Eve
Posty: 54
Rejestracja: piątek 19 sie 2011, 21:02

Żądania byłego pracodawcy po zakończeniu umowy

sobota 29 cze 2019, 14:17

W minionym roku szkolnym pracowałam jako bibliotekarz szkolny. Od końca maja przebywam (dotychczas) na zwolnieniu lekarskim. Teraz oczywiście ZUS będzie mi wypłacał zasiłek chorobowy, zostałam wyrejestrowana z ubezpieczenia, otrzymałam świadectwo pracy itp. 21.06 skończyła mi się umowa o pracę. Już po wygaśnięciu umowy były pracodawca wysłał do mnie maila z żądaniem napisanie sprawozdania końcowego z pracy biblioteki. Zrobiłam to. Teraz znowu żąda, abym przyjechała i przygotowała bardziej szczegółowe zestawienia stanu czytelnictwa, wartości zbiorów itd. (które powinnam zrobić na koniec pracy, ale byłam na zwolnieniu). Wydaje mi się, że pracodawca nie ma prawa żądać świadczenia pracy od pracownika przebywającego na zwolnieniu lekarskim, a tym bardziej od byłego już pracownika po zakończeniu umowy. Czy mogę po prostu odmówić, jak to wygląda od strony prawnej?

EMT
Posty: 315
Rejestracja: niedziela 10 kwie 2016, 17:13

Re: Żądania byłego pracodawcy po zakończeniu umowy

sobota 29 cze 2019, 20:27

Możesz (odmówić). A nawet musisz:). Nie jesteś już pracownikiem i nie masz prawa wykonywać żadnych czynności na tym stanowisku. Jeżeli dyrekcji tak bardzo zależało, aby w czasie Twojego zwolnienia lekarskiego pewne sprawy były załatwione, powinna posłać kogoś na zastępstwo (jak to robi za innych nauczycieli). Tak więc ciesz się wolnością albo inną pracą, a o nieprzyjaznym środowisku zapomnij.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 65 gości