Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Pasowanie na czytelnika

wtorek 20 mar 2018, 13:00

Drogie koleżanki i koledzy :) Będę robić pasowanie na czytelnika i jako, że jestem w trakcie awansu to będzie na nim pani dyrektor jako obserwator. Muszę w związku z tym wypełnić konspekt lekcji przed obserwacją. Mam problem z dwoma podpunktami:
1) Cele sformułowane w języku ucznia
2) "Nacobezu" - "na co będę zwracał uwagę"
Macie jakiś pomysł co mogę tu wpisać?

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Pasowanie na czytelnika

wtorek 30 lis 2021, 10:51

Kiedy robicie pasowanie na czytelnika?
U nas ostatnimi laty odbywało się na początku drugiego półrocza. W tym roku chcę zrobić na początku grudnia, bo pierwszaki marudzą (pozytywnie!), że już chcą do biblioteki :P
Zastanawiam się tylko, czy to nie za wcześnie...

Zielona
Posty: 115
Rejestracja: wtorek 21 lis 2006, 13:28

Re: Pasowanie na czytelnika

wtorek 30 lis 2021, 11:07

Ja pierwszoklasistów zapisuję do biblioteki pod koniec października, tuż po ślubowaniu (w naszej szkole odbywa się ono 14 X). Część uczniów czyta już grubsze książeczki, część uczy się z serią Czytam Sobie. Poziom 1. Poza tym małym dzieciom często jeszcze czytają rodzice, dlaczego mają szukać literatury w bibliotece publicznej, skoro szkolna jest pod nosem?

aan
Posty: 42
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 09:43

Re: Pasowanie na czytelnika

wtorek 30 lis 2021, 12:44

Ustalam czas zapisania dzieci do biblioteki z wychowawcami. Jeżeli nauczyciel stwierdzi, że już wszystkie czytają na tyle, że mogą korzystać z biblioteki to nie protestuję.

Lirael
Posty: 34
Rejestracja: środa 02 gru 2020, 12:53

Re: Pasowanie na czytelnika

wtorek 30 lis 2021, 14:44

Ja pierwszoklasistów zapisuję na początku roku wg listy z sekretariatu. I w tamtym roku i w tym mam pierwszaki, które przychodzą do biblioteki od września (mam dzieci które już umiały czytać po przedszkolu, a są też maluchy którym rodzice czytają). Poza tym pierwszaki biorą udział w zabawach bibliotecznych, konkursach itp. jeszcze przed pasowaniem. A samą imprezę organizowałam w listopadzie. W tym roku jeszcze nie robiłam i się zastanawiałam czy grudzień to nie za późno.

ewab
Posty: 15
Rejestracja: piątek 08 lut 2019, 12:56

Re: Pasowanie na czytelnika

środa 01 gru 2021, 10:14

Pracuję w szkole z oddziałami przedszkolnymi i do biblioteki zapisuję już dzieci z "maluszków". Dzieci z oddziałów przedszkolnych przychodzą do mnie co tydzień "na czytanie" i mogą sobie wypożyczyć książki. Nie organizuję pierwszoklasistom pasowania, ponieważ zdecydowana większość z nich od 3 lat korzysta z biblioteki. Wypożyczam maluchom książki, chociaż wiem, że nie umieją czytać, ale uważam, że nawet jeśli tylko przekartkują książkę, czy posłuchają jak rodzice im czytają (a wiem, że w większości czytają), to i tak będzie to więcej niż u statystycznego, dorosłego obywatela :)

Rudolfina
Posty: 601
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Pasowanie na czytelnika

czwartek 02 gru 2021, 12:15

Brawo :!:
Piękne podejście do czytelnictwa.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nika1 i 63 gości