arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 15 paź 2018, 10:15

Dzień dobry.

Czy ktoś z Państwa prenumeruje czasopisma u tego kolportera? Firma jest w stanie upadłości i nie wiem, czy mogę opłacić tam kolejną fakturę.
Z jednej strony RUCH wysłał maila, że kolportaż prasy odbywa się bez przeszkód, ale z drugiej strony, bank, który przejął płatności firmy pisze, że teraz do niego będą wpływały wszelkie płatności. Dodatkowo, dziś na głównej stronie "Biblioteki w Szkole" jest komunikat, że firma jest nierzetelna i Wydawnictwo wstrzymuje tam wysyłkę swoich czasopism.

Nie mam pojęcia, co robić :( Dostałam kolejną fakturę do zapłaty i jestem w kropce.

Czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam słonecznie

arielka

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 15 paź 2018, 12:09

Ja część czasopism na przyszły rok właśnie z tego powodu zaprenumerowałam bezpośrednio u wydawców, ale z drugiej strony, w Ruchu jednak niektóre tytuły są trochę taniej. My fakturę mamy jedną na cały rok opłaconą, więc nie wiem jak to będzie potem...

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 15 paź 2018, 12:18

Ja mam płatność kwartalną. Póki co, czasopisma dochodzą regularnie. Zaniepokoił mnie jednak wpis "Biblioteki w Szkole".

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 15 paź 2018, 17:03

Po wielu latach prenumeraty przez RUCH - zrezygnowałam. Były problemy z dostawą czasopism - opóźnienia, braki..., musiałam monitować a z tym był problem, ponieważ trudno było doczekać się odpowiedzi na mail, rozmowa telefoniczna graniczyła z cudem (infolinia). Zamawiam bezpośrednio u wydawców, jest to dla mnie bardziej pracochłonne, ale mam gwarancję, że zawsze mam na czas wszystkie egzemplarze.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 15 paź 2018, 19:51

Czasopisma od większości wydawców jeszcze przychodzą, ponieważ wydawcy są postawieni pod ścianą i odbywa się to ich kosztem.

RUCH wciąż posiada (coraz mniejszą) bazę klientów, ale - jak powszechnie wiadomo - nie jest w stanie spłacić swoich zobowiązań finansowych. Wydawcy mają więc wybór: powiedzieć dosyć i być może stracić tę grupę czytelników lub dalej przekazywać czasopisma bez pewności czy i kiedy RUCH za nie zapłaci. Na razie większość wydawców trwa w tej sytuacji, ale nikt nie jest w stanie stwierdzić, jak długo to potrwa.

Z roku na rok z płatnościami RUCH-u jest coraz gorzej i doszliśmy do etapu, w którym kolporter zagraża całej branży. Małe wydawnictwa nie mogą sobie pozwolić na "zamrażanie" dużych należności np. na ponad pół roku, windykować, wysyłać noty, negocjować system spłat. Równolegle pojawiają się w mediach informacje, że firma prezesa RUCH, który właśnie zwolnił stanowisko, otrzymała w ciągu 6 lat 34,5 mln zł.

Do tego dochodzi aspekt dotyczący wszystkich kolporterów, mianowicie że ich rola od pewnego czasu po prostu nie ma sensu.
Kiedyś wydawcy nie mieli swoich sklepów internetowych, dobrych programów do faktur itp., więc kolporterzy usprawniali proces zamawiania i oferowali prowizje zbliżone wartością do znaczka pocztowego, więc mieli te same ceny. Ostatecznie czytelnicy byli zadowoleni, bo zamawiali wszystko w jednym miejscu, kolporterzy zarabiali, a wydawcy nie musieli przyjmować telefonicznie tysięcy zamówień i wysyłać ich ręcznie pocztą.

Może u innych wydawców jest to bardziej skomplikowane, ale złożenie zamówienia na naszej stronie zajmuje 3 minuty, następnie dociera automatycznie generowana faktura z danymi nabywcy i odbiorcy. Czasopisma są wysyłane pocztą automatycznie, bezpośrednio z drukarni. Do tego dochodzą koszty. Prowizje kolporterów są tak wysokie, że dawno przestały mieć cokolwiek wspólnego z wartością znaczka pocztowego. Pośrednictwo kolporterów dla wszystkich przestało być opłacalne.

Dlatego my gorąco zachęcamy do zamawiania prenumeraty bezpośrednio u wydawców. U nas (http://www.promocja2019.pl.) jest o wiele taniej, czasopism nie trzeba znikąd odbierać (przychodzą za darmo pocztą), dodajemy mały prezent i mamy bardzo łatwy sposób zamawiania. Do tego dochodzi mniej wymierny aspekt, że po prostu jest to forma wsparcia czasopisma.

Każdy wydawca ma pewnie punkt, w którym uzna, że ta współpraca nie ma już sensu. Dlatego trudno powiedzieć, co będzie z tą firmą w przyszłości. Pewne jest jednak to, że RUCH notorycznie łamie warunki umów z wydawcami i gdyby nadal odpowiadał za większość rynku, to wielu wydawców nie mogłoby już funkcjonować, bo zwyczajnie nie mieliby pieniędzy dla autorów, na druk itd.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 16 paź 2018, 10:53

Dla mnie współpraca z Ruchem była bardzo wygodna. Zamawialiśmy w listopadzie/grudniu a płatność nawet była przesuwana na luty. Teraz, kiedy można skorzystać z cen promocyjnych w wydawnictwach szkoła nie ma pieniędzy. W styczniu ceny będą wyższe. Pewnie będzie trzeba zrezygnować z niektórych tytułów bo kasy nie starczy.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 16 paź 2018, 11:58

Ale przecież jest odwrotnie :) Ceny w styczniu nadal będą niższe niż u kolporterów. Przynajmniej u nas.

Do końca roku proponujemy dodatkowe rabaty na pakiety czasopism. Dzięki temu np. pakiet "Biblioteka w Szkole", "Świetlica w Szkole", "Wszystko dla Szkoły" jest o 159 zł tańszy niż u kolporterów. To jest przepaść. Dodatkowo do zamówień do końca roku jest torba.

Natomiast od stycznia czasopisma nadal będą tańsze, tylko nie będzie już dodatkowych pakietów promocyjnych na kilka tytułów. Np. "Biblioteka w Szkole" będzie tańsza o 36 zł niż u kolporterów, a jeżeli ktoś zamawia prywatnie, to o 72 zł.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 16 paź 2018, 13:19

Propozycja cen do końca roku bardzo ciekawa ale niedostępna dla szkół. Koniec roku i początek to totalny brak kasy.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 16 paź 2018, 14:12

W takim razie zapraszamy w dowolnym innym terminie. Prenumeratę można u nas zamawiać przez cały rok, również z numerami, które już się ukazały. Jednak większość szkół zamawia właśnie w okresie listopad-styczeń, a wiele wręcz prosi o fakturę z końca grudnia, żeby złapać się w danym roku budżetowym.
Ale dziękujemy za wskazówkę, może dobrym pomysłem byłoby też oferowanie prenumeraty np. od wakacji do wakacji.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

wtorek 16 paź 2018, 19:18

Współpraca z RUCHEM może wygodna, ale jednak droższa, warto porównać i przedstawić dyrektorowi, jak pisałam wyżej dla mnie więcej pracy, ale taniej i wszystko na czas, i bez braków.

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 17 paź 2018, 10:02

U mnie w szkole też nie ma możliwości opłacenia prenumeraty do końca grudnia. Wszystko mam opłacać w styczniu, tak więc nie dla mnie promocje i gratisy :(
Myślę,że w większości szkół jest podobnie.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 17 paź 2018, 11:15

Statystycznie jest mniej więcej pół na pół: połowa szkół zamawia w roku poprzedzającym, połowa w styczniu i lutym.

Natomiast jeszcze dla wyjaśnienia: także w styczniu prenumerata u wydawcy jest znacznie tańsza niż u kolporterów - "Biblioteka w Szkole" dla instytucji o 36 zł, a dla osób prywatnych o 72 zł. Do końca roku proponujemy dodatkowe rabaty dla pakietów czasopism. Prenumerata pojedynczej "Biblioteki w Szkole" ma taką samą, obniżoną cenę zarówno w tym roku, jak i w przyszłym.

Dodatkowo za kilka dni wprowadzimy w naszym formularzu opcję wyboru, kiedy ma zostać wystawiona faktura. Dzięki temu będzie można złożyć zamówienie teraz, z pakietami promocyjnymi, a fakturę otrzymać na początku stycznia, z 2-tygodniowym terminem płatności. Teraz także jest taka możliwość, ale trzeba wysłać nam maila. Za kilka dni będzie trzeba tylko kliknąć w przycisk pod zamówieniem. Staramy się maksymalnie ułatwić sposób zamawiania :)

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 17 paź 2018, 15:48

To już jest coś! Frontem do klienta :D
Jak będzie z ostatnimi numerami z tego roku zaprenumerowanymi w RUch?

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 18 paź 2018, 18:05

Możliwość wybrania faktury w styczniu jest już dostępna w naszym formularzu zamówienia (pod formą płatności): http://www.promocja2019.pl
Dziękuję za podpowiedź w tej sprawie. Teraz z pakietów promocyjnych można skorzystać płacąc od razu lub w styczniu.

Odnośnie aktualnych numerów zamówionych za pośrednictwem RUCH-u, ze względu na czytelników na razie przekazaliśmy RUCH-owi numer październikowy i do końca roku będziemy dostarczać numery - ewentualnie z opóźnieniami. Natomiast nikt nie wie, jak będzie wyglądała sytuacja RUCH-u w nowym roku. Ostatnio media informowały, że pod naciskiem banku ma ustąpić prezes (i zarazem właściciel), a jego akcje trafić pod zastaw wierzyciela (Alior Banku). Problem w tym, że RUCH ma ponad 300 milionów zł długów, a przecież co roku generował kolejne, więc wyjście z tego kryzysu w dotychczasowej formie jest wątpliwe.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 15 lis 2018, 12:07

Dostałam ofertę prenumeraty z Ruch. Widnieją tam wasze czasopisma. To w końcu zerwaliście z nimi współpracę czy nie?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości