MonaLisa
Posty: 40
Rejestracja: środa 02 sty 2013, 14:29

1/2 wttu w bibliotece

piątek 08 wrz 2017, 17:13

mam pytanie. czy ktoś z Was ma pól etatu w bibliotece i czy możecie go realizować 3 dni po 5 godzin ?? i czy wszystkie godziny przeznaczacie dla czytelnika? napiszcie proszę jak to jest w Waszych szkołach.

MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Re: 1/2 wttu w bibliotece

piątek 08 wrz 2017, 20:49

W tamtym roku miałam 16/30 pracowałam 3 dni w tygodniu oczywiście bez godzin na tzw. prace biblioteczne.Te robię na lekcji jak nie ma dzieci.Jedyne co mi się udało wywalczyć to zastępstwa w ostatecznej ostateczności.

maria_b
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek 04 cze 2012, 09:01

Re: 1/2 wttu w bibliotece

piątek 08 wrz 2017, 22:10

Mnie też (niestety) zmniejszono etat, ale nie stwarzano problemów abym swoją połówkę godzin mogła wypracować w trzy dni.
Nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć obowiązuje pięciodniowy tydzień pracy.
Podstawa
Art. 42c. 1 KN
Biblioteka jest czynna dla uczniów 15 godzin.

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: 1/2 wttu w bibliotece

sobota 09 wrz 2017, 09:50

Pracowałam kiedyś na pół etatu i miałam 3 x 5 godzin: poniedziałek, środa i piątek. To najlepsze rozwiązanie, zarówno dla bibliotekarza, jak i dla szkoły. Rozumiem, że obawiasz się codziennego przychodzenia na 3 godziny... ledwie się za coś zabierzesz, już musisz wychodzić; praktycznie nie uczestniczysz w życiu szkoły, tylko wypożyczasz.
Przy 15 godzinach miałam cały czas otwartą bibliotekę; nie da się inaczej. Po przejściu na etat, wprowadziłam za pełnym poparciem dyrekcji dzień wewnętrzny, którego i tak nikt nie przestrzegał, bo ciągle były jakieś sprawy, ciągłe pukanie, proszenie, że wyjątkowo potrzebuję... zastępstwa, baseny, wycieczki, zakupy (bynajmniej nie książek) oraz różne dziwne zlecenia od samej dyrekcji. Na przykład zamawianie tabliczek informacyjnych na ogrodzenie szkoły :roll:
Na niczym nie mogłam się skoncentrować, niczego dokończyć porządnie. Po pewnym czasie wpadłam na pomysł, że będę w czwartki pracować po południu do wieczora i się skończyło, odetchnęłam, zapewniając sobie choć jeden dzień spokoju :wink:
POZDR:) Kaja

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Re: 1/2 wttu w bibliotece

wtorek 12 wrz 2017, 11:33

14/30 Jestem codziennie dla uczniów. W piątek tylko godzinkę, ale zawsze jakaś zabłąkana dusza wpadnie do biblioteki,bo zapomniała lektury. :D Czy nadążam ze wszystkim? Nie!!! Książki z maja leżą tylko wpisane do inwentarza i dalej nieopracowane, bo przecież podręczniki, nagrody na koniec roku, konkursy. Przestałam już marudzić. Robię co mogę i ile dam radę. :roll: :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 92 gości