KasiaRo
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 10:15

Błędnie skatalogowane zbiory

wtorek 10 wrz 2019, 20:21

Witajcie :)
Takie pytanie: jesteśmy właśnie w trakcie skontrum i okazało się, że pani która odeszła na emeryturę przez pomyłkę błędnie skatalogowała broszury (płyty CD) w księdze głównej, a kilka pozycji księgozbioru głównego zapisała w księdze broszur. Jak to odkręcić? Za chwilę otrzymamy program biblioteczny i chciałybyśmy wprowadzić już do niego prawidłowo te pozycje.
Czy możemy je zubytkować i wpisać pod nowymi numerami w prawidłowych księgach, czy w ten sposób nie można? Jeśli można w jaki sposób wpisać wartość, skoro faktury pochodzą sprzed kilku lat (przepisać jak było)?

Czy ktoś miał podobny problem? Zależy nam na tym aby książki i broszury były prawidłowo wprowadzone do programu.

Pozdrawiam

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: Błędnie skatalogowane zbiory

środa 11 wrz 2019, 06:53

Myślę, że nie ma innego wyjścia jak ubytkowani i nadanie nowych numerów z innej księgi - wtedy wszystko będzie na właściwym miejscu. Ale płyty cd nie powinny być w inwentarzu broszur tylko zbiorów specjalnych, jeżeli takiego nie macie, to proponuje założyć.
I jeszcze jedno; dlaczego piszesz "skatalogowała w księdze"? Chyba zinwentaryzowała... Jak zrozumiałam; masz inwentarz papierowy, żadnego katalogu tam nie ma... Nawet tytuł postu sugeruje zupełnie co innego; myślałam, że macie jakieś błędy w opisach katalogowych.
POZDR:) Kaja

KasiaRo
Posty: 12
Rejestracja: piątek 16 sie 2019, 10:15

Re: Błędnie skatalogowane zbiory

środa 11 wrz 2019, 16:40

KaJu pisze:
środa 11 wrz 2019, 06:53
Myślę, że nie ma innego wyjścia jak ubytkowani i nadanie nowych numerów z innej księgi - wtedy wszystko będzie na właściwym miejscu. Ale płyty cd nie powinny być w inwentarzu broszur tylko zbiorów specjalnych, jeżeli takiego nie macie, to proponuje założyć.
I jeszcze jedno; dlaczego piszesz "skatalogowała w księdze"? Chyba zinwentaryzowała... Jak zrozumiałam; masz inwentarz papierowy, żadnego katalogu tam nie ma... Nawet tytuł postu sugeruje zupełnie co innego; myślałam, że macie jakieś błędy w opisach katalogowych.
Ta zinwentaryzowała, przepraszam za pomyłkę myślałam jedno napisałam drugie, już mi głowa po skontrum nie pracuje, a nie wiem jeszcze jak długo ono potrwa ;)

Sama J. Andrzejewska pisze: " jeśli do biblioteki w ciągu roku wpływa nie więcej niż 50 jednostek każdego typu zbiorów specjalnych, można je ewidencjonować w jednej księdze inwentarzowej, dzieląc ją na tyle części ile typów zbiorów audiowizualnych gromadzimy, stosując odrębną numerację dla poszczególnych rodzajów zbiorów" a że mamy same CD jeśli chodzi o zbiory specjalne to zinwentaryzowane były w inwentarzu broszur a nie w oddzielnym inwentarzu zbiorów specjalnych i niestety w ciągłości z broszurami.
Tak się zastanawiam czy nas nie czeka przez to przepisywanie księgi broszur...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 68 gości