Małgorzata2018
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sie 2019, 20:46

Prośba o pomoc

niedziela 11 sie 2019, 21:12

Kochani pomóżcie! Chodzi o podręczniki do klasy 3 SP "Nasza szkoła" używane od 2016 roku. W księdze inwentarzowej zostały u mnie jedynie "zaznaczone" i nie mają przypisanej ceny ( to nie moja zasługa, bo pracuję w tej bibliotece od niecałego roku). Nie odnalazłam faktur na te podręczniki. Wydało mi się to dziwne, bo faktury na podręczniki do innych klas są. Koleżanka nie pamięta, jak były dostarczane te podręczniki. Może ktoś z Was to pamięta i zechce mi wyjaśnić, jak poradzić sobie z wpisaniem tych podręczników do księgi, a następnie przygotować protokół kasacji, bo ich żywotność właśnie się skończyła, m. in. ze względu na zmianę podstawy programowej. Będę bardzo wdzięczna.

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

Re: Prośba o pomoc

niedziela 11 sie 2019, 21:50

Podręczniki te były dostarczane z MEN na zasadzie zamówień przez szkołę, przysyłane bezpłatnie. To zamówienia z lat podręczników tzw. darmowych z MEN. Dotyczą wyłącznie klas 1 -3, zostały ostatnie po klasach 3. Później stopniowo wchodziły do użytku podręczniki pochodzące z dotacje celowej na ucznia, tzw. dotacyjne.
Nie poprawiaj po kimś wpisów. Po prostu spisz protokół ubytków, podaj wartość tam, gdzie ktoś ją wpisał do księgi- absolutnie nie głównej, daj dyrekcji do akceptacji. Wartość każdego z podręczników menowskich określaliśmy na podstawie informacji, które zamieszczał na swoich stronach MEN, zwykle wiele później, niż podręczniki trafiały do szkół.
Podręczniki dotacyjne nie docierały z jakimikolwiek dowodami wpływu, zwłaszcza w pierwszym roku. Sami spisywaliśmy informacje, ile tego nam przysłano i kiedy.

Małgorzata2018
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 11 sie 2019, 20:46

Re: Prośba o pomoc

środa 28 sie 2019, 21:20

Wielkie dzięki!! Tak zrobię. Uspokoiłaś mnie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 75 gości