ewga
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 13 cze 2019, 15:30

biblioteczni dłużnicy

czwartek 13 cze 2019, 15:36

Witam serdecznie. Proszę o podpowiedź - jak mobilizujecie uczniów klas maturalnych do zwrotu wypożyczonych książek? Co roku zostaje mi kilku delikwentów, którzy ani myślą zajrzeć do biblioteki. Wydania świadectwa nie można wstrzymać. Ale reszta dokumentów? Nie mogę trafić na jednoznaczny przepis (mam nadzieję, że gdzieś jednak taki jest).

Arlecik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 28 wrz 2007, 14:26

Re: biblioteczni dłużnicy

piątek 14 cze 2019, 09:52

U nas sprawdziło się ponowne wprowadzenie obiegówek. Oczywiście nie mają one mocy prawnej, tzn. nie możemy nie wydać świadectwa mimo ich niedostarczenia, ale pełnią funkcję przypomnienia o konieczności rozliczenia się z bilbioteką. Przed zakończeniem klasy czwartej są poinformowani, że mają podbić w bibliotece obiegówkę i złożyć ją w sekretariacie. Taki zapis mamy także ujęty w regulaminie biblioteki. Odkąd powróciliśmy do obiegówek, jedynie pojedyncze osoby nie zwracają książek (jedna-dwie osoby w danym roku).

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: biblioteczni dłużnicy

piątek 14 cze 2019, 14:25

Też mamy obiegówki (od zawsze), ale muszą je dostarczać wychowawcom uczniowie wszystkich klas (w tym roku VI - VIII i 3 gimnazjum), którzy nie oddadzą książek w terminie. Przedtem wychowawcy otrzymują od nas listy dłużników i sobie skreślają, jak dostaną odpowiedni papierek.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości