kno_da
Posty: 141
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

środa 27 wrz 2023, 12:25

Anna pisze:
środa 27 wrz 2023, 10:06
e biblio nie działa mi od wczoraj. Czy to tylko u mnie czy też tak macie?
U mnie wszystko działa.

Piotrek
Posty: 1
Rejestracja: piątek 17 gru 2021, 11:18

Re: eBiblio Librusa

czwartek 19 paź 2023, 09:54

Dzień dobry

Proszę o podpowiedz jak sprawnie zabrać się do drukowania etykiet z kodami na książki, które dodałem do katalogu ogólnego w e-biblio.
Zależy mi na technicznych podpowiedziach:
np.
a) jak ustawić prefiksy (mam wpisane numery inwentarzowe),
b) jakie informacje pomagają w sprawnej obsłudze czytelnika za pomocą systemu e-biblio,

Pozdrawiam
PS. Proszę o numer tel. do osoby zajmującej się pomocą techniczna w e-biblio

kno_da
Posty: 141
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

czwartek 19 paź 2023, 12:12

Piotrek pisze:
czwartek 19 paź 2023, 09:54
Dzień dobry

Proszę o podpowiedz jak sprawnie zabrać się do drukowania etykiet z kodami na książki, które dodałem do katalogu ogólnego w e-biblio.
Zależy mi na technicznych podpowiedziach:
np.
a) jak ustawić prefiksy (mam wpisane numery inwentarzowe),
b) jakie informacje pomagają w sprawnej obsłudze czytelnika za pomocą systemu e-biblio,

Pozdrawiam
PS. Proszę o numer tel. do osoby zajmującej się pomocą techniczna w e-biblio
Polecam zapoznać się ze stroną "POMOC", która jest na stronie e-Biblioteka (dawniej e-biblio). Odsyłacz znajduje się na samym dole strony, obok słowa "Kontakt" i "Regulamin", pod numerem wersji aplikacji.
Dołączam link do pomocy, tam możesz się rozejrzeć bo jest m.in. "wydruk etykiet".
https://biblioteka.librus.pl/eBiblioWeb ... uk_etykiet
Ja ustawiłam na etykiecie nazwę szkoły, nr inwentarzowy, kod kreskowy i nr kodu kreskowego. Ty decydujesz co ma znaleźć się na etykiecie.

mewatergirl
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 10 sie 2020, 12:50

Re: eBiblio Librusa

środa 08 lis 2023, 12:54

Witam.Zaczynam prace z e-biblio. Aby móc wprowadzic ksiazki, musze nadać nazwę księdze. Jak ją poprawnie nazwać? Księga inwentarzowa główna?Pozdrawiam

kno_da
Posty: 141
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

czwartek 09 lis 2023, 13:03

mewatergirl pisze:
środa 08 lis 2023, 12:54
Witam.Zaczynam prace z e-biblio. Aby móc wprowadzic ksiazki, musze nadać nazwę księdze. Jak ją poprawnie nazwać? Księga inwentarzowa główna?Pozdrawiam
Ja nazwałam krótko "Główna".

osemka
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 24 mar 2020, 11:38

Re: eBiblio Librusa

środa 13 gru 2023, 15:21

Cześć. Rozpoczynam pracę z e-biblio. Jestem na etapie tworzenia ksiąg inwentarzowych. Utknęłam dość szybko. Wpisałam nazwę, niestety niżej "Ustaw automatyczne numery inwentarza" i podpowiedź, że kolejne będą nadawały się same. Ja mam wszystkie książki z nadanymi już numerami i chciałabym właśnie te wpisać, ale jeśli wpiszę jeden, to pozostałe będą wpisywały się automatycznie jako kolejne i nie będzie mi się to zgadzało z tymi nadanymi wcześniej i wpisanym w książce. Czy może mam na nowo nadać numery?

kno_da
Posty: 141
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

środa 13 gru 2023, 15:26

osemka pisze:
środa 13 gru 2023, 15:21
Cześć. Rozpoczynam pracę z e-biblio. Jestem na etapie tworzenia ksiąg inwentarzowych. Utknęłam dość szybko. Wpisałam nazwę, niestety niżej "Ustaw automatyczne numery inwentarza" i podpowiedź, że kolejne będą nadawały się same. Ja mam wszystkie książki z nadanymi już numerami i chciałabym właśnie te wpisać, ale jeśli wpiszę jeden, to pozostałe będą wpisywały się automatycznie jako kolejne i nie będzie mi się to zgadzało z tymi nadanymi wcześniej i wpisanym w książce. Czy może mam na nowo nadać numery?
Numery wpisuj te które masz już nadane. Automatyczne nadawanie przydaje się kiedy np. wprowadzasz nowe książki i nadajesz nowe numery.

osemka
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 24 mar 2020, 11:38

Re: eBiblio Librusa

środa 13 gru 2023, 15:35

kno_da pisze:
środa 13 gru 2023, 15:26
osemka pisze:
środa 13 gru 2023, 15:21
Cześć. Rozpoczynam pracę z e-biblio. Jestem na etapie tworzenia ksiąg inwentarzowych. Utknęłam dość szybko. Wpisałam nazwę, niestety niżej "Ustaw automatyczne numery inwentarza" i podpowiedź, że kolejne będą nadawały się same. Ja mam wszystkie książki z nadanymi już numerami i chciałabym właśnie te wpisać, ale jeśli wpiszę jeden, to pozostałe będą wpisywały się automatycznie jako kolejne i nie będzie mi się to zgadzało z tymi nadanymi wcześniej i wpisanym w książce. Czy może mam na nowo nadać numery?
Numery wpisuj te które masz już nadane. Automatyczne nadawanie przydaje się kiedy np. wprowadzasz nowe książki i nadajesz nowe numery.
Tak własnie chcę zrobić, obawiam się jednak czy on automatycznie nie nada mi kolejnego. No, chyba, że źle to rozumiem. W zakładce "Dodaj nowy inwentarz" muszę wpisać "dodaj kolejny numer inwentarzowy" . Czyli ja wpisuję jakikolwiek z tych, które mam? No i nie rozumiem po co on tutaj, jeśli to jest póki co założenie księgi... Pomocy

kno_da
Posty: 141
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: eBiblio Librusa

środa 13 gru 2023, 22:15

osemka pisze:
środa 13 gru 2023, 15:35
kno_da pisze:
środa 13 gru 2023, 15:26
osemka pisze:
środa 13 gru 2023, 15:21
Cześć. Rozpoczynam pracę z e-biblio. Jestem na etapie tworzenia ksiąg inwentarzowych. Utknęłam dość szybko. Wpisałam nazwę, niestety niżej "Ustaw automatyczne numery inwentarza" i podpowiedź, że kolejne będą nadawały się same. Ja mam wszystkie książki z nadanymi już numerami i chciałabym właśnie te wpisać, ale jeśli wpiszę jeden, to pozostałe będą wpisywały się automatycznie jako kolejne i nie będzie mi się to zgadzało z tymi nadanymi wcześniej i wpisanym w książce. Czy może mam na nowo nadać numery?
Numery wpisuj te które masz już nadane. Automatyczne nadawanie przydaje się kiedy np. wprowadzasz nowe książki i nadajesz nowe numery.
Tak własnie chcę zrobić, obawiam się jednak czy on automatycznie nie nada mi kolejnego. No, chyba, że źle to rozumiem. W zakładce "Dodaj nowy inwentarz" muszę wpisać "dodaj kolejny numer inwentarzowy" . Czyli ja wpisuję jakikolwiek z tych, które mam? No i nie rozumiem po co on tutaj, jeśli to jest póki co założenie księgi... Pomocy
Ja wpisałabym tam nr 1, ale wiadomo, że nie będziesz po kolei wprowadzać. Dlatego przy wprowadzaniu danych egzemplarzowych (m.in. sygnatura, data zakupu, cena itd) tam odhacz przy polu "Nr inwentarzowy" pole "Automatycznie". Wtedy będziesz mogła wpisać nr wprowadzanej akurat książki i nie muszą być one wprowadzane po kolei. Nie pamiętam, czy da się jakoś na stałe odhaczyć więc za każdym razem chyba trzeba o tym pamiętać.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 331 gości