Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

"Jak nie czytam..." - kilka informacji organizacyjnych

środa 10 maja 2017, 20:24

http://bibliotekawszkole.pl/news.php?id=625

Może jakaś ewentualna wymiana pomysłów...?

Renia
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 05 cze 2012, 11:14

Re: "Jak nie czytam..." - kilka informacji organizacyjnych

czwartek 11 maja 2017, 16:53

Reprezentuję jedną ze szkół, która na pewno nie będzie mogła przystąpić do akcji 1 czerwca. Do kiedy można nadesłać sprawozdanie?

Nika1
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:39

Re: "Jak nie czytam..." - kilka informacji organizacyjnych

poniedziałek 22 maja 2017, 20:10

Jak organizujecie tą akcję? Chciałabym wziąć udział ale obawiam się jak zachęcić uczniów? Wychodzimy na boisko i każdy czyta przez ile minut? Czy jest ktoś z ponadgimnazjalnej szkoły i mógłby podzielić się pomysłem?

edorota
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 29 maja 2017, 17:43

Re: "Jak nie czytam..." - kilka informacji organizacyjnych

poniedziałek 29 maja 2017, 18:51

Będę organizowała już po raz drugi. W roku ubiegłym pogoda dopisała, dzieci przyszły przebrane za różne postacie z książek, młodsze - bajkowe, starsze - bardzo różnie i pomysłowo. Siedzieliśmy na kocykach, na trawniku przed szkołą i czytałyśmy, starsi sami, u młodszych nauczyciele. Potem dzieci malowały graffiti na dziedzińcu przed szkołą - młodsze, na ścieżkach osiedlowych - starsi. Starsi jeszcze mieli przygotowane ulotki z wierszykami zachęcającymi do czytania, które rozdawali przechodniom i przeprowadzali z nimi ankiety dotyczące ich nawyków czytelniczych.
W tym roku oprócz standardowego czytania na trawie (oby pogoda dopisała, bo inaczej będzie czytanie na parkiecie ) w które włączą się pracownicy pewnej sąsiadującej i zaprzyjaźnionej ze szkołą instytucji, będą stoliki z pytaniami konkursowymi, uczniowie będą zbierać punkty i najlepsi dostaną jakieś piąteczki lub szósteczki z polskiego, a młodsi będą mieć kolorowanki z bohaterami lektur.
Ale ja mam małą szkołę, ok. 80 dzieciaków, więc taka forma jest do ogarnięcia.
Tu można sobie obejrzeć co się działo :)
http://szkolagradywoniecko.blogspot.com ... zytam.html


Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: "Jak nie czytam..." - kilka informacji organizacyjnych

poniedziałek 29 maja 2017, 21:40

edorota, witamy na forum :)

delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: "Jak nie czytam..." - kilka informacji organizacyjnych

wtorek 30 maja 2017, 08:11

Edorota - super akcja :-) gratuluję.
I oczywiście zazdroszczę... w moim liceum nie ma szans na takie coś...

U mnie akcja będzie wyglądała bardzo prosto - na dużej przerwie na ławeczkach koło boiska - będzie można przysiąść z książką na 5-10 minut. Mam nadzieję, że jakieś dzieciaki przyjdą bo niestety z czytelnictwem (poza lekturami oczywiście) u mnie krucho :-(

I staję na uszach, zachęcam.. robię wystawki czy konkursy... I już mi się odechciewa... :-(
Do ostatniego czytelniczego konkursu zgłosiły się 2 osoby - i mnie proszę źle nie zrozumieć, ucieszyłam się bardzo z tych 2 chętnych, ale.. na tyle mojej pracy taki marny efekt...

A co do akcji - zamierzam kupić jakieś słodkości i częstować dzieciaki które przyjdą na boisko (może ktoś się skusi), inaczej niestety nie mam jak ich zmusić do udziału :-(

alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

Re: "Jak nie czytam..." - kilka informacji organizacyjnych

wtorek 30 maja 2017, 11:17

A ja zaangażuję innych nauczycieli. Każda klasa na 3 godz. lekcyjnej poświęci czas na czytanie.

A ja zapraszam klasy młodsze na godz. 14.00 do czytelni.

Nie mam już siły na organizację szkolnej imprezy sama. To już jednak czerwiec... ;)

pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości