oświadczenie

Biblioteka szkolna przy ........................, w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dotyczącego wspierania w latach 2016–2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych realizuje wspólne działania z Miejską Biblioteką Publiczną:
a) planowanie zakupów książek,
b) wymianę informacji o wydarzeniach promujących czytelnictwo;

Jest to kontynuacja współpracy Biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną, prowadzonej od wielu lat.

kryloc
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 09 gru 2010, 13:31

Re: sprawozdanie z NPRCz

czwartek 15 gru 2016, 13:22

A co do niepełnosprawności, trochę zerżnięte od kogoś z forum, trochę moje:

zakupiono: książki z powiększoną czcionką, książki z przewagą ilustracji, książki o tematyce dotyczącej tolerancji, akceptacji, wartości, książki do słuchania - e-booki, książki logopedyczne

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: sprawozdanie z NPRCz

niedziela 18 gru 2016, 15:03

Bardzo proszę o pomoc. Zapomniałam formułę jak wpisywać tekst do tabelek w excelu, żeby było widać cały tekst napisany. W czerwcu ktoś tak bardzo ładnie napisał jak to się robi przy okazji sprawozdań z KNM. Z góry dziekuję.

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: sprawozdanie z NPRCz

niedziela 18 gru 2016, 15:50

Już znalazłam. 19 maja 2016 roku Aqa wszystko wyjaśniła na tym forum. Dziękuję i pozdrawiam.

kasiakol
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 04 lut 2016, 15:07

Re: sprawozdanie z NPRCz

czwartek 05 sty 2017, 09:45

Dziewczyny! Muszę na dzisiaj oddać formularz sprawozdania do Wydziału Oświaty. Czy w tabelce "Forma wydarzeń promujących czytelnictwo z udziałem uczniów (proszę podać przykłady, np. spotkanie autorskie, konkurs, wystawa)" wpisujecie wszystko co robiłyście czy tylko hasłowo.... Debaty, konkursy, wystawy.. Czy już to robiłyście? Poratuje mnie ktoś.. mam mętlik w głowie. Wpisywałam formę np. debata i tytuł, wystawy i jakie, ale zajmuje to dużo miejsca i mam wrażenie, że szczegółowo to chyba już w samym sprawozdaniu.. Z góry dziękuję za pomoc!

Mirka
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 20:38

Re: sprawozdanie z NPRCz

czwartek 05 sty 2017, 11:00

Ja podałam 4 - rodzaj działania i tytuł.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości