Light Sarah
Posty: 9
Rejestracja: sobota 24 sie 2019, 16:31

Re: eBiblio Librusa

piątek 13 wrz 2019, 09:37

Również mam pytanie: w jaki sposób edytować tytuły i autorów w opisie? Moja poprzedniczka m.in. wprowadziła "Pana Tadeusza" Mickiewicza jako książkę "Mickiewicz jako wydawca poezyi Garczyńskiego" Tadeusza Piniego i teraz muszę to wszystko poprawiać =='

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

czwartek 19 wrz 2019, 11:36

Małgorzata 2019 pisze:
poniedziałek 09 wrz 2019, 19:59
Mam pytanie. Czy w eBiblio można stworzyć osobną księgę inwentarzową dla podręczników? Jak to zrobić? Potrzebuję podpórki :)
Wchodzisz w ustawienia, wybierasz Inwentarze i na dole klikasz w Dodaj oznaczone dużym plusem

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

czwartek 19 wrz 2019, 12:58

Anula2010 pisze:
czwartek 14 cze 2018, 20:33

7. Przede wszystkim mam stały kontakt z czlowiekiem od nich, ktory sporo mi podpowiada i odbiara ode mnie telefony nawet wieczorem :)

...
Anula, czy możesz mi podać w wiadomości prywatnej namiary na tego człowieka?
Jak usiłuję kontaktować się mailowo, ale na razie bez skutku :(

Light Sarah
Posty: 9
Rejestracja: sobota 24 sie 2019, 16:31

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 23 wrz 2019, 15:33

Dobra, ze źle opisanymi książkami sama sobie poradziłam.


Ale czy ktoś z was mógłby wytłumaczyć., jak się dodaje nowy rekord z autopsji? Ten program jest skrajnie antyintuicyjny w tej mierze.

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 23 wrz 2019, 20:12

Ja dodaję z autopsji, proste.
Automatycznie jest wybrana książka jako rodzaj opisu bibliograficznego. Sprawdza się elementy opisu i na dole "zapisz i ...."
Wchodzę na KARO i kopiuję poszczególne elementy. Trwa parę minut. Nie potrafię pobrać bezpośrednio z KARO.

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 23 wrz 2019, 21:37

Basia pisze:
czwartek 19 wrz 2019, 12:58
Anula2010 pisze:
czwartek 14 cze 2018, 20:33

7. Przede wszystkim mam stały kontakt z czlowiekiem od nich, ktory sporo mi podpowiada i odbiara ode mnie telefony nawet wieczorem :)

...
Anula, czy możesz mi podać w wiadomości prywatnej namiary na tego człowieka?
Jak usiłuję kontaktować się mailowo, ale na razie bez skutku :(
Napisałam na priv namiary na Pana Jakuba.
Pamiętajcie jednak o dziale pomocy, który bardzo fajnie działa - 32 350 85 85 wew 6 lub pomoc@librus.pl
Po co się męczyć :)

kalta
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 05 mar 2009, 15:32

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 18 lis 2019, 09:34

Dzień dobry.
Gdzie w e-biblio wpisywać codzienną pracę w bibliotece? Czy pod opcją realizacja zajęć?

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 18 lis 2019, 09:58

kalta pisze:
poniedziałek 18 lis 2019, 09:34
Dzień dobry.
Gdzie w e-biblio wpisywać codzienną pracę w bibliotece? Czy pod opcją realizacja zajęć?
Dokladnie. Ja tam wpisuje.
Pozdrawiam!

Oxyvia
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 19 lis 2019, 12:04

Re: eBiblio Librusa

wtorek 19 lis 2019, 13:00

Pracuję na Mol Net + i jestem zadowolona z tego programu. Ale wczoraj był u mnie Pan z Librusa i reklamował mi eBiblio Librusa. Podoba mi się ten program, zwłaszcza to, że jest skonfigurowany z dziennikiem Librus i że uczniowie, rodzice i nauczyciele mają łatwy dostęp do eBiblio, a ja mogę ściągać dane czytelników bezpośrednio z Librusa.
Ale jedno mnie niepokoi. W Mol Net + mam możliwość ustawienia konkretnej daty zwrotu książek z danego rodzaju, np. wszystkie podręczniki mają ustawiony termin ostateczny zwrotu w tym roku na 15 czerwca, bez względu na to, kiedy zostały wypożyczone (także te, które wypożyczam w środku roku, np. nowym uczniom). Po 15 czerwca będę widziała w zakładce przetrzymań, kogo muszę ścigać. :)
W Librusie nie ma takiej możliwości, można tylko ustawić termin wypożyczeń na ilość dni/tygodni/miesięcy, prawda?
Wobec tego mam pytanie: jak sobie radzicie z ustawieniem terminu zwrotu podręczników?

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

wtorek 19 lis 2019, 16:14

Oxyvia pisze:
wtorek 19 lis 2019, 13:00
Pracuję na Mol Net + i jestem zadowolona z tego programu. Ale wczoraj był u mnie Pan z Librusa i reklamował mi eBiblio Librusa. Podoba mi się ten program, zwłaszcza to, że jest skonfigurowany z dziennikiem Librus i że uczniowie, rodzice i nauczyciele mają łatwy dostęp do eBiblio, a ja mogę ściągać dane czytelników bezpośrednio z Librusa.
Ale jedno mnie niepokoi. W Mol Net + mam możliwość ustawienia konkretnej daty zwrotu książek z danego rodzaju, np. wszystkie podręczniki mają ustawiony termin ostateczny zwrotu w tym roku na 15 czerwca, bez względu na to, kiedy zostały wypożyczone (także te, które wypożyczam w środku roku, np. nowym uczniom). Po 15 czerwca będę widziała w zakładce przetrzymań, kogo muszę ścigać. :)
W Librusie nie ma takiej możliwości, można tylko ustawić termin wypożyczeń na ilość dni/tygodni/miesięcy, prawda?
Wobec tego mam pytanie: jak sobie radzicie z ustawieniem terminu zwrotu podręczników?
Można ustawić na poczatek dla poszczególnych księgozbiórów na jaki czas standardowo wypożyczamy. Jednak przy każdym wypożyczeniu pojawia się przewidywana data zwrotu, która akceptujemy lub zmieniamy.
Jak uczeń przychodził kilka dni temu po podręczniki, to po prostu ją zmieniłam i tyle :)

Pozdrawiam!

Oxyvia
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 19 lis 2019, 12:04

Re: eBiblio Librusa

środa 20 lis 2019, 11:05

Anula, dzięki za odpowiedź.
Czyli niestety jest tylko możliwość ręcznego ustawiania konkretnej daty?... A wypożyczenia podręczników to kilkaset (ponad tysiąc) książek w krótkim czasie. Nie dam rady ręcznie ustawiać wszystkiego na tę samą datę w trakcie wypożyczania w wariackim tempie w pierwszych tygodniach września.
Mogłabym to zrobić później, kiedy tłok w bibliotece się przewali. I w ciągu roku za każdym razem, kiedy ktokolwiek wypożyczy jakiś podręcznik, znowu musiałabym ustawiać ręcznie datę zwrotu. Hmmm...
Chyba jednak poczekam, aż Librus doda możliwość ustawiania daty zwrotu dla konkretnego rodzaju wypożyczeń. Jest mi to bardzo potrzebne, żeby po tej dacie móc sobie wyświetlać, kto jeszcze przetrzymuje podręczniki i kogo mam ścigać, zanim nadejdą wakacje. Nie wiem , jak inaczej mogłabym sobie z tym poradzić.
Szkoda.
A jak Ty sobie radzisz z tym problemem?
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Oxyvia

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

środa 20 lis 2019, 11:45

Oxyvia pisze:
środa 20 lis 2019, 11:05
Anula, dzięki za odpowiedź.
Czyli niestety jest tylko możliwość ręcznego ustawiania konkretnej daty?... A wypożyczenia podręczników to kilkaset (ponad tysiąc) książek w krótkim czasie. Nie dam rady ręcznie ustawiać wszystkiego na tę samą datę w trakcie wypożyczania w wariackim tempie w pierwszych tygodniach września.
Mogłabym to zrobić później, kiedy tłok w bibliotece się przewali. I w ciągu roku za każdym razem, kiedy ktokolwiek wypożyczy jakiś podręcznik, znowu musiałabym ustawiać ręcznie datę zwrotu. Hmmm...
Chyba jednak poczekam, aż Librus doda możliwość ustawiania daty zwrotu dla konkretnego rodzaju wypożyczeń. Jest mi to bardzo potrzebne, żeby po tej dacie móc sobie wyświetlać, kto jeszcze przetrzymuje podręczniki i kogo mam ścigać, zanim nadejdą wakacje. Nie wiem , jak inaczej mogłabym sobie z tym poradzić.
Szkoda.
A jak Ty sobie radzisz z tym problemem?
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Oxyvia
Ustawiłam w księgozbiórze o nazwie "Podreczniki" iż w nim wypożyczamy na ~290 dni (w innych inaczej). Na początku września wypożyczamy wszystkim uczniom hurtem - do tego świetnie sprawdza się "koszyk wypożyczen", bo dla jednego ucznia mogę od razu dodać więcej podręczników i program sam podpowiada datę czerwcową, a jak ktoś dojdzie do szkoły w trakcie roku, to przestawiam przewidywany termin zwrotu. Nie ma z tym żadnego kłopotu. Pracowałam na MOL NET i uwierz mi, że to akurat wygląda bardzo podobnie, na plus dla eBiblio - koszyk wypożyczeń (spore ułatwienie).

biblio_teka1
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 19 lis 2019, 16:23

Re: eBiblio Librusa

środa 20 lis 2019, 12:56

Anula2010 pisze:
środa 20 lis 2019, 11:45
Pracowałam na MOL NET i uwierz mi, że to akurat wygląda bardzo podobnie, na plus dla eBiblio - koszyk wypożyczeń (spore ułatwienie).
@Anula2010: Co masz na myśli pisząc, że koszyk wypożyczeń to ułatwienie? Czy nie łatwiej jest odczytać kod kreskowy i od razu mieć gotowe wypożyczenie?

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

środa 20 lis 2019, 13:30

biblio_teka1 pisze:
środa 20 lis 2019, 12:56
Anula2010 pisze:
środa 20 lis 2019, 11:45
Pracowałam na MOL NET i uwierz mi, że to akurat wygląda bardzo podobnie, na plus dla eBiblio - koszyk wypożyczeń (spore ułatwienie).
@Anula2010: Co masz na myśli pisząc, że koszyk wypożyczeń to ułatwienie? Czy nie łatwiej jest odczytać kod kreskowy i od razu mieć gotowe wypożyczenie?
Ja wchodzę w klasę, klikam na nazwisko ucznia i skanuje wszystkie podręczniki po kolei jakie ma otrzymać, na koniec wypożycz. Moim zdaniem tak jest szybciej.

biblio_teka1
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 19 lis 2019, 16:23

Re: eBiblio Librusa

środa 20 lis 2019, 13:50

Anula2010 pisze:
środa 20 lis 2019, 13:30
biblio_teka1 pisze:
środa 20 lis 2019, 12:56
Anula2010 pisze:
środa 20 lis 2019, 11:45
Pracowałam na MOL NET i uwierz mi, że to akurat wygląda bardzo podobnie, na plus dla eBiblio - koszyk wypożyczeń (spore ułatwienie).
@Anula2010: Co masz na myśli pisząc, że koszyk wypożyczeń to ułatwienie? Czy nie łatwiej jest odczytać kod kreskowy i od razu mieć gotowe wypożyczenie?
Ja wchodzę w klasę, klikam na nazwisko ucznia i skanuje wszystkie podręczniki po kolei jakie ma otrzymać, na koniec wypożycz. Moim zdaniem tak jest szybciej.
Bez koszyka wygląda to tak samo, tylko na końcu nie trzeba już klikać wypożycz. Wystarczy odczytać kody kreskowe czytnikiem i nie trzeba już nic więcej klikać.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 72 gości