Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

czwartek 18 sty 2018, 10:38

Kończę pracę w szkole, na moje miejsce zostanie zatrudniona nowa osoba. Kiedy powinien zostać sporządzony protokół przekazania? Ja mam rozwiązanie umowy z dniem 31 stycznia - ona przychodzi od 1 lutego. Czy można przekazać odpowiedzialność za zbiory osobie, która de facto jeszcze nie jest pracownikiem szkoły 31 stycznia? Przecież może 1 lutego po prostu nie stawić się w pracy i tyle. Kto jej zabroni? Jak to powinno być zorganizowane?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

czwartek 18 sty 2018, 11:52

Dyrektor odpowiada za całą szkołę i to on podejmuje decyzje, nie nauczyciel bibliotekarz /na szczęście / po to jest dyrektorem.
Nie wiem czy istnieje coś jak protokół przekazania ze strony biblioteki- nie słyszałam o nim. Jest forma rozliczenia z dyrektorem- skontrum. Nauczyciel bibliotekarz formalnie niczego nie przekazuje, odpowiada za jeden odcinek szkoły-bibliotekę, a polityka zatrudniania i zwalniania to dyrektora obszar. Dyrektor otrzymuje od komisji protokół skontrum i to jest forma rozliczenia się bibliotekarza. Protokoły przekazania to raczej w obrębie likwidacji szkoły- gestia dyrekcji, nie nasza.

Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

czwartek 18 sty 2018, 13:13

Czyli w innych szkołach czegoś takiego nie ma?
Ja przejmując bibliotekę dostałam taki papier, protokół zdawczo-odbiorczy. I tam było wypisane co ja przejmuję, że karty czytelników, księgi inwentarzowe tyle i tyle. A teraz od miesiąca księgowa szaleje, że jak nie będzie takiego protokołu to nie wydarzą mi świadectwa pracy...

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

czwartek 18 sty 2018, 14:19

Wiesz, biblioteki szkolne są częścią szkoły, nie są samodzielnymi jednostkami. Jeśli dyrekcja takie coś sobie wymyśliła, przy okazji, księgowa nie ma prawa niczego żądać, nie jesteś jej poddaną- to zrób to w godzinę. Napisz sobie podobny druk, wypisz ile masz ksiąg, na jakim numerze kończy się dana księga / ostatnia/, na jaką sumę zostawiasz zbiór każdego rodzaju. I nich mają.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

czwartek 18 sty 2018, 15:48

Margorzeta pisze:Czyli w innych szkołach czegoś takiego nie ma?
Ja przejmując bibliotekę dostałam taki papier, protokół zdawczo-odbiorczy. I tam było wypisane co ja przejmuję, że karty czytelników, księgi inwentarzowe tyle i tyle. A teraz od miesiąca księgowa szaleje, że jak nie będzie takiego protokołu to nie wydarzą mi świadectwa pracy...
Gdy przejmowałam, a potem zdawałam bibliotekę jako jedyny bibliotekarz, też podpisywałam taki protokół. Wydaje mi się, że nie stosuje się go w w bibliotekach z kilkuosobową obsadą

Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

czwartek 18 sty 2018, 16:18

Ja mogę coś takiego przygotować, tylko chodzi mi o to, na jakiej podstawie ta osoba ma przejąć odpowiedzialność zanim dostanie umowę pracy. Albo czemu ja miałabym czekać dłużej niż jestem pracownikiem szkoły. A co jeśli dyrektor nie zdążyłby nikogo zatrudnić na czas, to komu to przekazanie?

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

czwartek 18 sty 2018, 23:05

Margorzeta pisze:A teraz od miesiąca księgowa szaleje, że jak nie będzie takiego protokołu to nie wydarzą mi świadectwa pracy...
Jeżeli tak by się zdarzyło (niewydanie świadectwa pracy), natychmiast pisz skargę do Inspekcji Pracy. To jest psi obowiązek pracodawcy. A szalejącą księgową olej - nie ona jest dyrektorem, chociaż pewnie tak jej się wydaje.

delfin79
Posty: 60
Rejestracja: środa 02 gru 2015, 00:20

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

piątek 19 sty 2018, 09:13

Wg mnie nie musisz na nikogo czekać ani kontaktować się z nową osobą - Ty pracujesz do końca stycznia, a ona od lutego, nie musicie się w ogóle poznawać, jeśli nie chcesz.
Przygotowujesz wymagany protokół zdawczo-odbiorczy i oddajesz go Twojemu dyrektorowi.
Gdy przyjdzie nowy bibliotekarz to dyrektor przekazuje ten protokół nowej osobie (aby ta na wstępie wiedziała co i ile ma).

Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

piątek 19 sty 2018, 09:25

W sumie racja, mogę to napisać w formie 31 stycznia pani X zdała ......, 1 lutego pani Y odebrała ....... .

Bo wiecie, poprzednio było to skonstruowane, że w dniu .... w obecności dyrektora ..... pani ...X.. przekazała ...Y.... (a dalej litania). Sporządzono w 3 egzemplarzach itd
Ale wtedy tamta bibliotekarka zostawała nadal pracownikiem szkoły tylko zmieniała stanowisko. Wydaje mi się że ta forma w tym miejscu nie ma zastosowania, no bo nie będziemy zatrudnione w tym samym czasie. Zresztą ja na miejscu tej dziewczyny nie podpisałabym czegoś takiego przed otrzymaniem umowy o pracę.

Margorzeta
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 11 lut 2013, 15:23

Re: Zmiana bibliotekarza - protokół przekazania

piątek 19 sty 2018, 09:32

Zresztą, kto szuka ten znajduje :

Kodeks pracy

Art. 97. § 1. W związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy, jeżeli nie zamierza nawiązać z nim kolejnego stosunku pracy w ciągu 7 dni od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia poprzedniego stosunku pracy. Świadectwo pracy dotyczy okresu lub okresów zatrudnienia, za które dotychczas nie wydano świadectwa pracy.

§13. Wydanie świadectwa pracy nie może być uzależnione od uprzedniego rozliczenia się pracownika z pracodawcą.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 215 gości