Lobo
Posty: 11
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 00:59

Zbiory specjalne

poniedziałek 08 sty 2018, 16:19

Czy wartość księgi zbiorów specjalnych wlicza się do wartości księgozbioru biblioteki i rozlicza się przed księgową tak jak z księgi głównej.

Jadwiga_11
Posty: 28
Rejestracja: piątek 17 mar 2017, 11:26

Re: Zbiory specjalne

poniedziałek 08 sty 2018, 16:42

W mojej szkole włącza się.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Zbiory specjalne

poniedziałek 08 sty 2018, 16:51

Zbiory specjalne i zbiór główny stanowią wartość zbiorów, porównywaną z księgowością.
W niektórych szkołach /jak u mnie/ OP żądają wliczania wartości dotacyjnych podręczników do wartości zbiorów- co nie jest zgodne z przepisami o ewidencji, jednak... kto się kopie z koniem? Stąd tworzymy oddzielne rejestry podręczników dotacyjnych, wliczając ich wartość do wartości zbiorów -tylko na życzenie księgowości. Te zbiory są prowadzone niezależnie od siebie.

Lobo
Posty: 11
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 00:59

Re: Zbiory specjalne

poniedziałek 08 sty 2018, 23:04

Dziękuję bardzo za odpowiedz. W mojej szkole podstawówce tego nie wliczano, ale do naszej szkoły dołączono byłe gimnazjum i tam wliczano zbiory specjalne do wartości księgozbiorów. Dlatego nie wiedziałam jak naprawdę powinno być, a jestem nowa i nie znam wszystkich jeszcze przepisów dotyczących rozliczeń finansowych biblioteki szkolnej.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 158 gości