wpjoker
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 16:22
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 18:52

Piszmy również do posłów i senatorów z Waszych stron. Niech ten temat będzie nagłośniony. Musimy pokazać, że jesteśmy grupą która chce walczyć o swoje prawa.
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 19:16

Wysłałam zapytanie do MEN czy nauczyciel bibliotekarz nie jest już potrzebny w polskiej szkole?, kto zajmie się setkami egz. darmowych podręczników?, kto będzie realizował zadania NPRCZ?, kto wreszcie fachowo podejdzie do zainteresowania maluchów książkami, a i zadba o tych ze starszych klas? Napisałam o naszych wysokich kwalifikacjach, nagrodach dyrektorów i burmistrzów. Nie wiem czy ktoś to przeczyta i odpisze, zobaczymy. Jutro wybieram się na rozmowę z dyrekcją. Podpytam, czy już dyskutują z władzami lokalnymi na nasz temat. Dyrektorzy od czasu do czasu spotykają się na różnych dyrektorskich szkoleniach, to może już coś "w trawie piszczy".

tola
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 15:07

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

niedziela 12 mar 2017, 21:52

malgosiam52 pisze:Czytam te wszystkie posty i własnym oczom nie wierzę,....czy to jest możliwe, żeby szkoła funkcjonowała bez biblioteki???
Ja też nie wierzę ale możliwe, bo to dobra zmiana jest. W końcu rządzi Psujstwo i S......

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 00:16

Większość nauczycieli specjalistów nic o tym nie wie. Przynajmniej w mojej szkole. Ja ich poinformowałam. Wiecie jaka reakcja - a czy to naprawdę, a to tylko projekt, to nie przejdzie. Taka jakaś olewka jakby nie o ich etaty chodziło, totalny spokój.
Czy to my jakieś w gorącej wodzie kąpane jesteśmy?

Edyta72
Posty: 6
Rejestracja: środa 18 lis 2015, 13:48

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 00:38

Anna pisze:Większość nauczycieli specjalistów nic o tym nie wie. Przynajmniej w mojej szkole. Ja ich poinformowałam. Wiecie jaka reakcja - a czy to naprawdę, a to tylko projekt, to nie przejdzie. Taka jakaś olewka jakby nie o ich etaty chodziło, totalny spokój.
Czy to my jakieś w gorącej wodzie kąpane jesteśmy?
W mojej szkole jest podobnie! Nikt nic nie wie i na razie niczym się nie przejmuje! Pewnie dlatego, iż wszystkim wydaje się to niemożliwe! A (nie)rząd po cichu zrobi swoje! Nie jesteśmy w gorącej wodzie kąpane! Trzeba nagłaśniać temat, pisać, gdzie się da i walczyć o swoje prawo do wykonywania zawodu, którego ktoś chce nas pozbawić!!! Z jakiej racji??? Nie wolno nam pozwolić się zdegradować i wyrzucić na bruk, jak niepotrzebne śmieci!!!

MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 08:41

Ludzie nie chca slyszec zlych rzeczy, zamykaja przed nimi uszy.Tak jak napisalam - wielu nauczycieli jest jak baranki - beczac zmierzaja ku urwisku.Najpierw my - pozniej oni i powinni miec tego swiadomosc.
To troche przypomina Zydow na poczatku okupacji - mimo krysztalowej nocy wielu mowilo "Hitler to polityk nie pozwoi na pewne rzeczy".Efekt znamy.
Nienawidze ludzkiej glupoty i braku przewidywania, oportunizmu i jakos to bedzie.
Nie - nie bedzie - skonczy sie na tym, ze jak barany beda pracowac po 40 godzin w szkole i drzec o prace.Bo jak zacznie sie restauracja karty to skonczy sie na jej zniesieniu.



fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 10:28

MałaMI pisze:Ludzie nie chca slyszec zlych rzeczy, zamykaja przed nimi uszy.Tak jak napisalam - wielu nauczycieli jest jak baranki - beczac zmierzaja ku urwisku.Najpierw my - pozniej oni i powinni miec tego swiadomosc.
To troche przypomina Zydow na poczatku okupacji - mimo krysztalowej nocy wielu mowilo "Hitler to polityk nie pozwoi na pewne rzeczy".Efekt znamy.
Nienawidze ludzkiej glupoty i braku przewidywania, oportunizmu i jakos to bedzie.
Nie - nie bedzie - skonczy sie na tym, ze jak barany beda pracowac po 40 godzin w szkole i drzec o prace.Bo jak zacznie sie restauracja karty to skonczy sie na jej zniesieniu.
MałaMi - świete słowa! Jak barany daliśmy sobie wcisnąć kn-ki, dyzury w wigilię i odebrać przywileje emerytalne. Związki zawodowe zamiast nas konsolidować, potrafi nas tylko podkręcać. Pracuję w szkole prawie 30 lat i nie pamiętam ani jednego sukcesu ZNP. Nawet jak się w google wpisze "sukces ZNP", to kompletnie nic nie wyskakuje. Sami musimy o siebie zadbać, czy to coś da, czy nie da. Chociazby dla spokoju własnego sumienia.

MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 11:30

Wiesci z frontu - z racji wolnego pozwolilam sobie zadzwonic do naszego Ministerstwa.Najpierw do dzialu biblioteka, a pozniej do Departamentu Wspolpracy z Samorzadem.
Ministerstwo nic nie wie, zdziwieni bardzo tym o co pytalam - a pytalam wprost - jak realne sa plany ustalania naszych pensji prze OP.Powiedzialam, ze pracownik zaskakiwany co i rusz reformami i to negatywnymi dla niego nie pracuje wydajnie.Wygarnelam jak wyglada obcinanie etatow przez OP, nowa robota z podrecznikami i uzeranie sie z rodzicami by je choc skleili i oblozyli.No i oddali na czas.
Przypomnialam, ze jestesmy, my , nasze rodziny ich elektoratem wyborczym i odplacimy pieknym za nadobne.
Chyba juz cos wiedza o naszych dzialaniach, ale oczywiscie woda w ustach...

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 11:52

MałaMi - dziwne, ze nic nie wiedzą. Jeżeli okaże się, ze to wszystko wyssało z palca ZNP, to... :twisted:

MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 11:55

Nawet nie ZNP tu to my i niejaki Juliusz W. siejemy ferment.Nie moge - jak przeczytalam, ze juz od wakacji moge pracowac na kodeks pracy to wymieklam.

wpjoker
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 01 mar 2007, 16:22
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 11:59

Najgorsze jest to, że tak mało inni wiedzą o tym. Nawet ci, co powinni być zainteresowani nie wiedzą. Jak się dowiedziała pedagog to oczy ze zdziwienia zrobiła że takie są plany ministerstwa. I to jest siła ministerstwa, że taka mała wiedza jest społeczeństwa. Na tvp nie ma co liczyć że powiedzą. Może Polsat lub TVN chociaż by coś powiedziały w swoich wiadomościach.
Lepiej szybciej niż za późno, lepiej więcej niż za mało.

Bożena1
Posty: 10
Rejestracja: piątek 20 lis 2015, 11:34

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 12:20

Edyta72 pisze:
malgosiam52 pisze:Czytam te wszystkie posty i własnym oczom nie wierzę,....czy to jest możliwe, żeby szkoła funkcjonowała bez biblioteki???
Bez biblioteki nie! Bez nauczycieli bibliotekarzy, i owszem! Trzeba jakoś zapewnić pracę nauczycielom likwidowanych gimnazjów! Tylko dlaczego naszym kosztem??? Jakim prawem ta osoba odbiera nam chleb i pracę, której jej nie zawdzięczamy??? Brak słów!!!

Słucham??? Ja jestem bibliotekarką z likwidowanego gimnazjum. Moją bibliotekę przejmie biblioteka szkoły podstawowej. W jaki sposób ktoś wyrzucając mnie na bruk, zapewnia mi pracę?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Nowy system wynagradzania nauczycieli!!!!

poniedziałek 13 mar 2017, 13:51

To raczej jest "wspaniały innowacyjny" pomysł MEN podniesienia płac dydaktykom, bez dodatkowych pieniędzy z budżetu. Ludzie z gimnazjów są w najtrudniejszej sytuacji, wszyscy, nawet jak dostaną godziny w paru szkołach, nie wiem jak organizacyjnie będą biegać między nimi.
Mam w szkole koleżeństwo z małżonkami w gimnazjach, do dziś żadnemu z nich nie zapewniono nic. To jest owa reforma.

Link Anety2244 chyba jest stary, poprzedni rząd forsował te regulacje. Jednak na czasie, jak widać. Na pewno nie denerwujemy się bez powodu, trzeba być bardzo naiwnym, by nie widzieć zagrożenia.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Zuzza i 156 gości