Roza016
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 21 cze 2012, 20:39

Ubytki_MOL_Wartość

poniedziałek 10 kwie 2017, 19:31

Witam!
Chciałam zapytać o wartość z wydruku ubytków i czy ktoś ma podobnie! Otóż korzystając z zakładki Gromadzenie→Wartość zbiorów→Ubytki komputer wylicza inną kwotę niż wtedy, gdy korzystam z wydruku ubytków! Różnica wynosi nawet 1,02 PLN. (Dotyczy książek z przed denominacji lub mieszanych).
Dzwoniłam do Vulcana i powiedzieli, że Wartością wiążącą do podliczania zakresu jest Gromadzenie→Wartość zbiorów→Ubytki. Różnica wynika z tego, że komputer denominuje każdą książkę osobno. Na wydruku ubytków - faktycznie jest błąd, (tak powiedzieli i napisali w mailu). Ale jak to wytłumaczyć księgowej skoro życzy sobie właśnie wydruku ubytków z tytułami książek z podliczeniem wartości, która jest niestety nieprawidłowa. :evil: Gdyby drukować tylko ogólne zestawienie Wartość zbiorów→Ubytki to różnica o 1 grosz. Prawie idealnie. Wszystko się p. księgowej musi zgadzać co do grosza.
Proszę o radę!
Pozdrawiam Roza

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Ubytki_MOL_Wartość

poniedziałek 10 kwie 2017, 23:02

No własnie mam ten sam problem i już myślę z niepokojem o skontrum, ostanie skontrum wszystko było dobrze co do grosza a teraz cuda, wianki. Nie rozumiem, w jakim celu coś zmieniać na gorsze i jeszcze niezgodnie z prawem??? Jak to wytłumaczyć księgowej??? Po komputeryzacji ustalamy i korygujemy stany a teraz kiedy mamy wszystko wyprostowane znów coś nie gra.

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: Ubytki_MOL_Wartość

piątek 14 kwie 2017, 16:27

W najbliższej aktualizacji MOL Optivum zostanie wykonana poprawka, dzięki której wartość ubytków będzie liczona zgodnie z oczekiwaniami :)

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Ubytki_MOL_Wartość

niedziela 16 kwie 2017, 12:23

Bardzo dziękuję i już czekam z niecierpliwością :)

maria_b
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2012, 09:01

Re: Ubytki_MOL_Wartość

czwartek 06 lip 2017, 23:08

Wakacje już trwają na dobre, a ja tu zawracam Wam głowę pracą :(
Bardzo zależy mi na informacji czy warto wgrać czerwcową aktualizację MOLa? Poprawiło się liczenie ubytków?

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Ubytki_MOL_Wartość

czwartek 20 lip 2017, 12:45

maria_b pisze:Wakacje już trwają na dobre, a ja tu zawracam Wam głowę pracą :(
Bardzo zależy mi na informacji czy warto wgrać czerwcową aktualizację MOLa? Poprawiło się liczenie ubytków?
Tak, w nowej wersji zaokrąglanie jest ujednolicone.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości