Maria H.
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 20 mar 2018, 11:05

Przejście z MOLa do Librusa

wtorek 20 mar 2018, 11:28

Witam. Moja szkoła jest obsługiwana przez Librus , biblioteka w MOLu. Proponują mi przejście do Librusa. Bardzo proszę o opinię, jeżeli ktoś z kolegów już doświadczył tej zmiany.

Alicia
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek 06 paź 2014, 13:26

Re: Przejście z MOLa do Librusa

wtorek 20 mar 2018, 12:25

Ja również dostałam taką propozycję, ale póki co namówiłam dyrektora do pozostania przy MOLu. Jednak chętnie się dowiem jak wygląda praca na Librusie :)

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: Przejście z MOLa do Librusa

wtorek 20 mar 2018, 12:53

Ja pracuję na Librusie, uczyłam się programu sama, bo moja poprzedniczka odeszła nagle, w niemiłej atmosferze. Program jest dość łatwy w obsłudze, nie wiem jak w MOLu. Jak masz jakieś pytania to pytaj :)

Maria H.
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 20 mar 2018, 11:05

Re: Przejście z MOLa do Librusa

poniedziałek 26 mar 2018, 13:43

Dziękuję , Kurano za chęć podzielenia się informacjami . Korzystam z Librusa, jak każdy nauczyciel. Problem polega na tym, że ja nie wiem , jaki jest biblioteczny Librus, a Ty nie znasz Mola. Może więc kilka konkretnych pytań: Czy np. szybko pobrać mogę opis bibliograficzny z BN? Czy mogę zmienić (przenieść) egzemplarz (zasób) jednym kliknięciem , bez dodatkowych działań? Czy , jeśli zmieniam hasło , automatycznie (oczywiście po zatwierdzeniu) poprawione hasło pojawia się we wszystkich opisach? Czy mogę jednocześnie ( bez konieczności zamykania opisu) wyszukiwać materiały dostępne w mojej bibliotece, wprowadząć nowy opis, bądź robić inne poprawki w opisach zbiorów?
Pozdrawiam

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: Przejście z MOLa do Librusa

czwartek 14 cze 2018, 21:17

http://forum.sukurs.edu.pl/viewtopic.ph ... 773#p74773

Tutaj troszke opisałam jak to u nich wyglada.

kompas
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 23 lip 2018, 22:45

Re: Przejście z MOLa do Librusa

wtorek 24 lip 2018, 22:48

Jakoś nie mogę się przestawić na dzienniki elektroniczne. Nie lubię ich i tyle. Rodzice wiedzą od razu jakie dzieci mają oceny i przybiegają czasami z każdą, żeby wyrazić swoje oburzenie lub poprosić o wskazówki. To bardzo męczące. Poza tym inni nauczyciele niewłaściwe wykorzystują e-dziennik "nękając" uczniów poza szkołą (radośnie obwieszczają, że przydzielają im dodatkowe zadanie itp.).

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Przejście z MOLa do Librusa

niedziela 19 sie 2018, 13:45

Od września zaczynam pracę w nowej szkole - program Mol Optivum. Miałam już z nim do czynienia. Nowa pani dyrektor zaproponowała żeby rozważyć program e-Biblio. Z tego co wyczytałam na stronie Librusa, program prezentuje się ciekawie. Ponieważ jestem w trakcie przeprowadzki księgozbioru (z 3 łączonych szkół), nie jestem w stanie teraz nad tym nawet pomyśleć. Wkrótce też zacznie się akcja z podręcznikami. Jednak chętnie się dowiem, czy ktoś ma już jakieś doświadczenie z tym programem? Przeczytałam wszystkie dotychczasowe wpisy. Mam nadzieję, że w nowym roku szkolnym ktoś podzieli się wrażeniami.

jakoku
Posty: 7
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 16:33

Re: Przejście z MOLa do Librusa

czwartek 20 wrz 2018, 12:16

Jak rozumiem w Molu mamy do czynienia z księgami inwentarzowymi, np. Główna. By przejść na program Liburs należy przerzucić księgi inwentarzowe z Mola na Liburs. Należy zadać pytanie: Kto to zrobi?
Pozdrawiam

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Przejście z MOLa do Librusa

czwartek 20 wrz 2018, 12:29

Najlepiej z tym pytaniem zwrócić do tych od mola :wink:

jakoku
Posty: 7
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 16:33

Re: Przejście z MOLa do Librusa

czwartek 20 wrz 2018, 12:33

Mol za każde "dzień dobry" życzy sobie 1500 zł

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: Przejście z MOLa do Librusa

czwartek 20 wrz 2018, 13:27

jakoku pisze:Jak rozumiem w Molu mamy do czynienia z księgami inwentarzowymi, np. Główna. By przejść na program Liburs należy przerzucić księgi inwentarzowe z Mola na Liburs. Należy zadać pytanie: Kto to zrobi?
Pozdrawiam
Librus importuje księgozbiór z MOLa Optivum za darmo - u mnie w szkole wszystko przeszło, dostałam gotową bazę ;)

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Przejście z MOLa do Librusa

czwartek 20 wrz 2018, 13:36

jakoku pisze:Mol za każde "dzień dobry" życzy sobie 1500 zł
MOL w ogóle nie zajmuje się konwersjami do obcych baz (dziwne by było gdyby się zajmował), więc proszę nie stosować takich pomówień ;-P. Tak się składa, że wiem, że nawet klient, który od lat nic nie płaci może liczyć na podstawową pomoc.

jakoku
Posty: 7
Rejestracja: środa 10 wrz 2014, 16:33

Re: Przejście z MOLa do Librusa

czwartek 20 wrz 2018, 14:19

Dokładnie rok temu wystąpił problem z Molem. Koszt usługi akurat w tamtym przypadku to 600 zł puls vat.
Jedna z zaprzyjaźnionych szkolnych bibliotek za prządek w Molu zapłaciła właśnie zbliżoną kwotę 1500 zł
Osobiście będą "łączył" dwie bazy w jedną. Nie było jeszcze kontaktu z Mollem, nie zdziwię jeżeli kwota nie będzie mała.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Przejście z MOLa do Librusa

czwartek 20 wrz 2018, 23:04

Wysyłając kiedyś zapytanie do Librusa otrzymałam następującą odpowiedź:
Cyt. "Szanowna Pani,
tak, jest możliwe przeniesienie księgozbioru do e-biblio z MOL Optivum. Nie jest to opcja dodatkowo płatna. Jeśli są Państwo zainteresowani przeniesieniem księgozbioru, prosiłabym o przesłanie wiadomości przez moduł Wiadomości w LIBRUS Synergii lub o podanie szczegółowych danych adresowych szkoły, a prześlę szczegółowe informacje,
z poważaniem"

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 122 gości