papuga50
Posty: 1
Rejestracja: sobota 16 wrz 2017, 18:00

Zakupy do biblioteki szkolnej

sobota 16 wrz 2017, 18:04

Witam :) Od tego roku zaczęłam swoją przygodę z biblioteką i zaczęłąm prowadzić bibliotekę w szkole zawodowej. Do tej pory stan czytelnictwa wśród młodzieży był bardzo niski. Dostałam możliwość zakupu nowych książek do biblioteki i chciałabym kupić coś interesującego dla młodzieży. Stąd moja prośba, a zarazem pytanie do Was jakie książki cieszą się dużym zainteresowaniem u was? Jakie byście mi polecili?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

sobota 16 wrz 2017, 20:09

Zapytaj uczniów - zrób selekcję z ich propozycji.

panna Maple
Posty: 104
Rejestracja: czwartek 05 paź 2006, 11:01

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

wtorek 19 wrz 2017, 10:56

Tak z głowy to u mnie popularnością cieszą się:
- cykle Szeptem, Dom Nocy, Miasto Kości, Wiedźmin, After
- a z pisarzy to Jojo Moyes, Federico Moccia, Tammara Webber, Becca Fitzpatric, Colleen Hoover, Gayle Forman, John Green. Katarzyna Miszczuk, Jacek Piekara...
Warto zapytać uczniów co chcieliby przeczytać, często podpowiadają rzeczy, o których my byśmy nie pomyśleli :)

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

wtorek 19 wrz 2017, 13:32

U mnie w SP uczniowie pytają często o książki napisane przez youtuberów i blogerów :) Podejrzewam, że starszych też mogłoby to interesować, np. książki o makijażu, pielęgnacji, modzie itp.

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

wtorek 19 wrz 2017, 14:04

Książki o hodowli kotów, psów, papużek, chomiczków i tego typu drobiazgu. O dinozaurach. Wszystko oczywiście w wersji - dużo dużych obrazków, mało tekstu.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

środa 20 wrz 2017, 07:47

Zuzza pisze:Książki o hodowli kotów, psów, papużek, chomiczków i tego typu drobiazgu. O dinozaurach. Wszystko oczywiście w wersji - dużo dużych obrazków, mało tekstu.
W szkole zawodowej? ;)

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

środa 20 wrz 2017, 15:51

Wielu ludzi lubi hodowlę pupilków - kotów, psów - zwłaszcza miniaturowych ras, czy rybek akwariowych. Takie książki czasem są dość drogie. U mnie dzieci małe, ale często coś wypożyczają, bo mama chce się dowiedzieć. W szkole zawodowej nie ma zbyt lotnych hodowców - więc nie są potrzebne poradniki dla fachowców, tylko dla hobbistów. A o dinozaurach czytają specjaliści od hodowli smoków w "Grze o tron"

Mariano
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 14:18

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

poniedziałek 02 paź 2017, 14:30

Niestety znak czasów sprawia, że głównym zainteresowaniem cieszy się to co jest medialne. Stąd m.in. pytania o książki wydawane przez Youtuberów czy celebrytów. Wartość merytoryczna takich publikacji jest zazwyczaj bardzo mizerna. I teraz pojawia się pytanie. Czy skoro młodzież jest tym zainteresowana to należy im to dostarczyć, żeby w ogóle chcieli coś czytać? Czy też zapełniać pólki książkami bardziej wartościowymi z nadzieją, że młodzież się do nich przekona?

AnetazPodlasia
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 29 sie 2017, 07:30

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

czwartek 02 lis 2017, 12:25

Dzień dobry,

a gdzie zamawiać nowe książki, lektury itp. U mnie musi być przelew z odroczonym terminem płatności ( nie za pobraniem) a nie mogę znaleźć taniej księgarni internetowej, która ma takie warunki. Mam całe 500 zł na nowe książki i chciałabym szybko coś kupić a doświadczenia brak :) pozdrawiam

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

czwartek 02 lis 2017, 12:41

Kupowałam na Platon 24, ale żeby przysłali fakturę "pro forma" kontaktowałam się z nimi telefonicznie, dostałam informację, jak to zrealizować.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

czwartek 02 lis 2017, 15:43

Ja polecam https://hurt.bonito.pl Ceny książek widoczne po zalogowaniu zwykle niższe o 40% niż w księgarniach.
Tak mi się kojarzy, że pierwsze zamówienie było realizowane trochę inaczej, ale przy następnych zawsze wybierałam przelew z odroczonym terminem płatności

Arlecik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 28 wrz 2007, 14:26

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

piątek 03 lis 2017, 14:03

Na pewno Bonito - trzeba założyć konto dla biblioteki i wtedy jest dostępny przelew z odroczoną płatnością. Od 500 zł jest darmowa dostawa ;)
Można też założyć takie konto w Azymucie http://www.azymut.pl/ - tutaj też atrakcyjne ceny dla bibliotek.

aga_jamp
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 18 kwie 2016, 08:56

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

poniedziałek 06 lis 2017, 11:26

Ja kupuję w http://www.czytam.pl/. Dostawa gratis od 300 zł, ceny bardzo konkurencyjne, dostawa szybka i bezproblemowa. Często dodają do wysyłki zakładki i inne dodatkowe materiały. Na prośbę wystawiają fakturę z odroczoną płatnością. Trzeba tylko wysłać skan proformy opieczętowany pieczątką szkoły i podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania placówki.
Co do proponowanych tytułów do zakupu, jeśli chodzi o chłopców (u mnie też szkoła zawodowa, ale sami panowie): w ramach NPRCz panowie chcieli i teraz chętnie sięgają do biografii sportowców, (piłka nożna, koszykówka), książek o samochodach, motocyklach, wędkarstwie. I oczywiście fantastyka, fantasy, horrory i kryminały, ale też manga i anime. Konkretne tytuły, w razie potrzeby, mogę podesłać.
Życzę, powodzenia w nowej pracy.

Zapraszam do odwiedzania: https://bibliotekackziunysa.blogspot.com/

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

piątek 01 gru 2017, 10:36

Od września mamy w szkole kilka klas podstawówki (w tym zerówkę). Powiedzcie mi, co czytają dzieci w tym wieku, bo przez paręnaście lat pracowałam w gimnazjum i nie bardzo się orientuję?

Rokfor
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 05 maja 2015, 14:08

Re: Zakupy do biblioteki szkolnej

piątek 01 gru 2017, 13:19

U mnie w klasach młodszych dużym powodzeniem cieszą książki o Tupciu Chrupciu, słoniu Elemerze, Basi (autorstwa Zofii Staneckiej), Martynka, Bob Budowniczy oraz książki, gdzie bohaterami są postacie z bajek czy filmów animowanych (Auta, Kraina Lodu itp.).

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości