EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Praca w czasie wakacji

niedziela 25 cze 2017, 18:55

Kto z Was i jak długo ma pracować w czasie wakacji? Jakie czynności będziecie wykonywać? Czy jest to praca "dobrowolna", czy wyraźnie nakazana?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Praca w czasie wakacji

niedziela 25 cze 2017, 20:16

Kończę skontrum, myślę, że do 5 lipca się wyrobię. Sama chciałam :oops:

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Praca w czasie wakacji

niedziela 25 cze 2017, 20:24

We wtorek montują nam regały. Myślę, że do końca tygodnia ułożymy książki. same chciałyśmy. Pod koniec sierpnia - ostatni tydzień podręczniki. Niby nikt nie nakazywał ale takie jest oczekiwanie.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Praca w czasie wakacji

niedziela 25 cze 2017, 20:41

Ja dostane jutro książki z NPRCZ - kilkaset i chce zrobić jak najszybciej bo pod koniec sierpnia będę miała podręczniki ok 1300. Jestem sama i nie mam wyboru, nikt za mnie tego nie zrobi. Dobrze, że skontrum mam w przyszłym roku...

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Praca w czasie wakacji

niedziela 25 cze 2017, 21:49

Co najmniej jeszcze tydzień będę kończyć sprawy tegoroczne i przygotowywać komplety podręczników dla klas drugich. Trochę z tym pracy jest, bo same sobie utrudniłyśmy, prosząc wychowawców, żeby w każdej klasie wytypowali uczniów, którzy najbardziej dbali o książki i dla nich "wyłuskujemy" te najmniej zniszczone. Poza tym wielu przedmiotowców (też na naszą sugestię) "zatrzymało" podręczniki na przyszły rok i tu trzeba logistycznie podziałać, żeby potem uczniowie jednocześnie otrzymywali nowy i oddawali stary. U nas otrzymane podręczniki kwituje się podpisem, więc dla każdej klasy (a jest ich jedenaście) trzeba zaplanować inny "model" działania.
W sierpniu moja współpracownica (jesteśmy na szczęście dwie) zajmie się wstępną obróbką podręczników dla klasy trzeciej - jeśli przybędą, bo różnie z tym bywało.
Też nikt nam nic nie nakazywał...

betka25
Posty: 65
Rejestracja: sobota 05 cze 2010, 21:07

Re: Praca w czasie wakacji

poniedziałek 26 cze 2017, 16:52

Dyrektor wezwał nas (jest nas dwie - 1 i 1/2 etatu) i zapytał kiedy możemy przyjść w sierpniu do pracy aby zająć się podręcznikami, ustalona data rozpoczęcia pracy to 23 sierpnia, dodatkowo wyznaczył do pomocy po dwóch nauczycieli na każdy dzień :D , więc bardzo się cieszymy, że nie zostałyśmy z tym wszystkim same. O decyzji poinformował nauczycieli na końcowej radzie i ...nikt nie zaprotestował. Jesteśmy dobrej myśli, że jeśli tylko podręczniki do kl.1,4,6,7 i 3 gim nie dotrą we wrześniu, to uda nam się wszystko wydać w pierwszym tygodniu.

Mirka
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 06 maja 2012, 20:38

Re: Praca w czasie wakacji

poniedziałek 03 lip 2017, 09:17

A u mnie już są podręczniki do klas 2,3,5,6. Właśnie siedzę w pracy. :!: :!:

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Praca w czasie wakacji

poniedziałek 03 lip 2017, 09:36

Nie powinnaś. Jeśli sami będziemy na to pozwalali, to tak będzie. W żadnym wypadku dyrektor /ani nikt inny/ nie ma prawa zapraszać do pracy w czasie urlopu, chyba, że masz umowę na dodatkowe zatrudnienie. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia typu nagły wypadek nie miałaś prawa być w pracy.
7 dni pracy w czasie urlopu to i tak najdłuższy czas, jaki autentycznie n. bibliotekarze "otrzymują" od pracodawców, dydaktycy nie pracują po 6-7 godzin dziennie przez tydzień.

JAM155
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 16:21

Re: Praca w czasie wakacji

poniedziałek 03 lip 2017, 10:08

Hej
Czytam i jestem przerażona co tu wypisujecie odnośnie pracy w wakacje .....
Jak można być zmuszonym lub co więcej przyjść dobrowolnie do pracy w czasie wakacji i opracowywać podręcznik !!
Dziewczyny litości szanujmy siebie , swoją pracę i innych , jak tak dalej pójdzie to ustawowo każda z nas ( bibliotekarka pracująca w szkole) zostanie pozbawiona urlopu by opracować podręczniki .....( bo inni mogą )
Ze swojego podwórka dodam : u mnie podręczniki do kl 3 ,6,2 kolejne do września ... przyszły w ostatnim tyg czerwca , jako że był Szał zbierania , odpisywania tegorocznych podręczników nie było kiedy zająć się nowymi i to każdy Rozumie ( łącznie z dyrekcją) , zamknęłam więc drzwi na klucz i do zobaczenia w ostatnim tyg sierpnia -:)))))
Nauczmy się być Asertywne .....

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Praca w czasie wakacji

poniedziałek 03 lip 2017, 11:06

JAM155 masz rację - i tak właśnie robimy. Ja poprzedni tydzień ogarniałam 11 klas drugich (czyli podręczniki zebrane, które będą powtórnie wypożyczane) oraz zajmowałam się planowaniem działań na początek września (produkowanie różnych ogłoszeń, zawiadomień), a koleżanka pod koniec sierpnia zrobi tyle, ile zdąży z ewentualnymi nowymi (u nas nie są nawet zamówione).

tola
Posty: 91
Rejestracja: wtorek 19 mar 2013, 15:07

Re: Praca w czasie wakacji

poniedziałek 03 lip 2017, 21:11

Mirka! Dlaczego pracujesz w czasie swojego urlopu, nie masz co robić, pogoda piękna? Może chcesz wybrać swój urlop podczas roku szkolnego ale na to bym nie liczyła. Na podręczniki mamy czas pod koniec sierpnia i początek września. Źle robisz!

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Praca w czasie wakacji

poniedziałek 10 lip 2017, 12:45

Mirka pisze:A u mnie już są podręczniki do klas 2,3,5,6.
I niech sobie będą. Komuś przeszkadzają? Są podręczniki zakupione dla uczniów przez szkołę i bardzo dobrze. Ale szanujmy się, jak każdemu nauczycielowi należy się urlop wg KN. Dlatego jesteśmy nauczycielami bibliotekarzami, a nie pracownikami biblioteki publicznej.
Za przeproszeniem nie jesteś dyrektorem, żeby decydować o dniach wolnych bibliotekarza szkolnego. Kiedyś usłyszałam coś takiego od dyrekcji, że mam pracować w swoich godzinach i niczym więcej się nie interesować. Ale jeżeli chcę się rządzić, to mam startować w konkursie na dyrektora szkoły. Bardzo mi to pomaga w pracy z podręcznikami. Sorki, ale w pracy nie o to chodzi, żeby się poświęcać, ale tylko i wyłącznie rzetelnie w godzinach pracy wykonywać swoje obowiązki. Po prostu zwyczajnie: nie warto rezygnować z urlopu. 8)

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Praca w czasie wakacji

piątek 14 lip 2017, 00:21

Dziś trafił mnie sz... i do teraz trzyma. Poszłam do szkoły po książkę, z którą mam popracować z trzecioklasistami i oniemiałam. Potem miałam ochotę się rozpłakać. Dwa tygodnie temu pracowicie ułożyłam książki na nowych regałach wycierając je oczywiście z kurzu. Wiedziałam, że w szkole parę sal będzie odnawianych i pytałam czy u mnie czegoś nie będzie. Odpowiedziano, że nie. W sobotę panowie postanowili kuć ścianę w poszukiwaniu rury, która gdzieś tam przecieka. Nic, literalnie nic nie zostało zabezpieczone. Regały, pudełka z książkami, które zostały z nagród, komputery, drukarki,dokumenty w szafie, rolka folii, całe pomieszczenie jest w cementowym pyle. Pył unosi się w powietrzu. Masakra. Nikt o tym, że to kucie będzie nie wiedział, oprócz sekretarza, który ponoć powiedział sprzątaczkom, że mają poprzykrywać tylko nic im nie dał do tego przykrycia a dozorca ich wpuścił. Dyrekcja zaskoczona, nie wiedziała, że taka masakra jest w bibliotece. Zadzwoniła do szefa ekipy, który obiecał , że mają jakiś specjalny odkurzacz i przyjdą sprzątać. Jakoś tego nie widzę. Ja też mam przyjść bo ktoś ma ich pilnować (czytaj zabrać się do sprzątania) a mam alergię na nikiel i chrom i z cementem nie powinnam mieć do czynienia. Jestem w szoku, jestem załamana, boję się rozhuśtać alergię.

MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Re: Praca w czasie wakacji

piątek 14 lip 2017, 09:44

Oto polska szkola.Dyrektorzy mam wrazenie czasem sa tylko nominalni - bo jak przychodzi do czegos to i tak spada na pracownika.W szkole sa sprzataczki, w szkole jest obsluga to ich zadaniem jest dbanie o budynek.W szkole jest dyrektor , ktory o takich sprawach jak kucie i zabezpieczenie powinien byc poinformowany i powinien zarzadzic odpowiednie dzialania.Nie chce Cie matwic, ale komputery po takiej akcji moga przestac dzialac i trzeba je profesjonalnie wyczyscic.Zrobilabym zdjecia i skontaktowala sie z dyrekcja by wyznaczyla odpowiednie osoby do pilnowania i sprzaatania.Inaczej moze sie okazac , ze bedziesz sprzatac sama.czym sie to skonczy dla Twojego zdrowia...

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Praca w czasie wakacji

piątek 14 lip 2017, 09:59

Anno, nie powinnaś w ogóle odwiedzać miejsca pracy w czasie urlopu, dla swojego zdrowia. W wakacje ciebie po prostu NIE MA aż do ok. 24 sierpnia. Mnie NIE MA. Od takich kwestii jest administracja. Od odbierania nowych podręczników też. Jeśli tego nie uprzątną do IX, trudno, będzie nieczynne aż ktoś posprząta. Zamierzasz pracować na etacie, z całym szacunkiem dla pań /które u siebie szanuję, szanujemy się wzajemnie, ale znamy swoje zadania/- sprzątaczek? Przypilnować ekipy - to powinna wskazana przez dyrekcję osoba z administracji.
Tak, wiem, że w zetknięciu bezpośrednim z dyr to inaczej wygląda. Popełniłaś błąd, wchodząc do pracy w czasie urlopu. Naucz się na przyszłosć, że CIĘ NIE MA. Wyjechałaś.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 182 gości