jola.glab
Posty: 8
Rejestracja: środa 27 lip 2016, 14:07

Biblioteka w Szkole

sobota 02 lut 2019, 20:40

Witam,
chciałam zapytać, czy do bibliotek szkolnych dotarło styczniowe wydanie czasopisma "Biblioteka w Szkole"- jeśli ktoś prenumeruje przez RUCH?

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Biblioteka w Szkole

wtorek 05 lut 2019, 21:36

Wielokrotnie jesienią 2018 r. informowaliśmy w "Bibliotece w Szkole" i za pomocą wszelkich dostępnych kanałów informacyjnych, że RUCH ma poważne problemy finansowe i że jest duże prawdopodobieństwa, że firma ta nie będzie się wywiązywała ze zobowiazań wobec prenumeratorów. Rekomendowaliśmy prenumeratę u wydawcy (zresztą znacznie tańszą niż w RUCH-u).
Obecnie sytaucja jest taka, że RUCH nie jest w stanie spłacać zobowiązań wobec wydawców prasy. Zaleglości są wielomiesieczne. W praktyce oznacza to, że RUCH zebrał od prenumeratorów pieniądze na prenumeratę czasospism, a wydawcy przez kilka miesięcy bezplatnie dostarczają do tej firmy czasopisma (pokrywając wszystkie koszty ich wydania i druku).

Wobec wydawcy "Biblioteki w Szkole" zaleglości RUCH-u wynoszą ok. 5 miesięcy. Sytuacja finansowa uniemożliwia nam dalsze finansowanie działaności RUCH-u. Próbujemy wynegocjować jakieś porozumienie, które pozwoli nam sfinansowac druk "Biblioteki w Szkole" dla prenumeratorów, którzy mimo ostrzeżeń zamówili nasz miesięcznik w RUCH-u. Numer 1/2019 kilka dni temu został przekazany do RUCH-u, więc powinien już trafić do odobiorców. Dostawa kolejnych numerów będzie uzależniona od tego, czy RUCH zdoła zaplacić przynajmniej za bieżące zobowiązania.

jola.glab
Posty: 8
Rejestracja: środa 27 lip 2016, 14:07

Re: Biblioteka w Szkole

środa 06 lut 2019, 20:35

Dzień dobry,
dziękuję Panu za wyczerpującą odpowiedź. Państwa czasopismo w dniu dzisiejszym dotarło już do mojej biblioteki. Tak wiem, że była mowa o problemach z RUCH, ale niestety w mojej szkole to ostatnie zdanie dotyczące prenumeraty nie należy do mnie tylko do księgowej!!!
Pozdrawiam

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Biblioteka w Szkole

środa 06 lut 2019, 21:01

No i niestety tak czesto bywa. A wielu księgowym wygodniej zamówić na jednym formularzu wszystkie czasopisma w RUCH-u, zapłacić ze 30% drożej i nie mieć pewności, czy w ogóle otrzymają czasopisma. Taka oświatowa gospodarność.

sylv
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 25 sie 2016, 14:18

Re: Biblioteka w Szkole

czwartek 07 lut 2019, 09:48

U mnie księgowa, gdy tylko wspomniałam jej o braku stabilności finansowej Ruchu (zresztą sama też o tym słyszała), to od razu chciała, żeby bezpośrednio u wydawców zamawiać :)

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Biblioteka w Szkole

czwartek 07 lut 2019, 10:02

Nie można się poddawać dyktatowi księgowej. U mnie księgowa chciała mimo wszystko zamówić w RUCHu, więc zrobiłam zestawienie kosztów prenumeraty u wydawców i w RUCHu. Wyszło, że prenumerując u wydawców, możemy zamówić dwa czasopisma więcej. Pokazałam to dyrekcji. Ksiegowa dostała polecenie, by zamówić u waydawców.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Biblioteka w Szkole

czwartek 07 lut 2019, 10:36

Czy macie już w bibliotekach styczniowy numer "Biblioteki w Szkole?". Ja zaprenumerowałam bezpośrednio u wydawcy :lol: , ale jeszcze nic nie przyszło.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Biblioteka w Szkole

czwartek 07 lut 2019, 10:39

A to się pospieszyłam. Właśnie przed chwilą dostarczono mi styczniowy numer. Pozdrawiam Wydawcę :P

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości