Malajka
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 mar 2020, 14:45

Re: eBiblio Librusa

środa 27 sty 2021, 13:05

kno_da pisze:
wtorek 26 sty 2021, 23:13
Po prawej stronie nazwiska znajduje się "-" (kreska) i takie "V", jak się najedzie na to to pokazuje się "zwiń" i trzeba w to kliknąć. Wtedy rozwija się konto czytelnika gdzie jest m.in. historia czytelnika. Kiedyś monitowałam, że zamiast hasła "zwiń" powinno być "rozwiń" co od razu sugerowałoby, że tam jest coś więcej.
Pozdrawiam:)
Oczywiście, że powinno być "rozwiń" - w życiu bym nie wpadła na to, by tam tego szukać :)))
Bardzo, BARDZO dziękuję!!! :)
Pozdrawiam serdecznie!

kno_da
Posty: 137
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

czwartek 28 sty 2021, 14:45

Moi Drodzy,
nie wiem jak sobie poradzić z pewnym fantem w e-Biblio. Ponieważ z racji zdalnego nauczania miałam wielu uczniów zalegających ze zwrotem, hurtowo zrobiłam prolongatę i niestety zmieniło mi to stan wypożyczeń z danego dnia. Oczywiście nie ma to wielkiego znaczenia przy statystykach, bo jeśli wiadomo ilu uczniów zalegało wystarczy tę liczbę odjąć, ale w przyszłości chcąc mieć jasne dane co do wypożyczeń danego dnia, wolałabym żeby to były konkretne wypożyczenia bez prolongaty. Czy jest na to jakiś sposób, czy może bez sensu się czepiam? Sama już nie wiem...
Może Pan Jakub mógłby coś doradzić?
Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 01 lut 2021, 13:37

Jakub Salamon pisze:
piątek 22 sty 2021, 13:52
sylv pisze:
wtorek 22 gru 2020, 09:12
Nie mogę się doczekać importu danych do e-biblio, a czekam już od połowy września :roll:
Pierwszy raz w naszej bibliotece będzie wypożyczanie za pośrednictwem systemu :)
A czy ktoś z Was drukuje kody kreskowe na drukarce do kodów? Nie na takiej zwykłej A4?
Dzień dobry,

z jakiego programu ma być import do e-biblio? I poproszę o nazwę biblioteki. Spróbuję to sprawdzić u naszego partnera.
Kody kreskowe można drukować na dowolnej drukarce, na drukarce do kodów kreskowych też :-). Można też zamówić gotowe kody przygotowane specjalnie pod e-biblio: https://etykietynaksiazki.pl/

Jakub Salamon
Trzecia Strona
Architekt Systemów Bibliotecznych
(e-biblio, Alfios, Bibliografia)

Dziękuję, import zakończony :) Do drukowania kodów jeszcze nie usiadłam :)

Malajka
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 mar 2020, 14:45

Re: eBiblio Librusa

środa 03 lut 2021, 10:01

Dziękuję, import zakończony :) Do drukowania kodów jeszcze nie usiadłam :)
[/quote]

Dzień dobry!
Chciałam tylko podzielić się, że drukowanie kodów jest bardzo proste. Polecam także stworzyć sobie swój własny szablon etykiet na bazie tego Librusowego (jeśli ma się od nich kartki z naklejkami, których jest 40 na kartkę) i zmienić tam ilość informacji na etykiecie, bo na tej librusowej u mnie przynajmniej generował dwa razy nazwę szkoły, a to jest niepotrzebne. Może to coś ułatwi :)

Karolina12
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 12:08

Re: eBiblio Librusa

czwartek 11 lut 2021, 12:10

Podobno w e-biblio można drukować etykiety z kodami kreskowymi na zwykłej drukarce, ale na jakim papierze?

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

czwartek 11 lut 2021, 12:20

Kupuje się etykiety samoprzylepne. Ja mam 40 etykiet na arkusz A4, w opakowaniu jest 100 arkuszy

Karolina12
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 12:08

Re: eBiblio Librusa

czwartek 11 lut 2021, 12:30

Dzięki za odpowiedź, a jaki jest koszt takich etykiet?

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

sobota 13 lut 2021, 23:47

Karolina12 pisze:
czwartek 11 lut 2021, 12:30
Dzięki za odpowiedź, a jaki jest koszt takich etykiet?
Około 20 zł za opakowanie

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 22 lut 2021, 13:06

Malajka pisze:
środa 03 lut 2021, 10:01

Dzień dobry!
Chciałam tylko podzielić się, że drukowanie kodów jest bardzo proste. Polecam także stworzyć sobie swój własny szablon etykiet na bazie tego Librusowego (jeśli ma się od nich kartki z naklejkami, których jest 40 na kartkę) i zmienić tam ilość informacji na etykiecie, bo na tej librusowej u mnie przynajmniej generował dwa razy nazwę szkoły, a to jest niepotrzebne. Może to coś ułatwi :)
My mamy nową drukarkę do kodów, specjalnie dla mnie kupioną, mam nadzieję, że zadziała, bo jak nie, to chyba się nie przyznam dyrekcji :oops: :lol:

Malajka
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 mar 2020, 14:45

Re: eBiblio Librusa

wtorek 23 lut 2021, 13:47

Trzymam zatem kciuki :) :D Taka drukarka to pewnie super rzecz!
Moja zwykła też daje radę :)

kasiapiech
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2020, 09:45

Re: eBiblio Librusa

czwartek 25 lut 2021, 13:57

Dzień dobry. Korzystam z e-biblio drugi rok i ciągle odkrywam coś nowego ułatwiającego pracę:) Ale mam też jeden problem, który nie był raczej jeszcze zgłaszany. Chodzi o odczytywanie przez system kodów kreskowych książek. Wcześniej wszystko działało dobrze, ale ostatnio dzieją się dziwne rzeczy. Sczytuję kod książki, a wyświetla mi się nazwisko przypadkowego czytelnika lub kilka tytułów innych książek z różnymi numerami inwentarzowymi. Zupełnie nie rozumiem :(

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: eBiblio Librusa

piątek 26 lut 2021, 09:23

Malajka pisze:
wtorek 23 lut 2021, 13:47
Trzymam zatem kciuki :) :D Taka drukarka to pewnie super rzecz!
Moja zwykła też daje radę :)
Dała radę :D Metodą prób i błędów ustaliłam sobie wszystkie parametry i jakoś to wygląda, zaraz będę hurtowo drukować ;)
Ciekawi mnie, co z kodami z poprzedniego programu, pewnie będę musiała je pozmieniać.... ? Czekam póki co na zakup nowego czytnika.

Danuta Garbulinska
Posty: 1
Rejestracja: piątek 22 sty 2021, 14:07

Re: eBiblio Librusa

niedziela 28 lut 2021, 22:37

Dzień dobry,
czy moglibyście doradzić jaki kupić czytnik kodów kreskowych do e-biblio. Z Librusa niestety nie skorzystam - za drogi.

Malajka
Posty: 21
Rejestracja: czwartek 26 mar 2020, 14:45

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 01 mar 2021, 14:37

kasiapiech pisze:
czwartek 25 lut 2021, 13:57
Dzień dobry. Korzystam z e-biblio drugi rok i ciągle odkrywam coś nowego ułatwiającego pracę:) Ale mam też jeden problem, który nie był raczej jeszcze zgłaszany. Chodzi o odczytywanie przez system kodów kreskowych książek. Wcześniej wszystko działało dobrze, ale ostatnio dzieją się dziwne rzeczy. Sczytuję kod książki, a wyświetla mi się nazwisko przypadkowego czytelnika lub kilka tytułów innych książek z różnymi numerami inwentarzowymi. Zupełnie nie rozumiem :(
Dzień dobry!

U mnie ostatnio też występuje problem z czytnikiem, nie taki, że pojawia się przypadkowa osoba, ale że czytnik czasami dopiero za drugim lub trzecim razem wczytuje książkę lub wcale, więc musze wprowadzać ręcznie. Wcześniej tego nie było.
Dostałam informacje, ze dziś ma być jakaś przerwa techniczna od 21 w programie, może dzięki temu będzie znowu działało lepiej :) Pozdrawiam!

ULach
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 19 mar 2020, 14:10

Re: eBiblio Librusa

wtorek 02 mar 2021, 17:01

Ja zaś mam taką zagwozdkę, że po zeskanowaniu kodu włącza mi się strona pobierania plików. Wypożyczanie podręczników w siódmej klasie to była poezja - po każdym zeskanowaniu trzeba było myszką zmienić okno - 11 razy przy każdym uczniu... Librus mówi, że to czytnik za stary jest...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości