sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: eBiblio Librusa

środa 03 mar 2021, 13:04

ULach pisze:
wtorek 02 mar 2021, 17:01
Ja zaś mam taką zagwozdkę, że po zeskanowaniu kodu włącza mi się strona pobierania plików. Wypożyczanie podręczników w siódmej klasie to była poezja - po każdym zeskanowaniu trzeba było myszką zmienić okno - 11 razy przy każdym uczniu... Librus mówi, że to czytnik za stary jest...
U mnie tak samo było w Progmanie i też mamy stary czytnik. Z e-biblio czytnik nie współpracuje w ogóle, więc czekam na decyzję, czy zakupią mi nowy :) Póki co czytnika nie mam i wklepuję numery z palca :)

Magda SP1
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 09 lut 2021, 17:29

Re: eBiblio Librusa

środa 10 mar 2021, 11:27

Dzień dobry,
czy u Państwa też są takie problemy z e-biblio? U mnie od kilku dni nie da się w ogóle pracować. Wciąż się zawiesza przy każdej czynności (czy to wypożyczenie, zwrot, wyszukiwanie czytelnika, czy nie daj Boże wprowadzanie nowych książek. Dziś walczę od 8.00 i jestem w trakcie wprowadzania trzeciej książki!!! Kiedyś też tak miałam, dzwoniłam do Librusa i kazali mi wyczyścić przeglądarkę. Teraz to w żaden sposób nie pomaga. Pracuję na Chromie, ale próbowałam też w Edge i na innym komputerze... Nic. Wczoraj o tej porze już się trochę program rozbudził i przez jakiś czas nie zamulał, ale dziś jest dramat. Czy ktoś wie, jak temu zaradzić?

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

środa 10 mar 2021, 14:17

Jak zaradzić?
Gdyby to było możliwe, to najlepiej chyba byłoby zmienić program na Mola. Tak sobie właśnie marzę...

Mam tak samo jak Ty prawie każdego dnia :(
Nic nie mogę zrobić przez trzy godziny, a potem przez godzinę wszystko śmiga. Już nawet zaczęłam sobie tak planować pracę, aby jak najefektywniej wykorzystywać czas tego śmigania. Wydaje mi się, że rok temu nie miałam aż takiego problemu, zdarzały się okresy zawieszania się, ale nie tak długie, a może po prostu już nie pamiętam

Dorota PSP
Posty: 2
Rejestracja: środa 07 paź 2020, 13:20

Re: eBiblio Librusa

czwartek 11 mar 2021, 11:39

Witam Państwa
U mnie jest to samo, e-Biblio ciągle się zawiesza. W tamtym roku było w porządku, program działał bez zarzutu. Problemy zaczęły się tak ok października, od kiedy zaczęło się nauczanie zdalne. Obecnie nawet nie można normalnie wypożyczyć książki, bo stronę otwiera ok. 10 min, ewentualnie wyskakuje błąd serwera, czasami działa bez zarzutu 2 lub 3 godziny i później znów się zawiesza. Dzwoniłam w tej sprawie do Firmy Librus, odpowiedzieli ze mają takie zgłoszenia ze szkół i pracują nad tym by poprawić ale to było 2 miesiące temu i nadal nie działa jak powinno. Pozdrawiam Dorota

kasiapiech
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2020, 09:45

Re: eBiblio Librusa

czwartek 11 mar 2021, 12:18

System, na szczęście mi się nie zawiesza, natomiast problem z kodami kreskowymi dochodzi do absurdów, których nijak wytłumaczyć sobie nie potrafię. I mocno mi się wydaje, drogie koleżanki i koledzy, że to nie jest sprawa czytnika, lecz raczej samych kodów. Mam wrażenie, że one się powtarzają :0 Wiem, brzmi to dziwnie.... Nie dzwonię na razie do serwisu, bo nie wiem jak przedstawić problem. To zbyt skomplikowane.
Może ktoś wie czy można zmienić kody już nadane? Spróbowałabym zaradzić sytuacji w ten sposób, ale nie znajduję takiej możliwości w programie...

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

Re: eBiblio Librusa

czwartek 11 mar 2021, 12:46

kasiapiech pisze:
czwartek 11 mar 2021, 12:18
Może ktoś wie czy można zmienić kody już nadane? Spróbowałabym zaradzić sytuacji w ten sposób, ale nie znajduję takiej możliwości w programie...
Wchodzisz w opis egzemplarza, kasujesz kod, który jest wpisany i zaznaczasz okienko "Automatycznie"

kno_da
Posty: 137
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

piątek 12 mar 2021, 10:01

U mnie też na szczęście się nie zawiesza. Czasami wyskakuje błąd (nie pamiętam numeru, ale pięćset coś tam...) Wtedy muszę chwilę odczekać i na nowo się zalogować.

Magda SP1
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 09 lut 2021, 17:29

Re: eBiblio Librusa

piątek 12 mar 2021, 11:58

Jeśli chodzi o podwójne kody, to też miałam taki problem na początku korzystania z e-Biblio, ale to była moja wina. Ponieważ mamy 3 księgi papierowe, założyłam też 3 księgi w systemie. Nie wiedziałam tylko, że każda księga musi mieć inny prefix przy kodzie kreskowym. I w pewnym momencie okazało się, że po zeskanowaniu kodu wyskakują mi po 2-3 książki. Niestety musiałam nadać inwentarzom różne prefixy przy kodach, a potem zmienić prefix w każdej książce, którą już wprowadziłam. Ale od tego czasu wszystko działa ok. Poza systemem, rzecz jasna, który się ciągle zawiesza... Jeśli się nie poprawi, to w poniedziałek znów będę dzwonić do Librusa...

kasiapiech
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2020, 09:45

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 12 kwie 2021, 10:09

Dziękuję! :) To rzeczywiście może być problem kilku ksiąg inwentarzowych w jednym katalogu.
Trudniej tylko wytłumaczyć wyskakiwanie nazwisk czytelników zamiast tytułu książki... Ale może i tu jest jakieś proste rozwiązanie. (Czyżby coś z czytnikiem? - Jakoś nie chce mi się wierzyć, że problemem może być czytnik kodów. Jeżeli czyta to czyta, nie? Jak może źle czytać?.... Dobra - nie znam się.) Ogólnie e-biblio nie jest złe, tylko trochę nie nadąża :) Może nie przewidzieli, aż tylu użytkowników? I teraz się zawiesza? Pozdrawiam i życzę cierpliwości.

kasiapiech
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2020, 09:45

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 12 kwie 2021, 13:40

Magda SP1 - czy po zmianie prefix musiałaś wszystkie kody drukować i naklejać na nowo? :shock:

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: eBiblio Librusa

środa 14 kwie 2021, 08:32

U mnie był problem przy wpisywaniu ręcznym numeru inwentarzowego książki - pokazywało wszystkie egzemplarze z tego tytułu, a ten konkretny był gdzieś w przypadkowym miejscu na tej liście. Metodą prób i błędów okazało się, że to wina poprzedniego systemu (Progman), do którego wpisywaliśmy cały księgozbiór. On nadawał (czy moja poprzedniczka tak zrobiła, nie wiem i nawet wcześniej nie zwróciłam na to uwagi) do każdego numeru inwentarzowego końcówkę /KS, /BR, /CD - w zależności od rodzaju księgi. Teraz w e-biblio na piechotę pousuwałam te końcówki, zanim dostałam nowy czytnik, i działało wpisywanie każdego numeru - pojawiał się już tylko ten konkretny egzemplarz. Teraz mam czytnik, drukuję kody na drukarce kodów, która mnie nie lubi chyba i co parę dni coś odwala, ale praca idzie, klikam, sczytuję kody i jestem dobrej myśli :)

Tak wrzucam mój główny problem, może ktoś będzie miał podobny i mu się przyda :)

Natomiast denerwuje mnie jeszcze w e-biblio brak domyślnego sortowania egzemplarzy wg numerów inwentarzowych oraz brak możliwości przejrzenia (nie wiem, czy dobrze to określam) księgi inwentarzowej z opcją wrzucania wybranych egzemplarzy do koszyka (wybieram co chcę i drukuję do nich kody kreskowe). Albo nie widzę gdzie to znaleźć.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: eBiblio Librusa

czwartek 15 kwie 2021, 09:41

ja też mam końcówki literowe w zależności od księgi i tak wprowadzam do e biblio. Inaczej dublowały by się numery, Chyba, że nie rozumiem o czym piszesz.

Magda SP1
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 09 lut 2021, 17:29

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 19 kwie 2021, 10:23

kasiapiech pisze:
poniedziałek 12 kwie 2021, 13:40
Magda SP1 - czy po zmianie prefix musiałaś wszystkie kody drukować i naklejać na nowo? :shock:
Na szczęście nie musiałam - wszystko działało poprawnie, a na kodach nie miałam wpisanych informacji o numerze księgi, z której jest dana książka. Całe szczęście, bo miałam już wtedy ok. 4 tysięcy pozycji... ;-)

kasiapiech
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 21 kwie 2020, 09:45

Re: eBiblio Librusa

wtorek 20 kwie 2021, 10:39

Dzięki, Magda:) W takim razie spróbuję :)

KasiaRo
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 10:15

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 06 wrz 2021, 21:08

Moi Drodzy pomóżcie :)
Za chwilę będziemy ubytkowały podręczniki i trochę tytułów, które niestety już nie nadaja sie do wypożyczania ze wzgledu na zniszczenia. Powiedzcie proszę jak się ubytkuje w ebiblio? Czy ktoś z Was już to robił?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 36 gości