elkat1
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

skontrum a likwidacja biblioteki

wtorek 11 cze 2019, 23:02

Dzień dobry :)
Mam prośbę, bo gdzie, jeśli nie tutaj udać się po fachową pomoc.
Likwidują "mnie" i mam się połączyć z inną biblioteką szkolna. Pojawia się pytanie - czy koniecznie musimy przeprowadzić skontrum, czy wystarczy protokół przekazania wybranych książek, a resztę zubytkować?
Będę wdzięczna za pomoc koleżanek i kolegów, którzy starli się z tym problemem - jak to u was było i którą wersję polecacie?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: skontrum a likwidacja biblioteki

środa 12 cze 2019, 15:53

To decyzja dyrektora placówki, nie nauczyciela bibliotekarza. Nie bierzmy na barki więcej, niż powinniśmy. Jak sobie życzy dyr, tak wykonać. Powino być skontrum- tu tworzymy spis do ubytków. Protokół odpisów.
Jeśli dyr. zarządzi protokolarne przekazanie- chyba łatwiej jest, bo spisać można "tylko" to, co się przekazuje, resztę ująć jako odpisy.

elkat1
Posty: 87
Rejestracja: poniedziałek 17 lut 2014, 16:44

Re: skontrum a likwidacja biblioteki

poniedziałek 17 cze 2019, 19:40

Aqa pisze:
środa 12 cze 2019, 15:53
To decyzja dyrektora placówki, nie nauczyciela bibliotekarza. Nie bierzmy na barki więcej, niż powinniśmy. Jak sobie życzy dyr, tak wykonać. Powino być skontrum- tu tworzymy spis do ubytków. Protokół odpisów.
Jeśli dyr. zarządzi protokolarne przekazanie- chyba łatwiej jest, bo spisać można "tylko" to, co się przekazuje, resztę ująć jako odpisy.
Aqa dziękuję - będę przekonywała do tej opcji, bo chcę się wyrobić jak najszybciej i nie zawracać głowy innym nauczycielom w czasie urlopu.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Dotis i 162 gości