2Kwietnia
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 17 sty 2017, 18:36

Re: Przeprowadzka biblioteki

poniedziałek 17 cze 2019, 15:49

Dostałam dzisiaj polecenie spakowania całej biblioteki w 3 dni :( :roll: Mam 58 lat drętwienie obu rąk i co mnie czeka za to że nie dam rady??? ZWOLNIENIE???

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: Przeprowadzka biblioteki

czwartek 20 cze 2019, 22:52

Na czym polega MOBBING? Między innymi na dawaniu pracownikowi zadań niewykonalnych. I to są właśnie tego typu przypadki. Dyrekcja nie może zostawić bibliotekarza samemu sobie. W skrajnych przypadkach pozostaje poprosić o wydanie polecenia na piśmie i zwrócić się do PIP.

Ja już dość długo pracuję w szkole; przeprowadzałam się trzy razy + jeden remont gruntowny. Za pierwszym razem uciekałam przed powodzią na wyższą kondygnację, pomagał kto żyw. Za drugim razem była euforia, bo otrzymałam dużo większą salę. Wtedy jeszcze biblioteka miała niewielki księgozbiór i załatwiliśmy to własnymi siłami; nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów - jednak stała za tym dyrekcja ze swoją wolą wykonawczą.

Natomiast ostatnia przeprowadzka dwa lata temu ze względu na skalę zjawiska to już nie byle co... Rozbudowany księgozbiór, meble, komputery, sprzęt multimedialny, sprzęt audio, różnego typu dokumentacja etc. Została wynajęta specjalistyczna firma. Sześciu facetów pracowało całą dniówkę; przywieźli wielkie pudła, pakowali, nosili dwa piętra w dół. Kartony złożyli w jednym mniejszym pomieszczeniu, potem do drugiego wstawili regały. Drobne meble i sprzęt zostały czasowo w korytarzu, gdyż się nie zmieściły. Jedna z koleżanek była na miejscu i pokazywała, co mają pakować, w jakiej kolejności i dokąd zanieść, bo część szła do piwnicy. Ja na dole zarządzałam nowym lokalem. Dyrektorka chciała, żeby robotnicy od razu wyłożyli książki na półki, ale im nie pozwoliłam. Byle jak wrzucone regały i na to od razu książki? Potem byłoby nie do ruszenia.

Na drugi dzień dopiero przyszli panowie z Rady Rodziców i wspólnie rozrysowaliśmy, jak najkorzystniej ustawić meble. Liczył się każdy centymetr - oczywiście domyślacie się już, że dotknęła mnie reforma i wyprowadzka do ciasnego pomieszczenia. Podłoga krzywa w wielu miejscach; konieczne były podkładki i skręcenie regałów na sztywno. Zrobili to rodzice.
Na własne życzenia zostałam więc z nierozpakowanymi pudłami. Robotnikom zapłacono za dniówkę i więcej już nie przyszli. Ale nie żałuję, bo przynajmniej udało się spokojnie pomyśleć o zagospodarowaniu przestrzeni. Potem układałam wszystko powoli, ale już nic mnie nie goniło... dopiero jak wydałam podręczniki we wrześniu. Uczniowie trochę podawali, ja ustawiałam na półkach.
POZDR:) Kaja

Gosio
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 17 gru 2019, 14:45

Re: Przeprowadzka biblioteki

wtorek 17 gru 2019, 14:57

W tym roku szkolnym na bibliotekę została wygospodarowana nowa przestrzeń. W poprzednim miejscu zostały komputery, z których mogą korzystać uczniowie oraz regały z podręcznikami szkolnymi. W nowym miejscu jest wypożyczalnia, czytelnia, strefa relaksu i kącik do cichej pracy. Cały księgozbiór przeniesiony został z pomocą panów konserwatorów. Wiadomo, że ustawianiem książek na półkach musiałam zająć się ja. Nie płakałam z tego powodu, ponieważ od września pracuję w bibliotece na cały etat (wcześniej wpadałam na 5 godzin w tygodniu) i miałam okazję wziąć do ręki każdą książkę i w ten sposób zapoznać się z całym księgozbiorem. Przeprowadzka z urządzaniem biblioteki trwały trzy tygodnie, wypożyczane były tylko lektury. Ponieważ jesteśmy we dwie, druga koleżanka zajęła się podręcznikami. W mojej szkole zawsze mogę liczyć na pomoc pracowników obsługi.

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Przeprowadzka biblioteki

środa 18 gru 2019, 11:53

Gratuluję przeprowadzki i szczerze zazdroszczę strefy relaksu i kącika do cichej pracy. Tak to można pracować !
Na 30 m2 mojej biblioteki cudów nie dokonam, ale staram się jak mogę ;-)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Lirael i 10 gości