Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

poniedziałek 17 gru 2018, 11:32

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/orlen-ma ... 92960.html
to oczywiście tylko plany, nie ma jeszcze nic na piśmie

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 19 gru 2018, 14:46

Plany Orlenu dotyczą podobno głównie sieci kiosków i punktów sprzedaży, które są w miarę rentowne. Nierentowną prenumeratę miałaby przejąć Poczta Polska, która jednak domaga się na ten cel państwowego dofinansowania, ale w tym temacie nie ma jeszcze żadnych szczegółów.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

piątek 01 lut 2019, 12:12

Jakie czasopisma polecacie do prenumeraty dla uczniów klas 0-3?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

sobota 02 lut 2019, 15:15

Zdecydowanie "Kumpel".

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

środa 13 lis 2019, 16:12

Witam znów w tym wątku. Mam pytanie do osób, które korzystały w tym roku (2019) z prenumeraty w Ruchu - jak następowała realizacja zamówień. I czy dalej kontynuować będziecie u nich prenumeratę na 2020?

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 09:07

Też jestem ciekawa. W 2019 zrezygnowałam z Ruchu, ale z zamówieniem prenumerat u każdego wydawcy było tyle zamieszania, że chętnie bym wróciłabym do Ruchu.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 10:36

Ale dlaczego nie zamawiacie bezpośrednio u wydawcy??? Sprawdźcie informacje na temat prenumeraty bezpośrednio w Agencji Sukurs - są w każdym numerze "BwSz". Prenumerujemy w mojej szkole od kilku lat i nie ma problemu z terminowością dostawy.

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 10:51

Nie samym "BwS" szkoła żyje. Ja potrzebuję świerszczyk, a u wydawcy nie mniej niż 10 sztuk można zamówić dla szkoły. I problem stąd.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 11:33

Często zdarza się, że wydawca czasopisma podaje cenę netto i nie informuje o koszcie "pakowania i przesyłki" czasopisma. Zamówiłam tak dwa tytuły, koszt okazał się dużo wyższy od tego w RUCHu, poza tym nie było możliwe przesłanie obu tytułów w jednej przesyłce - stąd dwukrotna opłata pocztowa. Nie było też możliwości wycofania zamówienia - Pani była w stosunku do mnie niegrzeczna (to łagodnie określenie).

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 12:49

Zuzza pisze:
czwartek 14 lis 2019, 10:51
Nie samym "BwS" szkoła żyje. Ja potrzebuję świerszczyk, a u wydawcy nie mniej niż 10 sztuk można zamówić dla szkoły. I problem stąd.
Ale tutaj nie ma problemu. Ja prenumeruję jeden numer i wysyłają mi bez problemu nie doliczając kosztów przesyłki.

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 12:57

halinah pisze:
czwartek 14 lis 2019, 11:33
Często zdarza się, że wydawca czasopisma podaje cenę netto i nie informuje o koszcie "pakowania i przesyłki" czasopisma. Zamówiłam tak dwa tytuły, koszt okazał się dużo wyższy od tego w RUCHu, poza tym nie było możliwe przesłanie obu tytułów w jednej przesyłce - stąd dwukrotna opłata pocztowa. Nie było też możliwości wycofania zamówienia - Pani była w stosunku do mnie niegrzeczna (to łagodnie określenie).
Też tak mam :oops:
Forum Media Polska życzy sobie osobne koszty wysyłki za poszczególne tytuły. A życzy sobie niemało: 47,97 zł za każdy tytuł. I za nic w świecie nie chcą wysyłać w jednej przesyłce, chociaż oba czasopisma to dwumiesięczniki. Dziwna polityka, a dla szkoły dodatkowe koszty.

Ja też byłam zadowolona z Ruchu, zawsze na czas i bez dodatkowych kosztów. Ale w tym roku zamawiałam bezpośrednio u wydawców, bo jednak przestraszyłam się kłopotów w firmie.

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 13:08

Ja się nie dziwię, że Forum Media nie chce łączyć kilku czasopism w jedną wysyłkę, skoro zarabiają na przesyłkach. Dziwne, że szkoły się na to zgadzają

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 13:38

Pola z Opola pisze:
czwartek 14 lis 2019, 13:08
Ja się nie dziwię, że Forum Media nie chce łączyć kilku czasopism w jedną wysyłkę, skoro zarabiają na przesyłkach. Dziwne, że szkoły się na to zgadzają
A jakie szkoły mają wyjście? Chyba tylko rezygnacja z prenumeraty, a nie o to przecież chodzi.

Jan Wasilewski Redakcja
Posty: 103
Rejestracja: sobota 16 lut 2013, 00:32

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

czwartek 14 lis 2019, 14:49

Wydawnictwo Forum to duża firma z zupełnie inną polityką cenową, bazująca na znacznie wyższych cenach za wydanie. Przykładowo "Polonistyka" z wysyłką kosztuje 61 zł za numer, a "Życie Szkoły" 45 zł. Więc to raczej nie kwestia chęci, tylko polityki firmy. Dla porównania "Biblioteka w Szkole" kosztuje z wysyłką 15,50 zł prywatnie lub 18,50 zł dla instytucji, a w pakietach jeszcze taniej. Niestety odbywa się to trochę kosztem innych wydawców, ponieważ budżety szkół nie rosną w tym tempie i mogą zaprenumerować coraz mniej czasopism.

Więc nie wiem, jak to jest w Wydawnictwie Forum, ale gdyby kilku czy kilkunastu prenumeratorów napisało do nas z informacją, że coś im w naszej ofercie przeszkadza, w miarę możliwości byśmy to zmienili. Zresztą wielokrotnie tak było. Na obecnym rynku wydawcy muszą bardzo dbać o czytelników, inaczej przepadną.

Dlatego u nas ceny zawsze podane są już z kosztami wysyłki. Dla nas to niekorzystne, bo czytelnik widzi znacznie wyższą cenę i nie zawsze zdaje sobie sprawę, że po tegorocznych podwyżkach na poczcie koszty wysyłki dochodzą już do 30% ceny. Dlatego poza nami (Wydawnictwem Sukurs) prawie wszyscy wydawcy podają cenę bez wysyłki, niektórzy wręcz wyłącznie cenę miesięczną bez wysyłki. :)

Dla osób prywatnych podajemy cenę brutto, a od tego roku w internecie dla instytucji cenę netto. Zastanawialiśmy się nad tym, ale skoro inni podają ceny netto, VAT wzrósł ostatnio do 8%, a w dodatku instytucje ten VAT odliczają, to zdecydowaliśmy się na ten sposób wyświetlania ceny na stronie. W drukowanych cennikach nadal jest brutto. Na razie nikt się na to nie skarżył, w razie czego to zmienimy.

Odnośnie RUCH-u, wygląda na to, że uratuje go Orlen. Przynajmniej takie są komunikaty prasowe. Jednak wciąż zachęcamy do prenumeraty bezpośrednio u nas.
Jeżeli u innych wydawców prenumerata jest bardziej skomplikowana, to warto ją podzielić, bo w naszym przypadku naprawdę opłaca się znacznie bardziej i jest banalnie prosta do zamówienia. W dodatku pozwala na otrzymanie faktury dopiero w styczniu.

W tym roku, poza coroczną torbą czytelniczki, nasi (bezpośredni) prenumeratorzy otrzymają także dostęp do portalu, który niebawem zaprezentujemy. Znajdzie się tam szereg narzędzi dla bibliotek, wydania online i dostęp do wszystkich artykułów z 30-letniego archiwum "Biblioteki w Szkole". Opisanych, łatwych do wyszukiwania, przepisanych na stronę.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Prenumerata czasopism w RUCH-u.

piątek 15 lis 2019, 08:26

Zuzza pisze:
czwartek 14 lis 2019, 10:51
Nie samym "BwS" szkoła żyje. Ja potrzebuję świerszczyk, a u wydawcy nie mniej niż 10 sztuk można zamówić dla szkoły. I problem stąd.
Ja zamawiam jeden egzemplarz u wydawcy :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 80 gości