bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 11 kwie 2017, 18:49

Ja też mam 32 i dyrekcja już zaplanowała w arkuszu kolejną turę darmówek na rok szk. 17/18.
W drugiej połowie kwietnia może poznamy jakieś szczegóły.
http://www.solidarnosc.org.pl/oswiata/i ... etnia-2017

,,Podczas spotkania poruszono także problem funkcjonowania szkół niepublicznych, przywrócenia obowiązywania Karty Nauczyciela w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz doprecyzowania przepisu art. 42 Karty Nauczyciela w celu wyeliminowania nadużyć związanych ze zmuszaniem nauczycieli do realizacji nieodpłatnych zajęć edukacyjnych".

Amelia
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 05 paź 2014, 14:57

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 11 kwie 2017, 21:51

I właśnie to jest nienormalne. I nielegalne. Dlaczego nad tym nigdy nie zastanawiał się ZNP? Pokornie przyjął 2 dodatkowe godziny, podziękował i w ukłonach się wycofał z jakiegokolwiek sprzeciwu w tej sprawie. U mnie w szkole jest związek. Należy do niego kilkanaście osób. Nigdy na radzie ped. nie słyszałam, by zabierali głos w sprawie bezpłatnych zastępstw, nie tylko dla bibliotekarza, ale dla psychologa, pedagoga, nauczyciela świetlicy, nauczyciela wspomagającego i niemal wszystkich stażystów pojawiających się w szkole. I jest to praktyka wszech panująca. I to niby jest w porządku?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 12 kwie 2017, 08:13

W naszym zawodzie jest ocean nienormalności, absurdów, lekceważenia przez dyrekcje, do tego w wielu aspektach prawo nas gorzej traktuje.
Prawo: czym że jest astronomicznie różna zapłata za takie samo- np. 45 minutowa opieka nauczyciela WF nad 5d na planowej lekcji geografii czy na takiej samej lekcji zastępstwo prowadzone przez nauczyciela bibliotekarza,obydwaj nauczyciele z tym samym stopniem awansu i stażem, n-l WF dostaje 1/18 godziny, n-l bibl 1/30.
Nauczyciel dydaktyk ma określone zadania, precyzyjnie, wie dokładnie co ma wykonywać, nauczyciel bibliotekarz nie ma standardów pracy, a jedynie enigmatyczne ramy, w których się porusza, stąd dyrekcje wykorzystują ten fakt arogancko.
Dalej prawo: dodano 2 godziny z tzw. KN, ale nauczycielom zerówek nie, bo mają dłuższy czas pracy /22-25 godzin zegarowych/ MY MAMY 30 zegarowych + 2. Wycofano się z 2 godzin, ale zostawiono furtkę dyrektorom, nadal wykorzystują ten sam argument: macie 40 godzinny tydzień pracy! i są żądania... Wielu z nas nie ma czasu na pracę administracyjną.
MEN poprzedni i MEN obecny usiłował zrobić z nas administrację, zapewniając ze to będzie dla nas świetny system..., ja pamiętam niejakie bułeczki ministra K. , który ogłaszając niebotyczną podwyżkę cen twierdził, że owe bułeczki będą od jutra "chrupiące i świeższe"...

Pracujemy starając się ignorować wiele spraw, jak nieświadomość dydaktyków w zakresie naszego statusu w szkole, ale lekceważenie naszej pracy przez same dyrekcje czy ministerstwo, to już przegięcie. Zastępstwa nielegalne- skrajne lekceważenie nas, wysyłanie do x zadań za innych dydaktyków... można napisać pracę doktorską na nieprawidłowościach.
Ostatni przykład doceniania przez dyrekcję:dzień "jajeczka" w szkole, n. bibliotekarz zostaje bezdyskusyjnie przydzielony "do pomocy" wychowawcy klasy X, z zupełnym lekceważeniem pracy n.bibliotekarza, braku czasu na administrację. Słownie: "dziś nikt nie może być bezczynny".

Mnie brakuje już argumentów dla samej siebie, by dalej, mimo wszystko, się angażować jak dotąd. To jak obrywać od ściany non stop a nadal do niej podchodzić.
Ostatnie pomysły zapłaty nam z enigmatycznych substytutów to kolejny objaw arogancji władzy. Poprzednim było przeniesienie nas do b. publicznej z niższą o wiele stawką, wielu z nas tak potraktowano.

Zastępstwa nielegalne...,w tej materii kogo z was zrozumiał / że to poniżające, nieetyczne i nielegalne/ jakikolwiek dydaktyk?

Bibliofil72
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

środa 12 kwie 2017, 09:18

Nielegalne zastępstwa to problem większości bibliotekarzy. Dydaktyk podaje wiele powodów, dla których nie pójdzie na zastępstwo np. mam coś zaplanowane, mam okienko, a to jest moja dodatkowa praca itp. My nie mamy nic do gadania jesteś 30 godzin w szkole to rób, przecież biblioteka się "nie zawali". Jestem właśnie po kontroli biblioteki, jeżeli tak to można nazwać. Panią z kuratorium interesowały tylko zapisy w Statucie szkoły (oczywiście pytania tylko z arkusza kontroli), nawet nie przyszła do biblioteki, żeby zobaczyć jak pracujemy, jakie mamy problemy. Miałam nadzieję, że przy okazji kontroli przedstawię wizytatorce ilości godzin zastępstw, które realizuję i jakie oszczędności ma z tego tytułu organ prowadzący (Ok. 200 godzin rocznie). Złudne nadzieje, już po kontroli i dalej "jazda" na zastępstwa. Pozdrawiam :lol:


Amelia
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 05 paź 2014, 14:57

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

piątek 28 kwie 2017, 15:01

Jakie w takim razie będą mieć pensum nauczyciele bibliotekarze? Czy nauczyciele tablicowi też będą mieć 22 godziny pracy z dzieckiem?
A już ten pomysł z wydłużeniem 1 etapu awansu za tak małe wynagrodzenie jest fatalny. Dobrze, że ja już awanse mam za sobą. Przynajmniej te dotychczas znane ;P

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 01 maja 2017, 11:41

Polska staje znów na głowie - nawet paniom w żłobku zwiększą ilość dzieci. Odgórnie, ustawą. Mój OP wskazuje każdej szkole, którą klasę zlikwidować, by było mniej oddziałów w klasie 4 i 7 w przyszłym r. sz. Zamiast zrobić więcej klas, dzieci będą do 35 osób w jednej.

Achmatowa
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2017, 23:42

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 30 maja 2017, 01:09

Nie chcę zabrzmieć gorzko, ale sama niestety pracuję (jako polonistka) na zleceniu w technikum i zazdroszczę budżetówce. Dostaję pieniądze tylko za przeprowadzone godziny, cała reszta to robota za darmo. Dlatego sceptycznie podchodzę do całego tematu finansowania nauczycieli :)


Gośka M.
Posty: 7
Rejestracja: piątek 08 lut 2013, 20:17

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 30 maja 2017, 18:16

I jeszcze jedna nowina:
http://www.glos.pl/node/18685

maria_b
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2012, 09:01

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

wtorek 27 cze 2017, 16:35

W dobrym nastroju usiadłam do laptopa, ale jak zobaczyłam oferty na http://lustrobiblioteki.pl/oferty-pracy ... iotekarzy/, nastrój się zmienił
Tam nadal trwa wolna amerykanka :shock:

Oferta pracy dla nauczyciela bibliotekarza w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Słupsku.
Wymiar etatu - 0,5
Liczba godzin w tyg. -20

I to nie jest odosobniony przypadek, kiedy etat nauczyciela bibliotekarza jest liczony jako 40 godzin.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 133 gości