Bibelotka
Posty: 6
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 13:17

Re: zmiany w karcie nauczyciela

czwartek 28 wrz 2017, 21:24

Na szczęście nie wspomnieli o zmianach w finansowaniu bibliotekarzy i pedagogów :lol:

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: zmiany w karcie nauczyciela

czwartek 28 wrz 2017, 22:28

Ale jest o zmianach w finansowaniu oświaty a w tym możemy się mieścić my.

alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

Re: zmiany w karcie nauczyciela

piątek 29 wrz 2017, 09:00

Ja to już nie wiem co byłoby lepsze.
Może niech nas wyrzucą z karty i wtedy żadne życzenia dyrektora szkoły nie będzie dla mnie wyznacznikiem.
Nie będę na konferencjach, szkoleniach itp...

Tylko kto by chciał nadzorować pracę bibliotek szkolnych - nie szkolnych? Bo publiczne mają swoje Dyrekcje a my wtedy kogo?

pozdrawiam

JAM155
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 27 sie 2015, 16:21

Re: zmiany w karcie nauczyciela

piątek 29 wrz 2017, 09:14

alin
LitoścIIIIIIIi :roll: :roll: :roll:
Ty tak na serio .... No cóż jak nas wywalą z KN to sama radość : etat 40 h , ok połowa terazniejszej pensji no i pod Publiczne lub Gminne Biblioteki przechodzimy !!!!
Sama radość i korzyść . Pozdrawiam

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: zmiany w karcie nauczyciela

piątek 29 wrz 2017, 10:42

Co wy gadacie. Wypadamy z karty, mamy 40 godz, jesteśmy pracownikami administracji, dyrektor dalej może ci kazać i nic gminnej do tego.

alin
Posty: 272
Rejestracja: czwartek 09 lis 2006, 11:21

Re: zmiany w karcie nauczyciela

piątek 29 wrz 2017, 12:15

Tak. Ale pracownik administracji ma inne obowiazki.
Nie jest pedagogiem więc zajęcia z uczniami nie nalezą wtedy do naszych obowiązków.
Tak kombinuję.
A co z awansami i stawkami to juz inna bajka.

pozdrawiam

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: zmiany w karcie nauczyciela

piątek 29 wrz 2017, 13:04

Litości!!! Pracować w szkolnej bibliotece i NIE ZAJMOWAĆ SIĘ UCZNIAMI??? O co Ci, Alin, chodzi? Ty tak dla żartów twierdzisz?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: zmiany w karcie nauczyciela

piątek 29 wrz 2017, 13:21

Podejrzewam, że alin puszczają nerwy, jak wielu z nas. Ileż lat można pracować pod wiecznym obstrzałem z każdej strony? MENu, Związków Miast czy Gmin- którzy co chwila chcą nam redukować zawody "dla dobra społeczeństwa lokalnego", np. łącząc z publicznymi /min. Boni/, chcą "by lokale tętniły życiem w dni wolne od nauki, w soboty i dni wolne od pracy"- przecież to słowa ministrów edukacji! Walczyliśmy z tym. A wymagania programu KNM czy NPRCz?- konsultacje ze wszystkimi świętymi, wielu z nas musi robić idiotyczne listy zakupów /a ceny niby czekają niezmiennie na zamówienia, masa takich kwiatków..
Ileż lat możemy walczyć?
Sama nie raz się zastanawiałam, czy rząd ma świadomość, że jako administracja nie powinniśmy zajmowac się tym, czy dziś... Jestem PEWNA, że nie ma. Rząd, podejrzewam na granicy pewności, ma na myśli wyłącznie oszczędności naszym kosztem, uważa, że będziemy robić to samo, w dłuższym czasie, za mniejsze wynagrodzenia.
Zobaczcie, jak wygląda "500+nauczyciela"- szumnie ogłoszone, wszyscy słyszeli i zewsząd słyszę- dostaniecie TAAAKIE pieniądze.. Przy tak marnej pensji. A to wirtualne pieniadze za 5 lat dla wybranych.

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: zmiany w karcie nauczyciela

piątek 29 wrz 2017, 14:18

Aqa pisze:500+nauczyciela
Też to słyszę od znajomych. Nie mam nawet ochoty tłumaczyć co i jak. Kojarzą tak jak 500+, czyli od teraz.
Powiem cynicznie. Czy będziemy w KN, czy nie to jedno wychodzi. Niedługo będziemy w minimalnej pensji. Nasze zarobki są tak niskie, że w dużym mieście nikt za takie pieniądze nie chce pracować, a mamy wyższe wykształcenie i podyplomówki. Na dodatek nasza praca jest ciężką pracą fizyczną, jaką wykonują wykładowcy chemii, a my jesteśmy wykładowcami podręczników na półki :evil: .

ruda_zocha
Posty: 4
Rejestracja: sobota 30 wrz 2017, 16:34

Re: zmiany w karcie nauczyciela

sobota 30 wrz 2017, 16:42

Litości!!! Pracować w szkolnej bibliotece i NIE ZAJMOWAĆ SIĘ UCZNIAMI??? O co Ci, Alin, chodzi?

Myślę, że rozumiem, o co chodzi Alin. Oczywiście praca z uczniami jest, czyli nie tylko wypożyczanie, ale też rozmaite akcje, konkursy itp. (robią to też przecież bibliotekarze z dobrych bibliotek publicznych). Ale nie pełnimy upokarzającej funkcji zapchajdziury czy nauczyciela od zastępstw, którą wciąż musi pełnić wielu nauczycieli - bibliotekarzy! Koniec z ciągłymi darmowymi zastępstwami, z wyjazdami na konkursy - bynajmniej nie biblioteczne, tylko np. matematyczne. Jestem za.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości