bibzse-o
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 20 maja 2021, 12:24

Re: eBiblio Librusa

środa 08 lut 2023, 12:13

Dzień dobry. Pracuję w programie Prolib M21 już wiele lat. Niedawno zaproponowano przejście do e-Biblio Librusa, w którym jest cała szkoła. Czy ktoś miał taką sytuację, aby z Proliba przekonwertować księgozbiór do e-Biblio? Czy to się powiodło? Już raz miałam konwersję z MOL-a do Prolib i nie było to całkiem bezpieczne. Proszę o uwagi w temacie. Pozdrawiam wszystkich bibliotekarzy szkolnych :-)

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: eBiblio Librusa

czwartek 16 lut 2023, 13:34

Cześć,
mam pytanie odnośnie importu bazy danych ze starego Librusa do e-biblio. Sprawdzam teraz księgozbiór przez zaakceptowaniem i mam problem, bo nie wszystkie książki mają podaną wartość. Bardzo dużo książek z darów nie zostało wycenionych przez moją poprzedniczkę i teraz nie wiem jak to odkręcić, bo chyba nie powinny one zostać bez wyceny? Czy uderzać do księgowej i spróbować to z nią jakoś rozwiązać? Bo automatycznie posypie się wartość księgozbioru....
Może ktoś miał podobny problem?

robrobery
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 16 lut 2023, 23:58

Re: eBiblio Librusa

piątek 17 lut 2023, 00:03

Co do kwestii wartości księgozbioru, istotne jest, aby każda książka posiadała wycenę, ponieważ to wpływa na ogólną wartość kolekcji. Warto skontaktować się z księgową lub z osobą odpowiedzialną za prowadzenie e-biblio, aby uzyskać wskazówki, jakie kroki należy podjąć w przypadku braku wyceny.

Możliwe, że konieczne będzie przeprowadzenie inwentaryzacji, która pozwoli na ustalenie aktualnej wartości księgozbioru.


https://pracowniaa.pl/

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: eBiblio Librusa

piątek 17 lut 2023, 11:08

robrobery pisze:
piątek 17 lut 2023, 00:03
Co do kwestii wartości księgozbioru, istotne jest, aby każda książka posiadała wycenę, ponieważ to wpływa na ogólną wartość kolekcji. Warto skontaktować się z księgową lub z osobą odpowiedzialną za prowadzenie e-biblio, aby uzyskać wskazówki, jakie kroki należy podjąć w przypadku braku wyceny.

Możliwe, że konieczne będzie przeprowadzenie inwentaryzacji, która pozwoli na ustalenie aktualnej wartości księgozbioru.


https://pracowniaa.pl/
Dziękuję za odpowiedź

Veroniq
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 06 paź 2022, 17:23

Re: eBiblio Librusa

środa 01 mar 2023, 11:05

Biblioteka w której pracuję we wrześniu chce przejść na e-biblio, a obecnie pracujemy w PROGMANIE. Już zaczynam się bać całego procesu przenoszenia bazy. Dokładnie dotyczy to problemu kodów kreskowych, które w PROGMAN drukuje z oznaczeniem księgi na końcu kodu Ks, P, B . Przeczytałam wypowiedź, że tak oznaczone kody nie są czytanie przez czytnik w e-biblio. Czy może ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie?

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

środa 01 mar 2023, 15:14

Veroniq pisze:
środa 01 mar 2023, 11:05
Biblioteka w której pracuję we wrześniu chce przejść na e-biblio, a obecnie pracujemy w PROGMANIE. Już zaczynam się bać całego procesu przenoszenia bazy. Dokładnie dotyczy to problemu kodów kreskowych, które w PROGMAN drukuje z oznaczeniem księgi na końcu kodu Ks, P, B . Przeczytałam wypowiedź, że tak oznaczone kody nie są czytanie przez czytnik w e-biblio. Czy może ktoś miał podobny problem i zna rozwiązanie?
Nie miałam takiego problemu, ale można dopytać w e-Biblio. W ustawieniach ksiąg inwentarzowych samemu ustawia się m.in. oznaczenia kodów kreskowych. Można ustawić Suffix (czyli oznaczenie na końcu kodu). Być może po takim ustawieniu czytnik sobie poradzi. U mnie jest ustawiony Prefix, czyli oznaczenie księgi na początku numeru kodu.

Haskire
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 02 sty 2023, 22:11

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 13 mar 2023, 14:30

Pracuję od września na eBiblio i po każdej przerwie technicznej mam problem z samym otworzeniem programu, a jak się już otworzy to trudno zrobić cokolwiek - długo ładuje, po wpisaniu książki nie ma jej w inwentarzu, przy wprowadzaniu wypożyczeń kręci tak długo, że w czasie przerwy nie jest to możliwe.
Też tak macie? Bardzo utrudnia to pracę.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 13 mar 2023, 16:19

Haskire pisze:
poniedziałek 13 mar 2023, 14:30
Pracuję od września na eBiblio i po każdej przerwie technicznej mam problem z samym otworzeniem programu, a jak się już otworzy to trudno zrobić cokolwiek - długo ładuje, po wpisaniu książki nie ma jej w inwentarzu, przy wprowadzaniu wypożyczeń kręci tak długo, że w czasie przerwy nie jest to możliwe.
Też tak macie? Bardzo utrudnia to pracę.
U mnie czasami dłużej "myśli", ale nie trwa to aż tak długo, żeby zajmowało całą przerwę. Czasami pomaga ponowne zalogowanie się. Bywa też, że wyskakuje błąd serwera i wtedy wypożyczam zapisując na kartce, a po załączeniu uzupełniam w programie. Może to być irytujące. Miejmy nadzieję, że prace serwisowe w końcu przyczynią się do płynnego działania.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 24 kwie 2023, 12:19

Kochani mam problem. Pod jednym opisem mam 3 egzemplarze, ale jeden z nich zupełnie nie jest tą książką której dotyczy opis. Jest ten sam autor, ale tytuł inny. W jaki sposób można zmienić tylko ten jeden opis? Przy edytowaniu opisu zmienia się dla wszystkich trzech egzemplarzy, a mi zależy na oddzieleniu tego jednego. Sprawdzałam różne możliwości, ale nic nie działa.

Kurana
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2017, 21:33

Re: eBiblio Librusa

środa 21 cze 2023, 11:58

Cześć, czy jest jakaś procedura zamknięcia roku szkolnego w e-biblioteka?

vapedroidzs
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 07 wrz 2023, 13:05

Re: eBiblio Librusa

czwartek 07 wrz 2023, 13:09

Wchodzę na KARO i kopiuję poszczególne elementy. Trwa parę minut. Nie potrafię pobrać bezpośrednio z KARO.
krnl download
hdstreamz.uno
Ostatnio zmieniony środa 08 lis 2023, 14:21 przez vapedroidzs, łącznie zmieniany 1 raz.

kprzemek
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 14 wrz 2023, 12:35

Re: eBiblio Librusa

czwartek 14 wrz 2023, 12:44

vapedroidzs pisze:
czwartek 07 wrz 2023, 13:09
Wchodzę na KARO i kopiuję poszczególne elementy. Trwa parę minut. Nie potrafię pobrać bezpośrednio z KARO.
U mnie było to samo. Pomogło, gdy wszystkie pola w Ustawieniach zostały uzupełnione. Te oznaczone czerwoną gwiazdką, u mnie chodziło o adres i konfigurację

Agati
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 18 wrz 2023, 10:30

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 18 wrz 2023, 10:32

kno_da pisze:
poniedziałek 13 mar 2023, 16:19
Haskire pisze:
poniedziałek 13 mar 2023, 14:30
Pracuję od września na eBiblio i po każdej przerwie technicznej mam problem z samym otworzeniem programu, a jak się już otworzy to trudno zrobić cokolwiek - długo ładuje, po wpisaniu książki nie ma jej w inwentarzu, przy wprowadzaniu wypożyczeń kręci tak długo, że w czasie przerwy nie jest to możliwe.
Też tak macie? Bardzo utrudnia to pracę.
U mnie czasami dłużej "myśli", ale nie trwa to aż tak długo, żeby zajmowało całą przerwę. Czasami pomaga ponowne zalogowanie się. Bywa też, że wyskakuje błąd serwera i wtedy wypożyczam zapisując na kartce, a po załączeniu uzupełniam w programie. Może to być irytujące. Miejmy nadzieję, że prace serwisowe w końcu przyczynią się do płynnego działania.
Ja miałam podobnie, ale już problemów nie ma. Udało się wszystko rozwiązać. Zadzwoniłam do biura obsługi i mi podpowiedzieli, co robię nie tak

Agati
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 18 wrz 2023, 10:30

Re: eBiblio Librusa

poniedziałek 18 wrz 2023, 10:33

vapedroidzs pisze:
czwartek 07 wrz 2023, 13:09
Wchodzę na KARO i kopiuję poszczególne elementy. Trwa parę minut. Nie potrafię pobrać bezpośrednio z KARO.
Spróbuj najpierw pobrać dane z biblioteki Narodowej. Tam jest większość książek,

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: eBiblio Librusa

środa 27 wrz 2023, 10:06

e biblio nie działa mi od wczoraj. Czy to tylko u mnie czy też tak macie?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 111 gości