julita
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 03 wrz 2006, 13:19

"Cała Polska czyta dzieciom"

niedziela 03 wrz 2006, 14:45

Witajcie! W czerwcu przysłano z MDK-u faks do szkoły, w której pracuję (PSP) aby przyłączyć się do akcji Cała Polska czyta dzieciom.
Zachęcano aby zostać Liderem tej kampanii społecznej.
Jestem za, i chcę promować tę akcję organizując w mojej bibliotece różnego rodzaju konkursy czy zabawy dla dzieci i tp. Dostałam już materiały promujące tę kampanię. W internrcie znalazłam regulamin pracy Lidera, w którym zastanawia mnie sprawa pozyskiwania sponsorów. Chcę zgłosić się aby zarejestrowano mnie jako Lidera, chcę uczestniczyć w tym, ale czy muszę biegać za tymi sponsorami? Czy to jest konieczne? Nie znam firm czy osób, które byłyby w stanie być sponsorem. Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę oodzew.
julita

Lider CPCD

niedziela 03 wrz 2006, 21:51

Oczywiście, że nie musisz szukać sponsorów.Na Twoim miejscu zastanowiłabym się czy będziesz miała czas na pracę społeczną poza swoją szkołą.W założeniach kampanii CPCD jest bowiem prowadzenie różnego rodzaju akcji typu "Wiosenna zbiórka książek", "1 firma =1 książka" itp.Wiele osób zostało liderami tylko dla własnych korzyści , dla papierka bardzo przydatnego w awansie.Takich martwych dusz jest cała masa i jeśli chcesz działać tylko we własnej szkole, to daj sobie spokój...

Ala
Posty: 51
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:56

środa 06 wrz 2006, 13:35

Julita, nie dawaj sobie spokoju! O sponsorów się nie martw, to nie jest warunek konieczny, też miałam taki sam problem, jak Ty, obawiałam się tego punktu regulaminu.
Jestem liderem od początku kampanii, w małej szkole podstawowej, sponsorów miałam niewielu, za to imprez trochę już zrobiłam. Udział w "Wiosennej zbiórce książek" wzięłam raz, też nie jest wymagany. Organizujesz różne imprezy związane z głośnym czytaniem, kierujesz się swoimi pomysłami i potrzebami. Tylko "tydzień czytania" jest obowiązkowy, poza tym co najmniej 4 inne uroczystości (typu wieczór z baśniami, loteria fantowa na rzecz biblioteki, jakieś przedstawienie itp.). I naprawdę wystarczy działać na terenie własnej placówki - bo na tym polega praca Lidera. Zresztą można zaprosić dzieci z pobliskiego przedszkola czy licealistów, żeby poczytali maluszkom.
Zachęcam Cię do podjęcia tej funkcji. Tym bardziej, że miło jest - czasami - spotkać się w stolicy na wręczaniu nagród...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 327 gości