Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

sobota 11 mar 2017, 21:31

Dziewczyny wy tak na poważnie wierzycie, że ktoś tam czyta i zastanawia się nad waszymi wpisami? Przecież Machałek to kolejna potakiwaczka i wykonawca pomysłów prezesa. Z nimi nie da się dyskutować. Jakie do tej pory przyjęli argumenty, co zmienili w pierwotnych założeniach reformy? Wywalą nas z karty jak nic. Zwłaszcza, że w oświacie nie ma jedności, każdy walczy o swoje. Jak ma obronić swoje stanowisko czy swoją kasę naszym kosztem to to zrobi. W ostatecznym rozrachunku dydaktycy nas nie poprą. A to my bibliotekarze stracimy w pierwszym rzędzie. Samorządy nie wywalą nauczycieli świetlic bo nie narażą się aż tak rodzicom. Choć pewnie im śrubę przykręcą, nie wywalą pedagogów. A my po co im. Przecież klasyk poprzednich zmian powiedział "po co biblioteka jak i tak nikt nie czyta". Tym razem stoimy na przegranej pozycji. Wtedy było jeszcze z kim dyskutować, teraz nie ma z kim.

wpjoker
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 16:22
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

sobota 11 mar 2017, 22:47

Mamy jak barany iść na rzeź? Musimy pokazać że walczymy o swoje. Nie chce mieć wyrzutów sumienia, że nie zrobiłem wszystkiego co było możliwe.

I jeszcze taki wpis z FB

"Strajkowali już rodzice, którzy widzą, że reforma nie jest przemyślana i wprowadzana szybko. Chyba po raz pierwszy to rodzice sami zorganizowali się, aby w ten sposób wyrazić swój sprzeciw. Nie chcą, aby ich dzieci były potraktowane jak króliki doświadczalne. Wielu rodziców mimo że posłało dzieci do szkół również poparło strajk lecz nie mając możliwości zostawienia dziecka w domu posłali je do szkoły. Za chwilę strajk nauczycieli. To na ich barkach zostanie wprowadzona reforma. To na nich skupią się wszystkie żale i pretensje tych, którzy nie wiedzą że ministerstwo zrzuca "na dół" wykonanie reformy.
Szkoda, że ministerstwo nie chce iść ramię w ramię z nauczycielem aby wspólnie ta reforma mogła być przeprowadzona (skoro tak bardzo musi być).
Góra wymyśla a resztą niech się martwią ci na dole.
Czasami ma się wrażenie, że ci na górze siedzący za biurkiem nie wiedzą nic na temat tego, czym kierują.

A co z samorządami? Kiedy one zaczną głośno mówić o tym, że to idzie w złym kierunku.
Już teraz to na głowie samorządów jest dostosowanie sieci szkół do reformy. Przystosowanie budynków itp. I to z pieniędzy gminnych ma być zrobione. Góra wymyśla a finansować ma dół.
A co dalej?
Za chwilę dowiemy się że gminy mają dokładać do subwencji, bo tak ministerstwo wymyśli finansowanie edukacji. Co zrobią gminy? Będą zobowiązane do wydania z kasy gminnej pieniędzy, które miały iść na gminne inwestycje. Zacznie się kłótnia na dole, że nie można naprawić drogi, kanalizy itp bo trzeba dołożyć do szkoły. Zwykłego obywatela nie będzie interesować że to nie wina szkoły, że to góra wymyśliła. Winny będzie burmistrz, wójt, nauczyciel.
Dlatego te strajki są takie ważne nie tylko dla szkół ale też dla każdego zwykłego obywatela."
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

Edyta72
Posty: 6
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 13:48

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

sobota 11 mar 2017, 23:53

Anna pisze:Dziewczyny wy tak na poważnie wierzycie, że ktoś tam czyta i zastanawia się nad waszymi wpisami? Przecież Machałek to kolejna potakiwaczka i wykonawca pomysłów prezesa. Z nimi nie da się dyskutować. Jakie do tej pory przyjęli argumenty, co zmienili w pierwotnych założeniach reformy? Wywalą nas z karty jak nic. Zwłaszcza, że w oświacie nie ma jedności, każdy walczy o swoje. Jak ma obronić swoje stanowisko czy swoją kasę naszym kosztem to to zrobi. W ostatecznym rozrachunku dydaktycy nas nie poprą. A to my bibliotekarze stracimy w pierwszym rzędzie. Samorządy nie wywalą nauczycieli świetlic bo nie narażą się aż tak rodzicom. Choć pewnie im śrubę przykręcą, nie wywalą pedagogów. A my po co im. Przecież klasyk poprzednich zmian powiedział "po co biblioteka jak i tak nikt nie czyta". Tym razem stoimy na przegranej pozycji. Wtedy było jeszcze z kim dyskutować, teraz nie ma z kim.
Ma Pani rację! Nikogo nic nie obchodzi, każdy walczy o swój byt! Nikt nas nie poprze, bo i po co? Zostaliśmy sprzedani, pytanie tylko przez kogo i za jaką cenę! Najgorsze jest to, że w chwili obecnej naprawdę nie ma z kim dyskutować! Nie sądziłam, że to kiedykolwiek napiszę, ale głosowałabym za obaleniem tego parszywego rządu!!! BARDZO ŻAŁUJĘ, ŻE ODDAŁAM NA NICH SWÓJ GŁOS!!! IDZIEMY NA BRUK!!! ;/

ANETA2244
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 19 lip 2009, 17:06

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 10:20

Moze panikujemy tutaj ale ciekawe czy zdaze jeszcze przejsc na kompensowke nim przestane byc nauczycielem.....

malgosiam52
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 20:55

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 12:01

Czytam te wszystkie posty i własnym oczom nie wierzę,....czy to jest możliwe, żeby szkoła funkcjonowała bez biblioteki???
Ostatnio zmieniony niedziela 12 mar 2017, 12:12 przez malgosiam52, łącznie zmieniany 1 raz.

Edyta72
Posty: 6
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 13:48

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 12:09

malgosiam52 pisze:Czytam te wszystkie posty i własnym oczom nie wierzę,....czy to jest możliwe, żeby szkoła funkcjonowała bez biblioteki???
Bez biblioteki nie! Bez nauczycieli bibliotekarzy, i owszem! Trzeba jakoś zapewnić pracę nauczycielom likwidowanych gimnazjów! Tylko dlaczego naszym kosztem??? Jakim prawem ta osoba odbiera nam chleb i pracę, której jej nie zawdzięczamy??? Brak słów!!!

malgosiam52
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 20:55

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 12:19

zapewne masz racje, wszyscy jestesmy rozgoryczeni...nikt nie docenia naszej pracy...!!! Przedmiotowiec uczy i sa efekty a my siedzimy sobie w ciszy i spokoju i podajemy książki!!!

Edyta72
Posty: 6
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 13:48

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 12:26

malgosiam52 pisze:zapewne masz racje, wszyscy jestesmy rozgoryczeni...nikt nie docenia naszej pracy...!!! Przedmiotowiec uczy i sa efekty a my siedzimy sobie w ciszy i spokoju i podajemy książki!!!
Dokładnie!!! Tylko dlaczego mamy czuć się winni i rzuceni na żer??? Każdy chce żyć!!! Nie mam nic przeciwko zmniejszeniu godzin nadliczbowych, żeby tracący zatrudnienie nauczyciele je zachowali! Ale dlaczego poświęca się jednych, żeby zdychali z głodu, tylko po to, żeby inny mogli żyć!!! Jakim prawem??? Dżungli??? ;/ Przepraszam za sformułowanie, ale tak będzie wyglądała rzeczywistość tysięcy zwolnionych pracowników biblioteki! ;/

antykwa
Posty: 93
Rejestracja: piątek 20 paź 2006, 13:50

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 15:11

Chyba myśleli, że nikt nie zauważy.
Najbardziej wkurza mnie ta hipokryzja. Tia, czytanie najważniejsze. Tia, NPRCZ. Tia, Narodowe Czytanie. Tia, kontrole bibliotek czy aby dobrze pracują, czy są zapisy W STATUTACH!. Mydlenie oczu.
Trzeba podjąć walkę, trudniejszą niż 3 lata temu, bo nie ma wsparcia znikąd. Bez walki nic się nie zmieni. Rząd zrobił to rozmyślnie, nie ma mowy o pomyłce, jak ktoś tu czy w temacie o braku bibliotek w preambule do podstawy, sugerował. Rząd musi się wytłumaczyć z braku tych zapisów, a wiadomo, dlaczego ich nie ma, tylko że tego nie może głośno powiedzieć.

Bibliofil72
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 16:09

"Oni" się nie tłumaczą z żadnych zapisów, "oni" robią to co wymyślą i to w bardzo ekspresowym tempie, nie pytają ludzi. Przepychają ustawy bo mają większość w Sejmie i to jest dla nich najważniejsze. Z tego złego cieszę się ,że za nimi nie głosowałam, przynajmniej nie pluję sobie w brodę, że przyczyniłam się do tego wszystkiego. Pamiętacie jak przed wyborami straszono nas,że poprzedni rząd zniesie KN, głosujcie na nas my was ocalimy. I co? Wyszło jak zwykle obiecanki cacanki, a to że tyle ludzi pójdzie na bruk to nic, trzeba przecież jakoś zdobyć fundusze na 500+ (komuś się dało, teraz trzeba komuś zabrać).

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 16:13

Ponieważ kilka osób tutaj oświadczyło, że żałuje swojego glosowania na pis czuję się usprawiedliwiona pisząc to co zaraz napiszę. Długo się cenzurowałam aż wściekłam się na swoja koleżankę dentystkę. Po wyborach cała w skowronkach oświadczyła mi, że całą rodziną głosowali na pis. Przekonywała mnie, że kraj rozkwitnie, że będzie super. Teraz żałuje i jest wściekła. I wywaliłam jej bo nie wytrzymałam. To co się dzieje ten obciach międzynarodowy, ten bałagan w wielu dziedzinach, również i naszą teraz sytuację zawdzięczamy wszystkim tym, którzy idąc do wyborów gumką wytarli w swej pamięci jak wyglądały poprzednie rządy pis. A pamietając o tym można się było spodziewać jeszcze gorszego bałaganu. I tyle w temacie.

Bibliofil72
Posty: 32
Rejestracja: piątek 09 paź 2015, 10:14

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 17:21

A teraz coś optymistycznego. Przeglądając fora internetowe posty na FB MEN, ZNP, ministry itp. jest bardzo dużo wpisów od nauczycieli bibliotekarzy, którzy wyrażają swoje obawy i niezadowolenie z zaistniałej sytuacji. Jesteśmy super grupą widać,że potrafimy w ciężkich sytuacjach szybko upominać się o swoje racje. BIBLIOTEKARZE SĄ NAJLEPSI !!!!!!!!!!!!!!! :D

malgosiam52
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 20:55

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 17:37

tak zgadza się ale jakoś nie widzę zainteresowania tym tematem TNBSP?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 17:51

TNBSP zareagowało od razu. Pierwsze, a działa /nie jestem członkiem, więc to nie jest laurka/ społecznie. Chylę czoła przed p. Brzezińską, która prywatny czas poświęca i zdrowie na utarczki z MEN, częściej z ich sekretarkami chyba by się tam dostać.
TNBSP wystosowało pismo do MEN, żądając rozmowy, czeka na odpowiedź- ta informacja jest na FB Biblioteki w Szkole. Stąd i ja wiem.

Nie głosowałam na PiS, bo mam wciąż świetną pamięć poprzednich rządów, wolę Polskę wolną w swobodzie decyzji jej obywateli, a nie dyrygowaną przez jedną osobę i grono jej wyznawców/ doceniam rolę UE i widzę trudności kierowania tak wielkim gronem państw/. Ale to nie poprawia mi nastroju.
Z całą pewnością to co robią, robią celowo i jest to zaplanowane. Przypadkowo nie da się usunąć preambuły ani pominąć /w lutym/ w czasie rzekomych konsultacji sami z sobą, bibliotekarzy w gronie specjalistów, o których '' rozmawiali" /z sobą/ - jak ich potraktować. Bibliotekarzy szkolnych nawet nie umieścili w tamtej grupie. Krytykowali kiedyś poprzednią partię za likwidację szkolnych bibliotek i hipokryzję, przebili ich bezkonkurencyjnie. Marna pociecha, ale wielu z nas im odpowie za 2 lata.

Trzeba się odzywać, acz nie liczę na rozsądny dialog z tą partią. Może jednak SIŁA nacisku da tym ludziom coś do myślenia. Nawet jak są minimalne szanse, przecież nie robienie NIC = nic nie osiągnięte.

MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 17:55

Pewnie sie dziewczyny zbieraja.
Bibliofil masz racje - przeciez z KN maja byc tez wyrzuceni logopedzi, psycholodzy , pedagodzy i nauczyciele swietlicy - oni milcza.Kornie zgodzili sie na poprzednie rewolucje - a tez jest ich tylu co nas i np, pedagodzy w szkole maja troche wyzsze notowania niz pomiotla biblioteczne.Nikt nie kwestionuje, ze sa nauczycielami, a mieli pensa regulowane przez OP - czasami 30 h.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości