tomaszo
Posty: 3
Rejestracja: piątek 07 wrz 2018, 11:33

Czy Biblioteka ma sens?

piątek 07 wrz 2018, 11:38

Witam mój syn poszedł do szkoły na ul.Gintrowskiego 38 w Warszawie, na ogrodnika, zastanawiam się czy w dzisiejszych czasach gdy mamy smartfony , tablety , komputery to jeszcze są osoby które korzystają z Biblioteki czytają książkę itd... , nie mówię o lekturach szkolnych bo wiadomo,że to jest narzucone.

Amelia
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 05 paź 2014, 14:57

Re: Czy Biblioteka ma sens?

sobota 08 wrz 2018, 18:58

Twój wywód jakiś niedokończony. Chyba nie umarłeś w trakcie pisania?

tomaszo
Posty: 3
Rejestracja: piątek 07 wrz 2018, 11:33

Re: Czy Biblioteka ma sens?

poniedziałek 17 wrz 2018, 09:28

Amelia pisze:Twój wywód jakiś niedokończony. Chyba nie umarłeś w trakcie pisania?
Co jest nie jasne? No i co miałeś namyśli? Co ci brakuje?

Jak bym umarł w trakcie pisania to raczej bym nie wysłał.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Czy Biblioteka ma sens?

poniedziałek 17 wrz 2018, 10:26

tomaszo pisze:zastanawiam się czy w dzisiejszych czasach gdy mamy smartfony , tablety , komputery to jeszcze są osoby które korzystają z Biblioteki czytają książkę itd... , nie mówię o lekturach szkolnych bo wiadomo,że to jest narzucone.
Zapewniam Cię, że takie osoby są - i wcale nie jest ich tak mało! Tak wśród młodzieży, jak i dorosłych.

tomaszo
Posty: 3
Rejestracja: piątek 07 wrz 2018, 11:33

Re: Czy Biblioteka ma sens?

poniedziałek 01 paź 2018, 18:44

halinah pisze:
tomaszo pisze:zastanawiam się czy w dzisiejszych czasach gdy mamy smartfony , tablety , komputery to jeszcze są osoby które korzystają z Biblioteki czytają książkę itd... , nie mówię o lekturach szkolnych bo wiadomo,że to jest narzucone.
Zapewniam Cię, że takie osoby są - i wcale nie jest ich tak mało! Tak wśród młodzieży, jak i dorosłych.
Ktoś mi powiedział, że książki do nauki są nie wydajne, w przyszłości będzie tylko internet.

Nux
Posty: 149
Rejestracja: czwartek 06 maja 2010, 11:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy Biblioteka ma sens?

środa 03 paź 2018, 13:49

tomaszo pisze:
halinah pisze:
tomaszo pisze:zastanawiam się czy w dzisiejszych czasach gdy mamy smartfony , tablety , komputery to jeszcze są osoby które korzystają z Biblioteki czytają książkę itd... , nie mówię o lekturach szkolnych bo wiadomo,że to jest narzucone.
Zapewniam Cię, że takie osoby są - i wcale nie jest ich tak mało! Tak wśród młodzieży, jak i dorosłych.
Ktoś mi powiedział, że książki do nauki są nie wydajne, w przyszłości będzie tylko internet.
Myślę, że nikt nie będzie płakał jeśli uczniom się będzie wydawać e-booki zamiast rozpakowywania dziesiątek pudeł z podręcznikami ;-). A uporządkowanie wiedzy jest ważne, więc jakaś forma podręczników itp jest potrzebna. Internet jako taki jest bardzo chaotyczny.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Czy Biblioteka ma sens?

poniedziałek 26 lis 2018, 23:46

Trzeba tylko umieć oddzielić ziarno od plew w tym internecie. Bo na niektórych informacjach tam znalezionych można się nieźle "przejechać".

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Czy Biblioteka ma sens?

wtorek 27 lis 2018, 10:12

Odpowiem z mojej perspektywy.
Zaczyna nabierać sensu, zauważam to od jakiegoś czasu.
Dla dyrektorów ma sens, bo idę na bezpłatne zastępstwo.
Dla nauczycieli pomoc w kserowaniu kart pracy i sprawdzianów. Ale też słyszę, że mam za dobrze, czyli chęć wciągnięcia mnie w dyżury na przerwach. Wychodzi na to, że biblioteka jest po to, żeby nauczycielom było lepiej, a nie uczniom. Chyba szykuje się awantura, obym tylko nie skomentowała przygotowania nauczyciela do lekcji ( przysyłają mi uczniów na lekcji, bo coś tam zapomnieli skserować). Mogę iść na świadczenie kompensacyjne i widzę to realnie.

123anna123
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2018, 21:10

Re: Czy Biblioteka ma sens?

poniedziałek 31 gru 2018, 21:13

Ja co raz więcej czytam na czytniku, a wypożyczam w internecie.

SAS106
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 16 maja 2016, 12:39

Re: Czy Biblioteka ma sens?

czwartek 10 sty 2019, 14:56

TAK!
BIBLIOTEKA MA SENS!

Sensu nie ma dla tych którzy nic w życiu nie przeczytali ...
Młodzież czyta, dużo i chętnie jeśli mają wybór nowości.
Biblioteka to też azyl w szkolnym chaosie... można się tu świetnie schować ;)

TomekTrawianik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2019, 18:40

Re: Czy Biblioteka ma sens?

poniedziałek 18 lis 2019, 18:42

sporo osób nie korzystających z bibliotek wcale – mieszka za granicą i nie ma dostępu do polskiej literatury w takiej formie, jednak chciałaby








pawlikowscy.com

Rudolfina
Posty: 618
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Czy Biblioteka ma sens?

wtorek 19 lis 2019, 10:23

Można powtarzać w nieskończoność i jeszcze dłużej: MA SENS!
Gdyby nie RODO, publikowałabym do znudzenia niedowiarkom zdjęcia dzieci, które oblegają codziennie na każdej przerwie regały z książkami i czytelniane stoliki. Żeby uniknąć chaosu musiałam wydzielić część księgozbioru z przeznaczeniem do korzystania na miejscu. Książki pięknie wydane, bogato ilustrowane, przyciągają młodego czytelnika jak lep. Zwłaszcza książeczki przestrzenne, którymi można się bawić.
Pracuję w małej szkolnej bibliotece SP (jedno pomieszczenie, 30m2), która codziennie tętni życiem.
To nieprawda, ze czytanie zamiera!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 175 gości