Izabela87
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 18 lip 2019, 15:43

Pomóżcie :)

czwartek 18 lip 2019, 16:01

Witam wszystkich:))mam nadzieję, że rozwiążecie moj dylemat:)) jestem po studiach inżynierskich, w tym roku planuje podjąć studia podyplomowe z kierunków : przygotowanie pedagogiczne i bibliotekoznawstwo. Obecnie pracuję w Bibliotece Publicznej. Co muszę jeszcze zrobić, żeby przyjęto mnie do Biblioteki Szkolnej w Szkole Podstawowej? Z góry dziękuję za pomoc:))

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Pomóżcie :)

czwartek 18 lip 2019, 16:56

Skończyć podyplomówkę i znaleźć miejsce w szkole :)

Izabela87
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 18 lip 2019, 15:43

Re: Pomóżcie :)

czwartek 18 lip 2019, 17:04

Dziękuję za szybką odpowiedź🙂 szkołę już znalazłam🙂 jeszcze jedno pytanie: czy jest możliwość przyjęcia mnie w trakcie robienia podyplomówki, czy dopiero po skończeniu?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Pomóżcie :)

czwartek 18 lip 2019, 17:10

To zależy od danej szkoły- jeśli w twojej miejscowości są bezrobotni n. bibl., mają pierwszeństwo. Osoby bez kwalifikacji- w trakcie zdobywania, mogą być zatrudnione dopiero po zgodnie uzyskanej od organu wyższego.
Dobrze się zastanowiłaś przed tą decyzją? Nie, nie zrażam cię.

Izabela87
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 18 lip 2019, 15:43

Re: Pomóżcie :)

czwartek 18 lip 2019, 17:28

U mnie sytuacja wygląda tak, że w jednym pomieszczeniu w szkole znajdują się dwie biblioteki: publiczna i szkolna. Ja obecnie pracuje w Publicznej (pół etatu) , zwolniło się miejsce w szkolnej, jak narazie nie ma nikogo chętnego na to stanowisko. I tak się zastanawiałam czy to muszą odczekać rok, aż skończe podyplomówkę🙂

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

Re: Pomóżcie :)

piątek 19 lip 2019, 21:18

Jeżeli dyrektor chce Cię zatrudnić, musi na to uzyskać zgodę kuratorium oświaty (chodzi o zatrudnienie nauczyciela bez odpowiednich kwalifikacji)

MałaMI
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 08 wrz 2015, 11:51

Re: Pomóżcie :)

piątek 19 lip 2019, 21:32

Największym problemem jest nie brak wykształcenia bibliotekarskiego, a brak przygotowania pedagogicznego. W zasadzie uniemożliwia ono zatrudnienie w szkole - tu jest cała procedura http://www.kuratorium.szczecin.pl/naucz ... lifikacji/. Ja osobiście w wakacje zrobiłabym kurs kwalifikacyjny przygotowanie pedagogiczne a studia podyplomowe swoją drogą. bez pp bedzie trudno dyrektor może szybciej zatrudnic nauczyciela przedmiotu niż Ciebie.

Izabela87
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 18 lip 2019, 15:43

Re: Pomóżcie :)

sobota 20 lip 2019, 07:53

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki:) Nigdzie mi się nie spieszy, więc spokojnie zrobię sobie podyplomówki, a w następnym roku spróbuję dostać to stanowisko👍

Legan
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 03 paź 2019, 02:12

Re: Pomóżcie :)

czwartek 03 paź 2019, 02:20

Może zainteresują Cię studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa z elementami zarządzania informacją cyfrową w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Łodzi, które pozwalają uzyskać podstawowe kompetencje niezbędne do pracy w bibliotece oraz nadają wymagane w tym zakresie kwalifikacje. Co ciekawe, to że program został poszerzony o elementy zarządzania informacją cyfrową. Studia przygotowują do pracy poza systemem oświaty.

Izabela87
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 18 lip 2019, 15:43

Re: Pomóżcie :)

czwartek 03 paź 2019, 07:12

Już jestem zapisana na podyplomówkę i startuje 5 października😊 dziękuję za podpowiedź😊

Nika1
Posty: 101
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:39

Re: Pomóżcie :)

czwartek 08 paź 2020, 13:47

Dzień dobry.
Nie wiem w którym wątku zamieścić mój post.
Czy zna ktoś Fundację lub osobę prywatną z Warszawy, która byłaby w stanie odebrać ze szkoły nakrętki? Do tej pory zbieraliśmy dla konkretnego chłopca z Włocławka, mamy piękne plakaty, jest również strona na Facebooku, ale Pani z Warszawy która odbierała od nas dla niego wyprowadziła się. Moglibyśmy dalej zbierać dla tego chłopca, jednak nie ma kto odebrać i zawieść do skupu. Dzwoniłam do zakretki.info, ale tam trzeba mieć bardzo duże ilości. Może znacie inne opcje. Albo wiecie gdzie są takie skupy. Za każdą informację bardzo dziękuję, może być na priv.
Pozdrawiam

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości