Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

czwartek 09 wrz 2021, 17:59

Nauczycielka odeszła z pracy, ma już usunięte konto w Librusie. Dzisiaj przyniosła książki do zwrotu. Zwrócić można, wyświetla się czytelnik "Usunięte Usunięte" i jej numer.
Czy jest możliwość sprawdzenia w systemie, jakie jeszcze książki nie zostały zwrócone?

BeaS
Posty: 2
Rejestracja: piątek 06 mar 2020, 12:21

Re: eBiblio Librusa

piątek 24 wrz 2021, 17:39

Anula2010 pisze:
czwartek 14 cze 2018, 20:33
Hej,
Nasza szkoła decyzją Pani Dyrektor zakupiła 2 miesiące temu eBiblio. Nie byłam zachwycona, bo wcześniej pracowałam na MOL NET+ i myslałam, ze jest najlepszy. Byłam w błędzie!
Dlaczego?
1. eBiblio jest o wiele bardziej intuicyjne, nie trzeba nic szukać
2. Maja super zrobiony OPAC, gdzie sa kolorowe okładki, recenzje itp. Uczniowie sa zachwyceni, bardziej zainteresowani.
3. Dodałam ponad 7 tyś. pozycji w miesiąc, bo maja połączenie nie tylko z Biblioteka Narodową, ale i NUKAT, KARO, inne biblioteki
4. Nie trzeba zamawiac etykiet - sama drukuje na zwykłej drukarce
5. Uczeń może uzywac dowolnej karty z kodem kreskowym
6. Nie obchodzi mnie nic co zwiazane z czytelnikami, bo mamy dziennik elektoniczny od Librusa i uczniowie automatycznie sie synchronizu
7. Przede wszystkim mam stały kontakt z czlowiekiem od nich, ktory sporo mi podpowiada i odbiara ode mnie telefony nawet wieczorem :)

Dlatego ja osobiście polecam!
Dzień dobry,
Potwierdzam wszystkie wyżej wymienione zalety programu. Mam eBiblio od roku i jestem baaardzo zadowolona. Miałam krótkie szkolenie (1,5 godz.), lecz z perspektywy czasu uważam je za mało przydatne, bo program jest intuicyjny i można samodzielnie go opanować.
Miłej pracy w eBiblio życzę,
BeaS

kalta
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 05 mar 2009, 15:32

Re: eBiblio Librusa

czwartek 21 paź 2021, 13:49

Witam.
Chcę wydrukować księgę inwentarzową. Znalalam tylko opcję: Statystyki - Opracowanie i selekcja - Księga Inwentarzowa. Program generuje mi wybrany zakres księgozbioru, jednak wygląda on nieprofesjonalnie. Na jednej stronie znajduje się 13 pozycji, na każdej stronie jest nazwa biblioteki. Czy jest to jedyna opcja wydruku księgi?

Jakub Salamon
Posty: 34
Rejestracja: środa 18 lis 2020, 12:00
Kontakt: Strona WWW Facebook

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 24 sty 2022, 18:14

kalta pisze:
czwartek 21 paź 2021, 13:49
Witam.
Chcę wydrukować księgę inwentarzową. Znalalam tylko opcję: Statystyki - Opracowanie i selekcja - Księga Inwentarzowa. Program generuje mi wybrany zakres księgozbioru, jednak wygląda on nieprofesjonalnie. Na jednej stronie znajduje się 13 pozycji, na każdej stronie jest nazwa biblioteki. Czy jest to jedyna opcja wydruku księgi?
Wydruk księgi inwentarzowej z e-biblio jest zgodny z rozporządzeniem MKiDN z 29.10.20008 w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych. W rozporządzeniu nie ma mowy o 20 wierszach na jednej stronie. Otrzymaliśmy takie zgłoszenie od naszego partnera, ale obecnie ma ono niski priorytet. Jeśli ilość wierszy na jednej stronie jest problemem to można każdą księgę zapisać jako dokument Excell i wtedy wydrukować w sposób dowolny.
Jakub Salamon
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

środa 26 sty 2022, 21:58

Basia pisze:
czwartek 09 wrz 2021, 17:59
Nauczycielka odeszła z pracy, ma już usunięte konto w Librusie. Dzisiaj przyniosła książki do zwrotu. Zwrócić można, wyświetla się czytelnik "Usunięte Usunięte" i jej numer.
Czy jest możliwość sprawdzenia w systemie, jakie jeszcze książki nie zostały zwrócone?
Panie Jakubie, a co z tym usuniętym kontem? Podobnie wygląda sytuacja z usuniętym uczniem

kalta
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 05 mar 2009, 15:32

Re: eBiblio Librusa

wtorek 01 lut 2022, 13:54

Czy mógłby ktoś napisać, w jaki sposób wypożyczać telefonem przy użyciu kodów kreskowych?

Madzia987
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 16 kwie 2020, 12:08

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 28 mar 2022, 13:15

kalta pisze:
czwartek 21 paź 2021, 13:49
Witam.
Chcę wydrukować księgę inwentarzową. Znalalam tylko opcję: Statystyki - Opracowanie i selekcja - Księga Inwentarzowa. Program generuje mi wybrany zakres księgozbioru, jednak wygląda on nieprofesjonalnie. Na jednej stronie znajduje się 13 pozycji, na każdej stronie jest nazwa biblioteki. Czy jest to jedyna opcja wydruku księgi?
Witam, ja wydrukowałam dwustronnie i zaznaczyłam opcje 2 strony na jednej kartce. Wyszło troszkę ekonomiczniej. Pozdrawiam :)

iwona60
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2016, 13:40

Re: eBiblio Librusa

czwartek 07 kwie 2022, 09:28

Basia pisze:
czwartek 09 wrz 2021, 17:59
Nauczycielka odeszła z pracy, ma już usunięte konto w Librusie. Dzisiaj przyniosła książki do zwrotu. Zwrócić można, wyświetla się czytelnik "Usunięte Usunięte" i jej numer.
Czy jest możliwość sprawdzenia w systemie, jakie jeszcze książki nie zostały zwrócone?
Niestety ten problem pojawia się i u mnie. Na razie nie znalazłam rozwiązania. W scontrum nie wyjdą braki, bo przecież książki są wypożyczone. Takie "martwe dusze".

Omachel
Posty: 4
Rejestracja: środa 25 mar 2020, 15:27

Re: eBiblio Librusa

czwartek 21 kwie 2022, 11:57

Witam po 2 miesiącach problemów z przenoszeniem z Mola net+ na e-Biblio "wreszcie" przeniesiony i radzą aby uzupełnić w pierwszej kolejności dane rodzaju woluminu i rodzaju w pozycji w widoku opracowanie: opisy bibliograficzne BO SYSTEM tego nie zrobił i ja mam to wykonać na piechotę czy jak - ponad 15 tys. opisów CO JA MAM ZROBIĆ I JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ? POMÓŻCIE

kalta
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 05 mar 2009, 15:32

Re: eBiblio Librusa

wtorek 24 maja 2022, 08:08

Bardzo proszę o podanie modeli czytników bezprzewodowych, ktore "pracują" z ebiblio.
Pozdrawiam.

AWi
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 17 wrz 2017, 10:52

Re: eBiblio Librusa

czwartek 23 cze 2022, 22:29

Kilkoro uczniów zagubiło wypożyczone książki. Odkupili w zamian inne. Czy e-biblio ma jakiś prosty sposób aby sporządzić i wydrukować dokument potwierdzający taką zamianę? A może trzeba to jednak robić "na piechotę"? Jak Wy to robicie?

KalinowskaK
Posty: 27
Rejestracja: niedziela 03 maja 2020, 01:35

Re: eBiblio Librusa

niedziela 26 cze 2022, 11:42

AWi zgodnie z podstawami pracy bibliotekarskiej wpisujesz nowe książki z opcją - zazagubione, a zagubione ubytkujesz.Nie ma żadnych podmianeki innych kombinacji.

Malajka
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 mar 2020, 14:45

Re: eBiblio Librusa

środa 31 sie 2022, 11:47

Dzień dobry!

Czy działa u Państwa poprawnie e-biblio? Nie mogę wprowadzić nowego podręcznika, bo nie działa opcja zaznaczenia do której klasy i jaki przedmiot. Dzwoniłam na infolinię i mówili mi, że nastała jakaś awaria, ale że już nad tym pracują, by ją naprawić. Czy ktoś ma podobny problem? Bo u mnie wciąż nie działa i praca stoi..

Pozdrawiam i wszystkim życzę dobrego roku szkolnego! :)

ElkaJK
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2019, 12:55

Re: eBiblio Librusa

środa 31 sie 2022, 14:51

U mnie też nie działa. Dzwoniłam. Pracują nad wyeliminowaniem błędu. Po ostatniej aktualizacji tak się zadziało. Czekam :(

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 26 wrz 2022, 08:37

Cześć,
zaczynam pracę z e-biblio. Jakieś wskazówki jak najlepiej zacząć, co zrobić w pierwszej kolejności? Ja mam jeszcze starą wersję programu Librus 2.0, czy jest może jakaś opcja przeniesienia księgozbioru do e-biblio? A jeśli nie to jak najlepiej zacząć uzupełniać księgozbiór? Jeśli muszę ręcznie uzupełniać, czy zrobić przed tym skontrum/ selekcję księgozbioru?
Przepraszam za ogrom pytań, ale jeszcze jestem troszkę przerażona....

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 87 gości