Iwona66
Posty: 48
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:23

Kontrole po NPRC

piątek 05 maja 2017, 16:38

Na przyszły tydzień mamy zapowiedzianą kontrolę realizacji NPRC. Kontrola przeprowadzona będzie przez pracownika Urzędu Wojewódzkiego. Czy ktoś już coś takiego przechodził? Co jest sprawdzane? Jak to wygląda?

Iwona66
Posty: 48
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:23

Re: Kontrole po NPRC

piątek 05 maja 2017, 19:44

Nikt jeszcze nie miał takiej kontroli?

merypoppins
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 09:20

Re: Kontrole po NPRC

wtorek 09 maja 2017, 13:39

No proszę, to jeszcze kontrole nas czekają :)

merypoppins
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 09:20

Re: Kontrole po NPRC

wtorek 09 maja 2017, 13:40

Napisz proszę o tej wizycie, będę wdzięczna

Iwona66
Posty: 48
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:23

Re: Kontrole po NPRC

wtorek 09 maja 2017, 18:29

Jestem jeszcze przed kontrolą. Cały tydzień kontrolujący są w naszym mieście - najpierw byli w OP, teraz po kolei placówki. Trzeba przedstawić dokumenty / potwierdzenia wykonanych działań (tych ze sprawozdania) i sprawdzane są (UWAGA!) książki. Mamy przygotować zakupione książki , faktury i inwentarze w celu weryfikacji.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Kontrole po NPRC

wtorek 09 maja 2017, 18:48

Jak to wszystko czytam: samo składanie wniosku z konsultacjami x osób, zakupy obwarowane zakazami i nakazami, ekwilibrystyka z zadaniami do wykonania, do tego kuriozalne sprawdzanie realizacji, zakupów, sprawdzanie książek- odczuwam olbrzymią ulgę, że nie uczestniczę w tym wszystkim. KTOŚ MOCNO UPADŁ NA GŁOWĘ, we władzach wszelkich rodzajów / MEN, OP, Kuratoria/, kolejny raz, a my wykonujemy coraz dziksze i idiotyczne rozkazy.
Czy jeszcze będzie normalność w postaci: otrzymania funduszy- kupowania tego co w szkole potrzebne /czasem są to też pedagogiczne zbiory/ a rozliczanie będzie obejmowało odniesienie opisanych faktur do księgowości? Czy już trwale na głowie stoi cały nasz zawód, w dodatku bez standardów pracy?

Iwona66
Posty: 48
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:23

Re: Kontrole po NPRC

wtorek 09 maja 2017, 19:54

Sama nie wiem, czy wzięłabym jeszcze raz udział w NPRC - w takim kształcie jak jest teraz... Wyobrażałam to sobie zupełnie inaczej. A jak było? Pieniądze mogłam wydawać od października; w grudniu do 15 musiałam rozliczyć się z faktur. Dwa i pół miesiąca na wydanie 15 tys. zł., zakupy przemyślane i zgodne z zapotrzebowaniem czytelnika, a przy tym braki w hurtowniach, księgarniach... To powinien być program długofalowy - rozłożony na wiele miesięcy. Fakt - kupiłam wiele książek o które pytali uczniowie ale nowości to często serie wielotomowe..., a teraz nie mam za co kupić kontynuacji. Gdybyśmy mogli te pieniądze rozdysponować np. w ciągu roku czy dwóch lat - na pewno byłoby to z większa korzyścią dla czytelnika. Niestety, jak zwykle - wielkie hasła, marne efekty.

asma14
Posty: 109
Rejestracja: środa 25 lut 2009, 12:45

Re: Kontrole po NPRC

środa 10 maja 2017, 20:51

Iwona66 pisze:Sama nie wiem, czy wzięłabym jeszcze raz udział w NPRC - w takim kształcie jak jest teraz... Wyobrażałam to sobie zupełnie inaczej. A jak było? Pieniądze mogłam wydawać od października; w grudniu do 15 musiałam rozliczyć się z faktur. Dwa i pół miesiąca na wydanie 15 tys. zł., zakupy przemyślane i zgodne z zapotrzebowaniem czytelnika, a przy tym braki w hurtowniach, księgarniach... To powinien być program długofalowy - rozłożony na wiele miesięcy. Fakt - kupiłam wiele książek o które pytali uczniowie ale nowości to często serie wielotomowe..., a teraz nie mam za co kupić kontynuacji. Gdybyśmy mogli te pieniądze rozdysponować np. w ciągu roku czy dwóch lat - na pewno byłoby to z większa korzyścią dla czytelnika. Niestety, jak zwykle - wielkie hasła, marne efekty.
Podpisuję się obiema rękoma, a nawet nogami... cyrk

merypoppins
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 09:20

Re: Kontrole po NPRC

czwartek 11 maja 2017, 09:46

Cześć, jak dokumentujecie podejmowane działania?
Czy piszecie po każdej konkretnej akcji, co to było, kiedy, kto brał udział? tak bardzo szczegółowo

Czy może jakieś zestawienie np. klasa 1a "Rozczytana klasa". Głośne czytanie książki przez nauczyciela-bibliotekarza połączone z quizem na znajomość czytanego tekstu z nagrodami, zakupionymi przez bibliotekarza :), termin 27.09

wiem, nie wpadamy w panikę :):):)

merypoppins
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 09:20

Re: Kontrole po NPRC

czwartek 11 maja 2017, 09:54

Asma14. W zupełności się zgadzam ! Ja (pewnie jak wiele/
u z nas) do tego jeszcze w trakcie podręczniki no i ukochane zastępstwa, zastępstwa....

KaWa
Posty: 207
Rejestracja: czwartek 28 lip 2016, 13:13

Re: Kontrole po NPRC

czwartek 11 maja 2017, 10:41

Wszelkie działania typu: realizacja projektu, organizacja wystawy, spotkanie w bibliotece publicznej, konkurs itp. krótko opisywałam i tę informację umieszczałam na naszej szkolnej stronie internetowej, czasami też na stronie miasta. Artykuły wydrukowałam i umieściłam w segregatorze dotyczącym NPRCZ. Tam też mam opinie SU, Rady Rodziców, kopie faktur, wykazy nazwisk uczniów biorących udział w konkursach, listę z nazwami projektów, zadania konkursowe, zapytania ofertowe, broszurę, którą zredagowałam dla rodziców i sprawozdanie dla OP. Książki zakupione w ramach NPRCZ cały czas krążą u czytelników. Nie wszystkie oczywiście, bo niektóre niekonicznie przypadły uczniom do gustu( ale jest ich mało).

merypoppins
Posty: 43
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 09:20

Re: Kontrole po NPRC

poniedziałek 05 cze 2017, 10:27

Dzień dobry, Iwona66 czy już jesteś po kontroli? Jak przebiegła?
pozdrawiam

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

Re: Kontrole po NPRC

wtorek 06 cze 2017, 08:52

Ja kontroli nie mam( przynajmniej na teraz), ale ze swoich działań napisałam sprawozdanie. Ujęłam w nim tematy projektów, które realizowane były w szkole, akcje promujące czytelnictwo. Dołączyłam tez opinie Rady Rodziców i SU. Mam kopie faktur. Nie opisywałam szczegółowo, nie dodawałam zdjęć, potwierdzeń realizacji zadań- nie jest to nigdzie wymagane.
Pozdrawiam, Beata

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: Kontrole po NPRC

wtorek 06 cze 2017, 14:07

Jeszcze trzeba okazać notatki ze spotkania z panią z biblioteki publicznej.

Iwona66
Posty: 48
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:23

Re: Kontrole po NPRC

wtorek 06 cze 2017, 22:09

merypoppins pisze:Dzień dobry, Iwona66 czy już jesteś po kontroli? Jak przebiegła?
pozdrawiam
Już po kontroli... Sprawdzana była dokumentacja do każdego podjętego działania - zgodnie ze sprawozdaniem. Kontrolerzy wszystko skanowali (mieli swój sprzęt: laptopy skaner, aparat fotogr.), fotografowali prace uczniów, przeglądali stronę biblioteki itp. Sprawdzali również czy książki zakupione w ramach NPRC są w księgozbiorze: najpierw według faktur (ok. 20 %) później losowo - numery inwentarza. Uczniowie pytali czy w bibliotece jest FBI...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości