sobi
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 16:21

Jak zaprogramować czytnik Motorola

środa 21 lis 2018, 10:08

Witam
Pracuję na programie MOL NET + zakupiono do mojej biblioteki czytnik kodów kreskowych Motorola LI4278 ale nie od firmy Vulcan . Niby wszystko miało działać jak należy ale niestety, tak nie jest :( z problemem zostałam teraz sama ,a nie mam zielonego pojęcia co i jak ,
moim zdaniem ,czytnik nie jest dobrze albo wcale zaprogramowany .Dlatego bardzo proszę o pomoc i radę co zrobić , jak zrobić . Czy gdzieś w necie jest jakaś instrukcja jak zaprogramować taki czytnik aby współpracował z MOL NET +. Tak się ucieszyłam z tej niespodzianki a tu taka sytuacja :cry:

Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Re: Jak zaprogramować czytnik Motorola

środa 21 lis 2018, 16:36

Nie wiem, czy Ci pomogę. Mam jakieś coś wyprodukowane w Meksyku (czytnik) i też nie chodziło. W pudełku powinna być instrukcja z kodami kreskowymi. Trzeba kliknąć na reset, kod kreskowy czytnika i na kod kreskowy USB. Wtedy poszło. Ewentualnie powinien to skonfigurować informatyk szkolny.

Kuba
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 08 sty 2015, 12:34

Re: Jak zaprogramować czytnik Motorola

środa 21 lis 2018, 19:02

Prawdopodobnie wystarczy, że odpowiednio zaprogramujesz czytnik. Nie ma to jednak nic wspólnego z samym MOL NET+.

Czytnik musi być zaprogramowany na odpowiednie kody kreskowe. Jeśli używasz tych od MOL-a lub VULCAN-a, to są to Interleaved 2 of 5.

Warto zaprogramować także możliwość odczytywania kodów ISBN oraz wskazać, aby czytnik odczytywał kody o długości min. 8 znaków (unikniesz wtedy przypadkowego odczytania np. części kodu).

Na pewno warto skorzystać z pomocy informatyka szkolnego. A tutaj znajdziesz instrukcję, w której są odpowiednie kody pozwalające na zaprogramowanie czytnika: https://www.zebra.com/content/dam/zebra ... -en-us.pdf

sobi
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 16:21

Re: Jak zaprogramować czytnik Motorola

czwartek 22 lis 2018, 08:07

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. na Was zawsze można liczyć :) , kody mam z Mol-a , podzielę się tymi informacjami z informatykiem i mam nadzieję ,że czytnik wystartuje :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 167 gości