Beata8
Posty: 258
Rejestracja: piątek 15 sie 2014, 18:33

Nauczyciele

niedziela 23 gru 2018, 23:22

Nauczyciele muszą zacząć się szanować
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dlaczeg ... ja/rjs3fgd

iwonka.blu
Posty: 1
Rejestracja: piątek 28 gru 2018, 07:36
Kontakt: Strona WWW

Re: Nauczyciele

piątek 28 gru 2018, 07:37

dobry nauczyciel to podstawa

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Nauczyciele

piątek 28 gru 2018, 12:49

Nie tyle chodzi o "szanowanie się", co o solidarność zawodową. Często sprzeciwienie się bezsensownym pomysłom dyrekcji jest ponad nasze możliwości. Nie potrafimy (nie chcemy?) wznieść się ponad interesy jednostkowe. Boimy się utraty pracy, nie wierzymy w moc zespołowego protestu. Uważamy, że jako jednostka - niczego nie zwojujemy. I to prawda.
Kto z grona pedagogicznego ujął się za wykorzystywanymi (na różny sposób) nauczycielami-bibliotekarzami? Kto odezwał się, gdy ustalano kryteria oceny nauczycieli, których bibliotekarze czy pedagodzy szkolni nie byli w stanie zrealizować? (Co z tego że MEN - po wielu protestach - się z nich wycofało?)
Co z tego, że "się" szanujemy, jeśli nie widzimy problemów, występujących wokół nas, wpływających mniej lub bardziej bezpośrednio na nasze życie.
Takiego szerszego spojrzenia na nasze codzienne problemy życzę w Nowym Roku i nowym roku nam wszystkim. Sobie i swoim koleżankom i kolegom - nauczycielom.

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

Re: Nauczyciele

piątek 28 gru 2018, 20:56

halinah Jest tak dokładnie jak piszesz. Na radzie pedagogicznej dyrekytor musiał przedstawić kryteria oceny i mielismy je zaopiniować. Przed głosowaniem wstałam i powiedziałam do szanownego grona pedagogicznego "przypominam, że nasze związki zawodowe zaopiniowały negatywnie" i co? nastepuje głosowanie - na 80 ludzi, coś ok. 10 przeciw, reszta za. RĘCE OPADAJĄ, a po kątach każdy narzeka. Jak w 2013 chyba, chciano likwidowac biblioteki szkolne, chodziłam i prosiłam, żeby się logowały i wyrażały sprzeciw. Potem sprawdzałam (byłam w tej grupie roboczej, która kontrolowała stronę) i widziałam, a raczej nie widziałam nazwisk koleżanek. Puste gadanie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Jaga i 262 gości