Basia

Re: eBiblio Librusa

czwartek 09 wrz 2021, 17:59

Nauczycielka odeszła z pracy, ma już usunięte konto w Librusie. Dzisiaj przyniosła książki do zwrotu. Zwrócić można, wyświetla się czytelnik "Usunięte Usunięte" i jej numer.
Czy jest możliwość sprawdzenia w systemie, jakie jeszcze książki nie zostały zwrócone?

BeaS

piątek 24 wrz 2021, 17:39

Anula2010 pisze:
czwartek 14 cze 2018, 20:33
Hej,
Nasza szkoła decyzją Pani Dyrektor zakupiła 2 miesiące temu eBiblio. Nie byłam zachwycona, bo wcześniej pracowałam na MOL NET+ i myslałam, ze jest najlepszy. Byłam w błędzie!
Dlaczego?
1. eBiblio jest o wiele bardziej intuicyjne, nie trzeba nic szukać
2. Maja super zrobiony OPAC, gdzie sa kolorowe okładki, recenzje itp. Uczniowie sa zachwyceni, bardziej zainteresowani.
3. Dodałam ponad 7 tyś. pozycji w miesiąc, bo maja połączenie nie tylko z Biblioteka Narodową, ale i NUKAT, KARO, inne biblioteki
4. Nie trzeba zamawiac etykiet - sama drukuje na zwykłej drukarce
5. Uczeń może uzywac dowolnej karty z kodem kreskowym
6. Nie obchodzi mnie nic co zwiazane z czytelnikami, bo mamy dziennik elektoniczny od Librusa i uczniowie automatycznie sie synchronizu
7. Przede wszystkim mam stały kontakt z czlowiekiem od nich, ktory sporo mi podpowiada i odbiara ode mnie telefony nawet wieczorem :)

Dlatego ja osobiście polecam!
Dzień dobry,
Potwierdzam wszystkie wyżej wymienione zalety programu. Mam eBiblio od roku i jestem baaardzo zadowolona. Miałam krótkie szkolenie (1,5 godz.), lecz z perspektywy czasu uważam je za mało przydatne, bo program jest intuicyjny i można samodzielnie go opanować.
Miłej pracy w eBiblio życzę,
BeaS

kalta

czwartek 21 paź 2021, 13:49

Witam.
Chcę wydrukować księgę inwentarzową. Znalalam tylko opcję: Statystyki - Opracowanie i selekcja - Księga Inwentarzowa. Program generuje mi wybrany zakres księgozbioru, jednak wygląda on nieprofesjonalnie. Na jednej stronie znajduje się 13 pozycji, na każdej stronie jest nazwa biblioteki. Czy jest to jedyna opcja wydruku księgi?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”