Roja
Posty: 60
Rejestracja: niedziela 10 maja 2009, 19:36

Księga inwentarzowa księgozbioru

czwartek 07 wrz 2017, 19:40

Chcę wrócić do starego i zakupić księgi inwentarzowe księgozbioru. Dyrekcja , księgowa wyraziły zgodę,kierownik gospodarcza również pod warunkiem, że znajdę księgę do 20 zł (400 str, tj. 200 str. rozkładowych) z tanią dostawą. We Wrocławiu nikt nie sprzedaje (każdy przeszedł na system, a tu ja - taka fanaberia ;) ), a sprowadzenie z Warszawy daje koszt 100 zł za księgę (tak stwierdził kierownik gospodarcza). Ktoś, coś, jakieś namiary? Może jakaś wyprzedaż? Z góry dziękuję.

panna Maple
Posty: 104
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:01

Re: Księga inwentarzowa księgozbioru

poniedziałek 11 wrz 2017, 12:06

Poszukaj po sklepach internetowych. Tak na szybko masz dwa linki https://www.cezao.pl/pl/p/Ksiega-inwent ... arton/4169
https://www.drukiszkolne.net.pl/pl/p/Ks ... wa/6094060
może się przydadzą. Generalnie ciężko będzie znaleźć księgi tej grubości w takiej cenie.
A mogę spytać co skłoniło Cię do zakładania papierowych ksiąg? :)

Martynetka
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 16 gru 2014, 22:49

Re: Księga inwentarzowa księgozbioru

czwartek 23 lis 2017, 11:13

Proszę o pomoc!

Pomyliłam się w numeracji przy wpisywaniu numerów inwentarzowych w księdze papierowej! Przy przechodzeniu na następną stronę dodałam 10 zamiast przenieść liczbę. Około 500 pozycji ma teraz błędne numery. Co robić????

Poprawiać wszystko??? (w MOLu, w książkach, na fakturach, kartach książki, etc.)

Jadwiga_11
Posty: 28
Rejestracja: piątek 17 mar 2017, 11:26

Re: Księga inwentarzowa księgozbioru

czwartek 23 lis 2017, 12:29

Może wystarczy wpisać jakieś pozycje i nadać im brakujące numery. Można też poprawiać ręcznie, ale najważniejsze jest wpisanie notatki wyjaśniającej co co się stało, bo ma to wpływ na stan ewidencji księgozbioru. Mol pozwala dokonywać wszelkich zmian bez problemu, wiec jeżeli chcesz, to można poprawić. Ja bym jednak na pominięte numery wprowadziła nowe książki z uwagą o pomyłce.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 100 gości