Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

czwartek 25 paź 2018, 18:46

kno_da pisze:Anula2010
Czy we wrześniu wprowadzono jakieś modyfikacje w e-Biblio o których była mowa wyżej? Masz jakieś nowe spostrzeżenia? Może ktoś inny pracuje już na tym programie i mógłby się podzielić uwagami? Pozdrawiam czwartkowo:)

Witajcie,
Nie wiem dlaczego, ale nie widziałam tego posta...

Wszystkiego jeszcze pewnie nie odkryłam, ale zmieniło się i to sporo!

Z najważniejszych rzeczy, to tak jak obiecali jeszcze przed wrześniem dodali:
- możliwość podliczania dowolnych/wszystkich księgozbiorów za dowolny okres (screen poniżej)
- kompletny dziennik bibliotekarza (screen poniżej)
- rewelacyjne zarządzanie limitami w księgozbiorach i numeracją. Można ustawić jak chcę numerować księgozbiór, czy chce korzystać z uproszczonej numeracji, na jaki okres będą wypożyczane pozycję z danego księgozbioru itp. - bardzo mi to pomogło przy podręcznikach!

To co było już wcześniej w eBiblio, ale nie ma tego nigdzie indziej i najbardziej mi pomaga to:
- Hybrydowy Katalog Centralny - ostatnio przerabialiśmy wszyscy podręczniki, a przy okazji miałam dużą dostawę nowości i okazało się, że połowy nie było w Bibliotece Narodowej!
Tymczasem eBiblio łączy się z innymi bibliotekami i okazywało się, że inne szkoły dodały to przede mną, a ja ściągałam gotowe opisy! Skanuje tylko ISBN, zaznaczam do którego księgozbioru dodaję np. 100 szt. i tyle - TO JEST SUPER OSZCZĘDNOŚĆ CZASU :)
- listy lektur i podręczników - ja, nauczyciele i uczniowie mają to w jednym miejscu
- etykiety, które sama drukuję na zwykłej drukarce - w końcu nie muszę zamawiać!
- OPAC, który widzę że przynosi efekty - uczniowie tam zaglądają, nawet z nudów i przychodzą do mnie po książki. Dodatkowo mogę włączyć lub wyłączyć dostępność OPACu dla uczniów, co czasem jest cenne przy dostawach itp.

Na szybko to tyle...
Generalnie, jak pisałam wcześniej, pracowałam na różnych programach i eBiblio SZCZERZE POLECAM! :wink:
Załączniki
2.JPG
dziennik bibliotekarza
2.JPG (179.82 KiB) Przejrzano 11116 razy
1.JPG
stan i wartość zbiorów
1.JPG (109.58 KiB) Przejrzano 11116 razy

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: eBiblio Librusa

wtorek 30 paź 2018, 12:57

A z czytnikami kodów współpracuje bez problemu? Ktoś wie, ile kosztuje roczna licencja dla szkoły powyżej 700 uczniów?

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

wtorek 30 paź 2018, 13:28

sylv pisze:A z czytnikami kodów współpracuje bez problemu? Ktoś wie, ile kosztuje roczna licencja dla szkoły powyżej 700 uczniów?
Tak, bez problemu.
Nawet z czytnikiem w telefonie to testowałam i też działa ;)

Nasza szkoła ma ok.500 uczniów i płaci niecałe 500zł rocznie, pierwsza oplata byla troche większa.
Zadzwoń do Librusa, myślę że powiedzą jak to w Waszym wypadku wychodzi.

Pozdrawiam!

gosiar
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 15 paź 2015, 09:26

Re: eBiblio Librusa

piątek 16 lis 2018, 09:17

Czy ktoś wie jak ubytkować w ebiblio? Nie mogę znaleźć tam informacji jak to robić?

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

piątek 16 lis 2018, 11:53

gosiar pisze:Czy ktoś wie jak ubytkować w ebiblio? Nie mogę znaleźć tam informacji jak to robić?

Trzeba dane pozycje dodać do koszyka, a nastepnie w koszyku hurtem ubytkować.

AsiaZ
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 lut 2019, 11:43

Re: eBiblio Librusa

wtorek 12 lut 2019, 17:25

Trochę odświeżę temat pytanko.
Czy e-biblio obsługuje denominacje i czy ta opcja dobrze działa, bo dzisiaj słyszałam, że nie ma takiej możliwości.
Dziękuję.

Anula2010
Posty: 25
Rejestracja: czwartek 14 cze 2018, 20:16

Re: eBiblio Librusa

wtorek 12 lut 2019, 18:20

AsiaZ pisze:Trochę odświeżę temat pytanko.
Czy e-biblio obsługuje denominacje i czy ta opcja dobrze działa, bo dzisiaj słyszałam, że nie ma takiej możliwości.
Dziękuję.
Obsługuje, automatycznie. Wystarczy wpisać cenę i obok zaznaczyć "denominacja".

AsiaZ
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 10 lut 2019, 11:43

Re: eBiblio Librusa

wtorek 12 lut 2019, 19:35

Dziękuję. :)

wichrowe wzgórze
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 15 paź 2012, 12:31

Re: eBiblio Librusa

środa 15 maja 2019, 10:18

Dzień dobry. Dziewczyny mam kilka pytań dot. programu e-biblio. Zaczynam przygodę z komputeryzacją księgozbioru i proszę Was o kilka wskazówek . Mam zrobione skontrum i teraz czy zamknąć księgi papierowe i wpisywać książki z regałów do e-biblio i nadawać im nowe numery ( tzn od nr 1.....) bez wpisywania książek zubytkowanych, czy przepisywać księgi papierowe i zostawić stare numery , włącznie z książkami zubytkowanymi ?
Z góry dziękuję za pomoc.

Tunia
Posty: 69
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 15:11

Re: eBiblio Librusa

wtorek 21 maja 2019, 12:26

Gdy przechodziłam na elektroniczne księgi inwentarzowe ( 5 lat temu), to zaczynałam nadawać numery od początku, bez wpisywania ubytków ( których miałam po porządnej selekcji zniszczonych i zdezaktualizowanych ok 30% księgozbioru). Kolejno regałami wpisywałam i wklejałam też kody kreskowe -chociaż nie wiedziałam jeszcze kiedy skorzystam z nich :) Tak mi poradziła koleżanka, która już wtedy używała czytnika ( 10 lat temu). U mnie ta możliwość pojawiła się dopiero w tym roku i dobrze, że mam wklejone kody :) Pozdrawiam.
Tunia

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: eBiblio Librusa

czwartek 23 maja 2019, 14:20

Nie można zrobić tak, jak Tunia! To nie jest sytuacja, w której biblioteka ulega likwidacji i na jej zgliszczach tworzy się nową. Biblioteka i jej księgozbiór się nie zmieniły. Księgi inwentarzowe są dokumentami, których nie można "ot tak sobie" zmieniać. Po zamknięciu ksiąg papierowych należy wpisywać książki do programu bibliotecznego, z zachowaniem ciągłości numeracji (np. ostatni numer w księdze tradycyjnej 10000, pierwszy numer w księdze "komputerowej" - 10001). W międzyczasie wpisuje się "stary" księgozbiór, pod takimi numerami inwentarzowymi, jakie figurują w książkach (pamiętać należy o denominacji).

iwonasp4
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2019, 12:00

Re: eBiblio Librusa

czwartek 05 wrz 2019, 12:04

Czy ktoś z Was konwertował dane z MOLa? Są z tym jakieś problemy?

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

czwartek 05 wrz 2019, 20:30

Z końcem roku szkolnego za pośrednictwem Librusa dokonano u mnie konwersji z MOL-a. Dostałam instrukcję jak umieścić dane z MOL-a na platformie w celu dokonania konwersji. Przeniesiono wszystkie księgi bez problemu. Jedyne czego nie można było przenieść, to aktualne wypożyczenia uczniów. Ponieważ to była końcówka roku, to było mi to bez różnicy. Do końca roku pracowałam na MOL-u, a od tego roku pracuję już na e-Biblio. Pamiętam jeszcze, że musiałam chyba podać wcześniej z jakiej wersji MOL-a korzystam. Nie pamiętam, czy jeszcze coś musiałam wcześniej podać.

KasiaRo
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 10:15

Re: eBiblio Librusa

czwartek 05 wrz 2019, 21:56

Witajcie :) Rozpoczęliśmy we wrześniu skontrum w bibliotece i jak tylko zakończymy planujemy rozpocząć komputeryzację księgozbioru. Skłanialiśmy się do eBiblio, we środę była Pan z Librusa który nam pokazała jak działa program i faktycznie intuicyjny. Jednak w ostatnich dniach inni bibliotekarze zaczęli mnie odwodzić od pomysłu z zakupem do biblioteki eBiblio. Rozumiem, że są za i przeciw, ale faktycznie jesteście zadowoleni z wyboru? Widzę same za i przeciw nie zauważam żeby ktoś tu określał.

Małgorzata 2019
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 09 wrz 2019, 19:54

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 09 wrz 2019, 19:59

Mam pytanie. Czy w eBiblio można stworzyć osobną księgę inwentarzową dla podręczników? Jak to zrobić? Potrzebuję podpórki :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 140 gości