arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 19 lis 2018, 12:10

Ja też dostałam ofertę ponowienia prenumeraty na przyszły rok kalendarzowy. Jednak wobec tylu zawirowań wokół RUCH-u, jestem zmuszona zerwać z nimi współpracę. Będę prenumerowała każdy tytuł osobno u wydawców. Dla mnie to dużo więcej pracy, ale tak chyba będzie bezpieczniej.

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 19 lis 2018, 19:27

Mam pytanie dotyczące tego jak zerwać prenumeratę w Ruchu. Też dostałam propozycję dalszej prenumeraty. Czy trzeba zadzwonić do Ruchu i powiedzieć że nie będzie się kontynuowało prenumeraty czy po prostu nie zamówić dalszych numerów prenumerowanych wcześniej czasopism.
Na część czasopism dostałam propozycję wznowienia prenumeraty, natomiast część czasopism mam zaprenumerowanych do końca czerwca 2019.
Pozdrawiam :)

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 20 lis 2018, 13:17

Dzwoniłam dzisiaj do RUCH-u, aby zakończyć współpracę. Otrzymałam odpowiedź, że jeśli nie wyślę zamówienia na kolejny rok, nie otrzymam nowej faktury. Tym samym zakończę współpracę.
Pani zaproponowała mi rabat, aby u nich pozostać. I przekonywała, że firma normalnie pracuje. Ja jednak mam wątpliwości.

Dorothy
Posty: 119
Rejestracja: sobota 15 lut 2014, 21:46

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 20 lis 2018, 17:01

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :D

Dorota79
Posty: 875
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 22 lis 2018, 14:33

Powiedzcie mi, gdzie najlepiej zaprenumerować Głos Nauczyciela i Matematykę (a czy Matematyka w szkole to jeszcze jest?). Najlepiej znaczy najtaniej i najszybciej :D

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 22 lis 2018, 15:52

Odnośnie wcześniejszego pytania, czy nasze tytuły są wciąż dostępne w Ruchu, to tak, są dostępne. Obowiązują nas umowy z okresami wypowiedzenia, więc zakończenie takiej współpracy przy zerwaniu umowy teraz byłoby możliwe dopiero od prenumeraty na 2020 r.

Co nie zmienia faktu, że jeżeli nie zmieni się sytuacja z zaległościami Ruchu, to - jak zapowiadaliśmy - po prostu nie będziemy im przekazywać kolejnych numerów. Postaraliśmy się, żeby do wszystkich czytelników dotarła informacja, że prenumerata w Ruchu jest trochę na własną odpowiedzialność i jako wydawca nie gwarantujemy, że numery będę docierać bez problemów.

Co do normalnego funkcjonowania Ruchu, wszystko chyba zostało już napisane. Nikt nie wie, jaka będzie przyszłość Ruchu, ale skoro firma przynosiła straty jako monopolista na rynku, następnie przynosiła je jako lider rynku, to teraz - gdy jej udział w rynku topnieje z roku na rok - trudno się spodziewać, by zaczęła osiągać zyski i spłacać zobowiązania.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 27 lis 2018, 10:34

Czy ktoś z Was robi prenumeratę u jakiegoś innego dystrybutora niż Ruch?

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 27 lis 2018, 11:21

Ja będę zamawiała każdy tytuł bezpośrednio u Wydawcy. Czeka mnie dużo pracy, ale nie mam innego wyjścia. RUCH znacznie ułatwiał sprawę.
I dodatkowo wszystkie zamówienia muszą być w nowym roku kalendarzowym - takie zalecenie księgowości :?

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 27 lis 2018, 11:29

Też planuję, ale np. za zamówienie "Wychowania w przedszkolu", "Życia szkoły" i "Polonistyki" u wydawcy jest spora opłata za przesyłki, więc szukam innych rozwiązań. U mnie na szczęście jest podejście księgowej: ile się da, to na styczeń, to co się nie da, to może być w grudniu. Zastanawiam się nad współpracą z Kolporterem albo Garmond Press, ktoś może korzysta?

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 27 lis 2018, 19:19

Dzisiaj się zajęłam prenumeratą. Podliczyłam koszty (wyszło ok 400 zł taniej niż w RUCHU), napisałam do niektórych pytając o warunki, proszac o wystawienie faktury a nie proformy (nie wiem jak u was u mnie księgowość nie przyjmuje proformy), pytając o terminy zapłaty. Zajęło mi to masę czasu. W Ruchu było łatwiej i zamówić i pilnować dostawy.
Za zaoszczędzone chcę zamówić "Kosmos" czasopismo dla dziewczynek. Czy ktoś może zna i coś może o nim powiedzieć? Ja tylko słyszałam w audycji radiowej.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 28 lis 2018, 12:18

Kolporter odpowiedział mi, że nie są zainteresowani prenumeratą tak niewielkiej liczby czasopism (9 tytułów za ok. 1500 zł)

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 28 lis 2018, 14:34

Faktycznie dostajemy ostatnio bardzo dużo pytań o zasady prenumeraty, więc problemy poruszane na forum dotyczą większej grupy.

Więc podsumujmy. Jeśli chodzi o prenumeratę "Biblioteki w Szkole", "Świetlicy w Szkole" i "Wszystko dla Szkoły" bezpośrednio u wydawcy to:

- wystawiamy faktury VAT (w ogóle nie używamy proform);
- szkoły i instytucje otrzymują faktury z 14-dniowym terminem płatności;
- można wybrać termin wystawienia faktury (od razu lub w styczniu);
- mamy oddzielny rachunek VAT;
- zamówienie polega na wypełnieniu formularza z danymi na stronie http://www.promocja2019.pl i zajmuje ze 3 minuty;
- w razie czego można zamówić telefonicznie (22 832 36 11), mailem lub przez papierowy formularz przesłany SMS-em lub pocztą (był w numerze 10).

Prościej się nie da :)

Jeśli chodzi o inne wydawnictwa, nie gwarantuję, że nie jest to nieco bardziej skomplikowane, ale najlepszym rozwiązaniem będzie chyba wysłanie maila z zamówieniem i dodatkowymi informacjami, jak ma być zrealizowane (np. faktura VAT, faktura w styczniu). To nie są czasy, w których wydawnictwa mogą sobie wybrzydzać i tracić czytelników mających jakieś życzenia formalne. Przynajmniej u nas byłoby to niemożliwe, więc inni też powinni przychylić się do wymogów księgowości.

Tworząc jeden wzór maila i podmieniając tylko tytuły nie powinno to zająć dużo czasu, a oszczędność typu 400 zł chyba jest tego warta, szczególnie gdy brak pieniędzy to najczęstsza przyczyna braku czasopism w szkołach. Za 480 zł można zamówić 2, a u nas prawie 3 tytuły dla nauczycieli.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 28 lis 2018, 18:43

halinah pisze:Kolporter odpowiedział mi, że nie są zainteresowani prenumeratą tak niewielkiej liczby czasopism (9 tytułów za ok. 1500 zł)
Mnie tak samo...

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 28 lis 2018, 19:35

Trochę mi to czsu zabrało no i do tej pory nie wszyscy wydawcy odpowiedzieli. Jest to dla mnie wazne bo niektórzy na stronie mają informację, ze wystawiają proforma. Nie wiem jak u was ale u mnie przyjmują tylko fakturę.
Tam gdzie mi odpowiedziano albo czekam ze złożeniem zamówienia na styczeń kiedy będą pieniądze, tam gdzie mi odpowiedziano, ze mogą wystawić fakturę w styczniu już zamówiłam. Przeraża mnie jedynie wysyłka z kilku miejsc. Przekonałam się na własnej skórze, że z pocztą jest różnie. Ale jak nie ma rady to nie ma.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 10 gru 2018, 20:45

Niestety wygląda na to, że spełnia się najgorszy scenariusz dotyczący Ruchu.

Wydawcy m.in. "Faktu" i "Polityki" wstrzymali dostawę prasy do Ruchu, a wydawcy m.in. "Super Expressu" i "Rzeczpospolitej" mocno ją ograniczyli.
W gazetach publikowane są informacje wyjaśniające ich brak w kioskach.
Alior Bank jak dotąd nie udzielił dalszej linii kredytowej dla długu wynoszącego ponad 600 mln zł, za to prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie poprzednich kredytów dla Ruchu. Inwestora wciąż brak.

Więcej można przeczytać tutaj: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/r ... wspolprace

Wiele o tym pisaliśmy i chyba każdy nasz czytelnik już wie, że decyduje się na współpracę z Ruchem na włąsną odpowiedzialność, ale warto jeszcze raz podkreślić, że prenumerata w Ruchu na pewno będzie wiązać się z opóźnieniami i problemami, a jest niestety duże prawdopodobieństwo, że szkoła nie otrzyma zamówionej prenumeraty.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: czarnuszka i 155 gości